Member's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
Shipping

Highlights
- Roll Count: 15 mega rolls
- Roll Equivalency: Equal to 30 regular rolls
- Sheet Count: 150 sheets per roll
- Total Area: 1,031.25 sq. ft.
- Sheet Construction: 2-ply, quilted
- Certification: PEFC
- Package includes 15 individually wrapped mega rolls with 150 sheets per roll
- Total of 2,250 sheets and 1,031.25 sq. ft. of paper towels
- Strong, absorbent, quilted 2-ply construction for long-lasting performance
- Select & Tear perforations let you tear off only what you need
- 15 mega rolls equal 30 regular rolls
- PEFC certified
- Bulk pack keeps homes, offices, classrooms, and restaurants stocked
POM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll $35.98 $0.02/sft

POM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll
Members also considered
DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes $20.33 $0.15/sft
Sponsored$2033current price $20.33$0.15/sftDUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes
22434.5408 out of 5 Stars. 2243 reviews4.5408 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box $13.98 $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162734.7715 out of 5 Stars. 16273 reviews4.7715 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes $14.28 $0.11/sft
$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126684.5109 out of 5 Stars. 12668 reviews4.5109 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll $38.88 Was $40.98 $0.03/sft
Instant Savings
SponsoredNow$3888current price Now $38.88, Was $40.98$40.98$0.03/sft$2.10 offEnds Nov 18Marathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll
9474.547 out of 5 Stars. 947 reviews4.547 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk. $11.18 $0.02/ea
$1118current price $11.18$0.02/eaMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk.
70054.8047 out of 5 Stars. 7005 reviews4.8047 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPuffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box $18.98 $0.02/ea
Sam's Cash Offer
$1898current price $18.98$0.02/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Puffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box
136094.5276 out of 5 Stars. 13609 reviews4.5276 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKleenex Ultra Soft Facial Tissues, 12 boxes, 72 tissues/box $18.18 $0.02/ea
$1818current price $18.18$0.02/eaFrom $18.18Kleenex Ultra Soft Facial Tissues, 12 boxes, 72 tissues/box
78124.7103 out of 5 Stars. 7812 reviews4.7103 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk $32.88 Was $33.88 $0.01/sft
Instant Savings
Now$3288current price Now $32.88, Was $33.88$33.88$0.01/sftFrom $32.88$1 offEnds Nov 18Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk
29114.641 out of 5 Stars. 2911 reviews4.641 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll $35.98 $0.02/sft
$3598current price $35.98$0.02/sftPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll
50354.1122 out of 5 Stars. 5035 reviews4.1122 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll $24.98 Was $26.77 $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.77$26.77$0.01/sft$1.79 offEnds Nov 18Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll
194.4979 out of 5 Stars. 19 reviews4.4979 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Hardwound Roll 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 700 ft./roll $44.98 Was $46.98 $0.02/sft
Instant Savings
Now$4498current price Now $44.98, Was $46.98$46.98$0.02/sft$2 offEnds Nov 18Marathon Hardwound Roll 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 700 ft./roll
12704.5575 out of 5 Stars. 1270 reviews4.5575 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk. $12.64 $0.04/ea
$1264current price $12.64$0.04/eaMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk.
11484.7064 out of 5 Stars. 1148 reviews4.7064 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct. $17.78 $0.01/ea
$1778current price $17.78$0.01/eaMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct.
3054.2459 out of 5 Stars. 305 reviews4.2459 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk. $24.64 $0.02/ea
$2464current price $24.64$0.02/eaMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk.
10874.7875 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7875 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Anti-Viral Facial Tissues 12 boxes, 55 tissues/box $16.74 $0.03/ea
$1674current price $16.74$0.03/eaKleenex Anti-Viral Facial Tissues 12 boxes, 55 tissues/box
21014.6487 out of 5 Stars. 2101 reviews4.6487 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Member’s Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towels deliver thick, quilted strength in a bulk pack of mega rolls, with perforations that let you tear off only as much as the job needs.
Superior Strength and Absorbency
Experience the exceptional performance of Member’s Mark Super Premium 2-Ply Select & Tear Paper Towels. Designed with a 2-ply quilted structure, these towels offer superior strength and fast absorbency to tackle even the toughest messes.
Select & Tear Convenience
The Select & Tear perforations let you tear off the amount you need for your cleaning task, whether you're handling a quick wipe-up or a bigger spill. Each sheet measures 11" x 6", helping reduce waste by making each roll go further.
Effective on Multiple Surfaces
These premium paper towels are perfect for a wide range of cleaning tasks. From wiping glass and appliances to cleaning countertops, dishes, walls, and tiles, they're strong enough for heavy-duty jobs yet gentle enough for delicate surfaces. Simply pair them with a suitable cleaner for desired results. Their versatility makes them an essential addition to homes, offices, classrooms, and restaurants.
