Member's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen 50 ct.

Highlights
- Convenient breakfast classic
- 9g protein per serving
- 0g trans-fat
- Loaded with cinnamon sprinkles
- Made with wholesome ingredients
- No syrup needed


Members who viewed this also viewed
Sharpie Permanent Marker, Fine Tip, Black, 24 Count, $13.87
Sponsored$1387current price $13.87Sharpie Permanent Marker, Fine Tip, Black, 24 Count
16374.8772 out of 5 Stars. 1637 reviews4.8772 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz., $8.48, $0.18/oz
$848current price $8.48$0.18/ozMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz.
46824.7399 out of 5 Stars. 4682 reviews4.7399 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySnack Pack Pudding Variety Pack, 3.25 oz., 36 pk., $9.68, $0.27/ea
$968current price $9.68$0.27/eaSnack Pack Pudding Variety Pack, 3.25 oz., 36 pk.
30814.7387 out of 5 Stars. 3081 reviews4.7387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
Sponsored$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24014.8192 out of 5 Stars. 2401 reviews4.8192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Light String Cheese 36 ct., $7.27, $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct., $11.18, $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66254.6951 out of 5 Stars. 6625 reviews4.6951 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJimmy Dean Fully Cooked Turkey Sausage Patties 24 ct., $9.86, $5.48/lb
$986current price $9.86$5.48/lbJimmy Dean Fully Cooked Turkey Sausage Patties 24 ct.
39904.4318 out of 5 Stars. 3990 reviews4.4318 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's No Sugar Added Applesauce, 46 oz., 3 pk., $8.86, $0.06/oz
$886current price $8.86$0.06/ozMott's No Sugar Added Applesauce, 46 oz., 3 pk.
34914.8104 out of 5 Stars. 3491 reviews4.8104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.
23304.77 out of 5 Stars. 2330 reviews4.77 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavy Duty Foodservice Foil 18" x 500', $43.98, $0.06/sft
$4398current price $43.98$0.06/sftMember's Mark Heavy Duty Foodservice Foil 18" x 500'
38744.7824 out of 5 Stars. 3874 reviews4.7824 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk., $15.42, $1.28/oz
$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44314.459 out of 5 Stars. 4431 reviews4.459 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk., $14.68, $0.16/ea
$1468current price $14.68$0.16/eaAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
11034.8123 out of 5 Stars. 1103 reviews4.8123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingHefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct., $16.58, $0.07/ea
$1658current price $16.58$0.07/eaFrom $16.58Hefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct.
165454.7943 out of 5 Stars. 16545 reviews4.7943 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member’s Mark™ Cinnamon French Toast Sticks are the simple, convenient, delicious breakfast for busy mornings. We know everyone can't be a morning person, so we've made breakfast as easy as possible. Simply heat, grab and head out the door. Dip them in syrup, enjoy them alone or pair with fruit and powdered sugar for a special treat.
Made with real bread and wholesome ingredients, each stick coated in a creamy batter and generously layered with extra cinnamon sprinkles for a delicious burst of flavor in every bite. Our French Toast Sticks are a good source of protein with 0g trans-fat. Member’s Mark Cinnamon French Toast Sticks come in 2 convenient resealable bags of 25 and are quick and easy to prepare.
Cooking Instructions
In a conventional oven: preheat to 450°F and arrange sticks in a single layer on a baking sheet. Place on middle rack and cook for 7-8 minutes (half bag) or 8-9 minutes (whole bag). In the microwave: arrange 1 serving (4 pieces) evenly on microwave safe plate and cook on high for 1 minute 30 seconds. Convection oven: preheat oven to 400°F and arrange sticks in a single layer on baking sheet. Bake for 5-7 minutes (1 or 2 bags). Toaster oven:preheat oven to 450°F and arrange sticks in a single layer on baking sheet. Bake 1 or 2 servings (4 or 8 pieces) for 6-7 minutes.
Cook times may vary based on appliances.
Specifications
- Keep frozen until ready to prepare
- Microwavable
- Two resealable bags, 50 sticks
- Net weight: 48 oz. (3 lbs.)
Ingredients: Bread (Enriched Wheat Flour Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Wheat Gluten, Sugar, Yeast, Salt, Soybean Oil, Cultured Wheat Flour, Vinegar, Enzymes, Ascorbic Acid, Soy Lecithin), Water, Sugar, Soybean Oil, Enriched Bleached Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Enriched Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Contains 2% Or Less Of Each Of The Following: Carrageenan, Cinnamon, Dextrose, Gum Arabic, Leavening (Monocalcium Phosphate, Baking Soda), Natural And Artificial Flavors, Polysorbate 80, Salt, Soy Flour, Soy Lecithin, Yeast, Yellow Corn Flour.
Allergy Information: Contains: Soy, Wheat
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 36 reviews
Verified Purchase
Really Good
Really whether you use the air fryer to make them crispy or you use the microwave and they come out soft, they are so good! Syrup is always good but not necessary!!!
We love hearing when members are happy with our products! Thank you for taking the time to leave a review on our Member's Mark Cinnamon French Toast Sticks. We appreciate your feedback and great review
Verified Purchase
YumYum
Better than Burger King. 6min at 400 in the air fryer, and it BREAKFAST!!!
We appreciate your feedback and great review on our Member's Mark Cinnamon French Toast Sticks
Verified Purchase
Yummy Good - won’t disappoint
First time purchasing … great taste … definitely worth buying … it will stay on my list of go to staples
Thank you for taking the time to leave a review on our Member's Mark Cinnamon French Toast Sticks. We love hearing when Members are happy with our products!
Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197654.7978 out of 5 Stars. 19765 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal., $16.98, $0.13/oz
Sponsored$1698current price $16.98$0.13/ozDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
112894.7398 out of 5 Stars. 11289 reviews4.7398 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60184.0962 out of 5 Stars. 6018 reviews4.0962 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Sep 28Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88154.8366 out of 5 Stars. 8815 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySuncast 6'x4' Extra Large Vertical Outdoor Storage Shed with Shelf, $399.00
$39900current price $399.00Suncast 6'x4' Extra Large Vertical Outdoor Storage Shed with Shelf
553.9455 out of 5 Stars. 55 reviews3.9455 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShipping