Member's Mark Premium Baby Wipes, Refreshing Clean Scent, 12 pk., 1152 Wipes
Shipping

Highlights
- 12 one-touch press-open lid packs of 96 wipes each, 1152 wipes total
- *Save up to $10 per box when switching to Member's Mark
- Hypoallergenic, dermatologically tested, and free of alcohol, parabens, and phenoxyethanol
- Refreshingly clean scent chosen by Sam’s Club members
- Gentle and effective on your baby or toddler’s skin
Huggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2

Huggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2


Members also considered
Nestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb., $24.98, $0.32/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17104.8269 out of 5 Stars. 1710 reviews4.8269 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz., $24.48, $0.14/foz
$2448current price $24.48$0.14/fozDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz.
33584.5188 out of 5 Stars. 3358 reviews4.5188 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59194.6499 out of 5 Stars. 5919 reviews4.6499 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
SponsoredMembers-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24964.5361 out of 5 Stars. 2496 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29394.687 out of 5 Stars. 2939 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk., $14.98, $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2494.6948 out of 5 Stars. 249 reviews4.6948 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
47194.6874 out of 5 Stars. 4719 reviews4.6874 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk., $13.98, $0.14/foz
$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz., $53.98, $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7144.8403 out of 5 Stars. 714 reviews4.8403 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk., $16.48, Was $18.48, $1.14/oz
Instant Savings
Now$1648current price Now $16.48, Was $18.48$18.48$1.14/oz$2 offEnds Sep 30Desitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk.
49554.7798 out of 5 Stars. 4955 reviews4.7798 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
17274.6914 out of 5 Stars. 1727 reviews4.6914 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct., $14.48, Was $18.48, $0.23/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $18.48$18.48$0.23/oz$4 offEnds Sep 30Beech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct.
1394.8273 out of 5 Stars. 139 reviews4.8273 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Sensitive Powder Formula, 40 oz., $53.98, $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Sensitive Powder Formula, 40 oz.
4314.7657 out of 5 Stars. 431 reviews4.7657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member’s Mark Premium Scented Baby Wipes give you a gentle touch for your toughest messes. This value pack contains 12 one-touch press-open lid packs with 96 wipes each, for a total of 1152 wipes.
Gentle and Effective Cleaning
When you need to handle tough messes with a gentle touch, Member’s Mark™ Premium Scented Baby Wipes are the solution to keep on-hand. Each large pack of hypoallergenic wipes has enough staying and cleaning power to gently wipe away messes while carefully caressing and nurturing your baby or toddler’s skin. These wipes are made with 99% water and less than 1% essential ingredients to gently clean and care for delicate skin. Save up to $10 per box when switching to Member's Mark compared to national brands.*
*Annual savings when buying Member's Mark vs Pampers Sensitive at Sam's Club. Based on pricing from the 13 weeks ending 6/15/2025. Pampers Sensitive is a registered trademark of the Procter & Gamble Company. Sam's West Inc. Is not affiliated with the Procter & Gamble Company. when you stock up on these changing table must-haves.
Textured Wipes with a Refreshing, Clean Scent
Each thick wipe is textured for easy cleanup, no matter when or where you need to use them. The light, refreshing, clean scent was chosen by our members so both you and your child will enjoy. Each wipe is 3-ply with 2 textured outer layers for soft, efficient cleanup and a third, interior layer provides extra strength and durability, so they won’t fall apart during use.
One-Touch, Press-Open Lid
The convenient one-touch, press-open lid means you never have to fumble around for wipes, because often, time is of the essence when you need Member’s Mark Premium Scented Baby Wipes the most.
What Are the Three Layers in Member’s Mark Premium Wipes?
Member’s Mark Premium Scented Baby Wipes are 3-ply with the first two layers offering a soft outer layer textured for efficient cleanup. The inner third layer offers extra strength, so there is no concern about tearing. These hypoallergenic baby wipes have been dermatologically tested to ensure the safety of your child. There are no dyes, alcohol, parabens, phthalates or phenoxyethanol present in the scented wipes. That makes the Member’s Mark Premium Wipes some of the safest baby wipes out there.