Convenient Bulk Pack
This bulk pack includes 15 individually wrapped mega rolls, each with 150 sheets — 2,250 sheets in total, or 1,031.25 sq. ft. of paper towels. The 15 mega rolls are equivalent to 30 regular rolls. There's less restocking between trips, and the paper is PEFC certified.
Frequently Asked Questions
How many rolls and sheets come in Member’s Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towels?
15 individually wrapped mega rolls, with 150 sheets per roll — 2,250 sheets in total, or 1,031.25 sq. ft. of paper towels.
What size are the sheets?
Each sheet measures 11" x 6".
How many regular rolls is this pack equivalent to?
15 mega rolls equal 30 regular rolls, so there is less restocking between trips.
What does Select & Tear mean on these paper towels?
Select & Tear perforations let you tear off only the amount you need for the task, whether you are handling a quick wipe-up or a bigger spill.
What does 2-ply mean for paper towels?
2-ply means each sheet is made of two layers rather than one, which adds thickness and strength. These sheets are quilted as well.
Are these paper towels absorbent?
Yes. The 2-ply quilted structure is designed for superior strength and fast absorbency to tackle even the toughest messes.
What surfaces can I use these paper towels on?
Glass, appliances, countertops, dishes, walls, and tile surfaces. They are strong enough for heavy-duty jobs yet gentle enough for delicate surfaces. Pair them with a suitable cleaner for spotless results.
Are these paper towels septic safe?
No. They are paper towels rather than bath tissue and should not be flushed.
Do these paper towels have any sustainability certification?
Yes, they are PEFC certified.
Specifications
- Quantity of Rolls: 15 individually wrapped mega rolls
- Sheets per Roll: 150 sheets/roll
- Total Sheets: 2,250 sheets
- Total Square Feet: 1,031.25 sq. ft.
- Sheet Dimensions: 11" x 6"
- Ply: 2-Ply
- Construction: Quilted
- Septic Safe: No
- Sustainability Certification: PEFC
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 28,491 reviews
Verified Purchase
JFoxVoiceOvers.com MM "Super Premium" Paper Towels
Best Paper Towels for the price!
Verified Purchase
Paper towels
These are my go to paper towels. They are thick enough and absorbent enough to tackle most cleaning jobs from kitchen to bathroom to kids to plus. I like the select a size. They are perforated enough to not rip off in the middle of the paper towel when trying to get off the paper towel holder. I have the name brand paper towels that Sam's carries in the house, they are a little thicker but they leave more lint. I like that they come individually wrapped so I can place them under the sink or cabinet in the rooms needed without worrying they are going to get dirty or beat up (I have kids and grandkids).
Verified Purchase
They Cleaned What We Dont Speak Of
These aren’t paper towels. These are crisis managers. Spilled coffee before work? Handled. BBQ sauce incident? Contained. Mysterious kitchen liquid no one admits to creating? Erased from history. Strong. Absorbent. Unbothered. They soak up regret faster than I can say, “It’ll be fine.” The thickness? Impressive. The durability? Unshakable. The emotional support during chaotic meal prep? Underrated. 15 rolls may seem excessive — until life happens. Five stars. Because some messes don’t need discussion. They need removal.
Items you may like
Scott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls $22.64 $0.05/sft
Sponsored$2264current price $22.64$0.05/sftScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls
2524.8016 out of 5 Stars. 252 reviews4.8016 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArtstyle Mahjong 3-Ply Paper Napkins, 6.5 in., 200 ct. $9.98 $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaArtstyle Mahjong 3-Ply Paper Napkins, 6.5 in., 200 ct.
304.7667 out of 5 Stars. 30 reviews4.7667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color $10.98 $0.05/ea
$1098current price $10.98$0.05/eaArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color
384.8684 out of 5 Stars. 38 reviews4.8684 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz. $10.98 $0.05/foz
Sponsored$1098current price $10.98$0.05/fozFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz.
31364.8221 out of 5 Stars. 3136 reviews4.8221 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245744.8631 out of 5 Stars. 24574 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242863.8122 out of 5 Stars. 24286 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
121114.563 out of 5 Stars. 12111 reviews4.563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct. $19.98 $0.22/ea
$1998current price $19.98$0.22/eaMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct.
4284.8364 out of 5 Stars. 428 reviews4.8364 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct. $16.82 $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct.
59604.819 out of 5 Stars. 5960 reviews4.819 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct. $16.82 $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct.
52464.793 out of 5 Stars. 5246 reviews4.793 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct. $16.48 $0.05/ea
$1648current price $16.48$0.05/eaMember's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct.
23394.7708 out of 5 Stars. 2339 reviews4.7708 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs. $22.62 $0.51/lb
$2262current price $22.62$0.51/lbFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs.
120794.784 out of 5 Stars. 12079 reviews4.784 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Platinum Performance Liquid Dish Soap, Fresh Clean, 100 fl. oz. $8.98 $0.09/foz
$898current price $8.98$0.09/fozMember's Mark Platinum Performance Liquid Dish Soap, Fresh Clean, 100 fl. oz.
23114.7058 out of 5 Stars. 2311 reviews4.7058 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping