Member's Mark Starlight Mints, 7 lbs.

Highlights
- Each bag contains over 600 individually wrapped mints for lasting supply
- Mints are made using real peppermint oil for authentic flavor
- Each mint piece contains only 20 calories, offering a guilt-free indulgence
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk., $12.48, $0.83/ea

Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.
Members also considered
Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132234.7813 out of 5 Stars. 13223 reviews4.7813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFla-Vor-Ice Giant Pops, 1.5 oz., 200 pk., $9.98, $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaFla-Vor-Ice Giant Pops, 1.5 oz., 200 pk.
13884.5324 out of 5 Stars. 1388 reviews4.5324 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea
Sponsored$2998current price $29.98$1.00/eaMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8424.8587 out of 5 Stars. 842 reviews4.8587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk., $11.98, $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30924.8266 out of 5 Stars. 3092 reviews4.8266 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102624.7516 out of 5 Stars. 10262 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/ea$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40344.708 out of 5 Stars. 4034 reviews4.708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
29994.7683 out of 5 Stars. 2999 reviews4.7683 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk., $14.68, $0.16/ea
$1468current price $14.68$0.16/eaAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
11034.8123 out of 5 Stars. 1103 reviews4.8123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs., $22.98, Was $23.98, $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4224.6043 out of 5 Stars. 422 reviews4.6043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk., $16.74, $0.93/ea
$1674current price $16.74$0.93/eaFrom $16.74Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7824.7941 out of 5 Stars. 782 reviews4.7941 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs., $29.88, $1.00/ea
$2988current price $29.88$1.00/eaFrom $29.88Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
10604.8019 out of 5 Stars. 1060 reviews4.8019 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs., $13.32, $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
22994.6625 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6625 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs., $14.48, Was $16.48, $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Delicious and Refreshing Flavor
Member's Mark™ Starlight Mints are renowned hard candies known for their sweet and refreshing flavor. Each piece is a delightful treat that contains only 20 calories, making it an ideal choice to satisfy your sweet tooth without the guilt.
Perfect for Any Occasion
These small candies are perfect for any occasion. Whether you're looking to thank customers, fill up candy dishes, or simply reward yourself, Member's Mark Starlight Mints are the ideal choice. Their small size and individual wrapping make them easy to carry and share.
Made with Real Peppermint Oil
Member's Mark Starlight Mints are made with real peppermint oil, which is listed as part of the "natural flavor" in the ingredients. This ensures a genuine peppermint taste in every piece. Moreover, they are gluten-free, making them suitable for those with specific dietary needs.
Attractive and Tasty
Each piece of candy is double twisted and features a white center with 12 red stripes, making them as visually appealing as they are tasty. The seven-pound bag contains more than 600 pieces, ensuring you have plenty to enjoy and share.
Experience the Sweet and Refreshing Taste
Don't miss the opportunity to taste the sweet and refreshing flavor of Member's Mark Starlight Mints. Whether you're enjoying them alone or sharing with others, these candies are sure to be a hit.
Specifications
Net Weight: 7 lbs. (112 oz.)
Includes: 1 - 112 oz. bag of individually wrapped mints
Ingredients: glucose syrup, sugar, artificial color (titanium dioxide), natural flavor (peppermint), high oleic sunflower oil, fd&c red #40, fd&c yellow #6, fd&c blue #1.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 451 reviews
Verified Purchase
Starlight Mints
LOL! These get me in trouble! I love these peppermint candies. And having this big bag of them always leads to me eating too many of them! But I always do.
Verified Purchase
Starlight Mints
The Starlight Peppermint Candy is one of our all-time favorites. We use this candy in our Christmas goodie bags at church every year. These large bags of peppermint candy are always available when we need them for our goodie bags. It is a great treat.
Verified Purchase
Great taste, incredible price
Several people in my family love these. Even though it takes a long time to go through this many mints, the last ones taste as fresh as when the bag was first opened. We've purchased these repeatedly.
Other popular items in Candy
Trident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk., $13.38
Sponsored$1338current price $13.38Trident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk.
984.7449 out of 5 Stars. 98 reviews4.7449 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingHERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs., $15.98
$1598current price $15.98HERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct., $17.44, $2.91/ea
Sponsored$1744current price $17.44$2.91/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct.
2114.7393 out of 5 Stars. 211 reviews4.7393 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk., $52.98, $0.79/oz
$5298current price $52.98$0.79/ozREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.
13484.7292 out of 5 Stars. 1348 reviews4.7292 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk., $48.98, $2.04/ea
$4898current price $48.98$2.04/eaTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk.
2574.5759 out of 5 Stars. 257 reviews4.5759 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk., $27.84, $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk.
224.0909 out of 5 Stars. 22 reviews4.0909 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHubba Bubba Original Bubble Gum, 18 pk., $11.49, $0.64/ea
$1149current price $11.49$0.64/eaHubba Bubba Original Bubble Gum, 18 pk.
244.5833 out of 5 Stars. 24 reviews4.5833 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOrbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk., $15.72
$1572current price $15.72Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk.
2494.5582 out of 5 Stars. 249 reviews4.5582 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Sweet Watermelon, 35 pcs., 6 ct., $17.44, $2.91/ea
$1744current price $17.44$2.91/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Sweet Watermelon, 35 pcs., 6 ct.
2304.6565 out of 5 Stars. 230 reviews4.6565 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea
$1326current price $13.26$3.31/eaICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk.
244.44 out of 5 Stars. 24 reviews4.44 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBREATH SAVERS Wintergreen Sugar Free Breath Mints Rolls, 0.75 oz., 24 ct., $20.84, $0.87/ea
$2084current price $20.84$0.87/eaBREATH SAVERS Wintergreen Sugar Free Breath Mints Rolls, 0.75 oz., 24 ct.
5374.7709 out of 5 Stars. 537 reviews4.7709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAltoids Peppermints, 1.76 oz., 12 pk., $28.38, $2.36/ea
$2838current price $28.38$2.36/eaAltoids Peppermints, 1.76 oz., 12 pk.
2504.484 out of 5 Stars. 250 reviews4.484 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPUR Sugar-Free Spearmint Chewing Gum and Mints, Variety Pack, 5 pk., $13.98, $2.80/ea
$1398current price $13.98$2.80/eaPUR Sugar-Free Spearmint Chewing Gum and Mints, Variety Pack, 5 pk.
92.8889 out of 5 Stars. 9 reviews2.8889 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingICE BREAKERS STRAWBERRY DUOS MINTS 1.5OZ, $17.78
$1778current price $17.78ICE BREAKERS STRAWBERRY DUOS MINTS 1.5OZ
Available for ShippingShipping