Can I flush my Member’s Mark Premium Scented Baby Wipes?
Do not flush! Please dispose of our baby wipe in the trash.
Complete Your Baby's Routine! Click Here for Member's Mark diapers!
Questions or Comments?
We would love to hear about your Member's Mark experience! Visit us at: samsclub.com/membersmarkhelp
Specifications
Product Details: 3-Ply Baby Wipe
Container Type: Soft Pack with one-touch, press-open lid
Ingredients: Water, Sodium Benzoate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Disodium Cocoamphodiacetate, Decyl Glucoside, Citric Acid, Sodium Citrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Fragrance
Scent: Refreshingly Clean
Hypoallergenic: Yes
Storage Instructions: Store at room temperature, keep lid tightly closed
Disposal Instructions: Do not flush wipes. Dispose of wipes in the trash
Wipe Dimensions: 6.7" x 7.7"
Package Dimensions: 18.8"x11.9"x8", 20.03 lbs.
Component Country: USA
Assembly Country: USA
Disclaimers: *Annual savings when buying Member's Mark vs Pampers Sensitive at Sam's Club. Based on pricing from the 13 weeks ending 6/15/2025. Pampers Sensitive is a registered trademark of the Procter & Gamble Company. Sam's West Inc. Is not affiliated with the Procter & Gamble Company. While we strive to obtain accurate product information, we cannot guarantee or ensure the accuracy, completeness, or timeliness of any product information. Carefully read and follow all package directions. samsclub.com assumes no liability for inaccuracies or misstatements about products.
While we strive to obtain accurate product information, we cannot guarantee or ensure the accuracy, completeness or timeliness of any product information. Carefully read and follow all package directions. SamsClub.com assumes no liability for inaccuracies or misstatements about products.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,138 reviews
Verified Purchase
Wipes
I really liked these, they are saturated well, the cover click and you get a good amount of wipes in each pack. They last us a good while and I have twins so a cheaper alternative, but I'm getting more for my money.
Verified Purchase
Baby wipes
Great wipes, toxic free ingredients for baby skin. No allergic reaction even with the gentle scent added.
Verified Purchase
Parent Win 🥇
These wipes are legit better than the name brand ones. They pull out easy (no clumps of a dozen wipes), the packs actually stay closed, and the packaging never rips in the diaper bag. We’ve gone through a ton of different brands, but these are the ones we keep coming back to. If you’re a parent, you get it, small stuff like this makes a big difference.
Items you may like
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk., $17.98, $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1074.0561 out of 5 Stars. 107 reviews4.0561 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Extra Large Baby Wipes, 18 Flip-Top Packs, 756 ct.
Members-only priceHuggies Extra Large Baby Wipes, 18 Flip-Top Packs, 756 ct.
Available for ShippingShippingSealy Soybean Comfort 3-Sided Contoured Diaper Changing Pad, White
Members-only priceSealy Soybean Comfort 3-Sided Contoured Diaper Changing Pad, White
344.7941 out of 5 Stars. 34 reviews4.7941 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk., $9.98, $0.28/ea
Sponsored$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58614.6978 out of 5 Stars. 5861 reviews4.6978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423554.8562 out of 5 Stars. 42355 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Plush Pet Carrier Backpack, $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Plush Pet Carrier Backpack
215 out of 5 Stars. 21 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24014.8192 out of 5 Stars. 2401 reviews4.8192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33464.8341 out of 5 Stars. 3346 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunkist Orange Soda 12 fl. oz., 24 pk., $11.98, $0.04/foz
$1198current price $11.98$0.04/fozSunkist Orange Soda 12 fl. oz., 24 pk.
3434.6764 out of 5 Stars. 343 reviews4.6764 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct., $17.98, Was $19.88, $0.11/ea
Now$1798current price Now $17.98, Was $19.88$19.88$0.11/ea$1.9 offOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct.
8564.5876 out of 5 Stars. 856 reviews4.5876 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk., $12.98, $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk.
9854.8112 out of 5 Stars. 985 reviews4.8112 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
Related pages
- member's mark disinfectant cleaners
- member's mark cleaning tools
- potty training supplies
- member's mark cleaning supplies
- member's mark bathroom supplies
- member's mark disposable party essentials
- member's mark trash bags
- member's mark household essentials
- member's mark baby & kids products
- member's mark baby & kids