Member's Mark Cinnamon Churro Cream Liqueur, 1 L
Curbside Pickup

Highlights
Available in select clubs and also with curbside pickup and/or delivery from select clubs
Must be 21 or older to purchase
- 17% ABV; 34 Proof
- A luxurious treat that brings together the warmth and nostalgia of classic churros with the smooth elegance of fine cream liqueur
- Rated 92 by the Beverage Tasting Institue in 2024
- Produced and bottled in the USA and is best if refrigerated after opening
- Pairs well vanilla ice cream or custard, fresh fruit, chocolate lava cake, apple pie, and of course churros
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Tropical Burst 1.93 oz., 24 pk., $42.84, $0.92/foz

5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Tropical Burst 1.93 oz., 24 pk.


Members also considered
Wright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb., $20.47, $5.12/lb
Sponsored$2047current price $20.47$5.12/lbWright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb.
110844.7429 out of 5 Stars. 11084 reviews4.7429 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk., $17.97, $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2404.0667 out of 5 Stars. 240 reviews4.0667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk., $17.97, $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2114.2464 out of 5 Stars. 211 reviews4.2464 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
1294.1008 out of 5 Stars. 129 reviews4.1008 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
424.5476 out of 5 Stars. 42 reviews4.5476 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk., $17.97, $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk.
544.463 out of 5 Stars. 54 reviews4.463 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
174.4118 out of 5 Stars. 17 reviews4.4118 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
Available for ShippingShippingBread & Butter Pinot Noir, 750 ml, $14.99, $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozBread & Butter Pinot Noir, 750 ml
1404.5643 out of 5 Stars. 140 reviews4.5643 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBarefoot Moscato Sweet White Wine 1.5 L, $12.99, $0.26/foz
$1299current price $12.99$0.26/fozBarefoot Moscato Sweet White Wine 1.5 L
8404.6548 out of 5 Stars. 840 reviews4.6548 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlue Moon Belgian White Ale Beer, 12 fl. oz. bottle, 12 pk., $18.99, $1.58/ea
$1899current price $18.99$1.58/eaBlue Moon Belgian White Ale Beer, 12 fl. oz. bottle, 12 pk.
2544.7638 out of 5 Stars. 254 reviews4.7638 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChateau Ste. Michelle Columbia Valley Chardonnay Wine, 750 ml, $10.99, $0.43/foz
$1099current price $10.99$0.43/fozChateau Ste. Michelle Columbia Valley Chardonnay Wine, 750 ml
2204.6136 out of 5 Stars. 220 reviews4.6136 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeringer Main & Vine White Zinfandel, 1.5 L, $11.99, $0.24/foz
$1199current price $11.99$0.24/fozBeringer Main & Vine White Zinfandel, 1.5 L
1974.7411 out of 5 Stars. 197 reviews4.7411 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery14 Hands Cabernet Sauvignon, 750 ml, $10.99, $0.43/foz
$1099current price $10.99$0.43/foz14 Hands Cabernet Sauvignon, 750 ml
1644.6098 out of 5 Stars. 164 reviews4.6098 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Flavor Profile
Member's Mark Cinnamon Churro Cream Liqueur delivers a gentle kick that enhances its indulgent character without overpowering the palate. Enjoy each sip with the creamy texture enveloping the taste buds in a comforting embrace while the subtle warmth of cinnamon lingers on the finish. It combines the warmth of cinnamon with the creamy smoothness of premium liqueur. Crafted with care and expertise, this tantalizing blend offers a harmonious balance of sweet and spicy notes, reminiscent of freshly baked churros dusted with cinnamon sugar.
Occasions
This liqueur not only promises exceptional taste but also adds a touch of elegance to any occasion. Whether enjoyed on its own, over ice, or as a luxurious addition to cocktails and desserts, it is sure to elevate your drinking experience and leave a lasting impression. Ideal for cozy evenings by the fire, festive gatherings with friends, or as a thoughtful gift for someone special, Member's Mark Cinnamon Churro Cream Liqueur is a true expression of indulgence and craftsmanship. Discover the magic of this exquisitely crafted liqueur and let its deliciously complex flavors transport you to a world of culinary delight.
All About the Member's Mark Brand
At Sam's Club, we put our members first. That means you! Bringing you high-quality products that reflect your values and needs, all at members-only prices–that's what our Member's Mark brand is all about. Our Member's Mark team is comprised of top-notch chefs, food and product experts, packaging engineers and quality professionals to bring you the best of thousands of rigorously tested products. We travel around the U.S. and globe searching for premium ingredients and materials, plus we partner with top growers, farmers and manufacturers who are experts in their fields.
For more information on Member's Mark Alcohol products, click here!
Churro Martini Recipe
Ingredients
- 1 fl. oz. Member’s Mark Cinnamon Churro Cream Liqueur
- 1 fl. oz. Member’s Mark American Vodka
- 1 fl. oz. Half and Half
Garnish
- Cinnamon Sugar
- Cinnamon Stick
Instructions
- Rim glass with cinnamon sugar
- Combine all ingredients together in glass
- Garnish with a cinnamon stick
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Net Weight: 3.43 lbs.
Package Type: Glass Bottle
Warnings and disclaimers
Disclaimer
The sale of alcohol to minors is prohibited.By using SamsClub.com, including use of Curbside Pickup, to order alcoholic beverages, you are acknowledging that you are over the age of 21. At the time of pickup, you must show a valid photo ID. Acceptable forms of ID include a driver's license, passport, other government issued identification and other legally approved identification that includes your date of birth.
Final sales tax for this item will be calculated upon pickup and added to the amount due at Club checkout.
GOVERNMENT WARNING: (1) According to the Surgeon General, women should not drink alcoholic beverages during pregnancy because of the risk of birth defects. (2) Consumption of alcoholic beverages impairs your ability to drive a car or operate machinery, and may cause health problems.
You agree that any alcohol purchased from Sam’s Club is intended for your personal consumption and not for resale.
Curbside Pickup orders that include alcoholic beverages will not be sold to persons who appear to be visibly intoxicated.
Alcoholic beverages may not be available in certain Sam’s Club locations and/or during certain hours or days due to local laws and regulations and certain licensing restrictions. You are solely responsible for the purchase of any alcohol from Sam’s Club, including compliance with the law of your local jurisdiction. The unlawful purchase of alcohol either for yourself or for others may subject you to criminal penalties including significant fines, suspension of your driver's license, community service and/or jail.
No discounts, coupons or tax-exempt sales may be applied to alcohol.
Sam's Club reserves the right to refuse orders for alcoholic beverages for any reason without explanation.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 26 reviews
Verified Purchase
Pleasantly Surprised!!
This liqueur is delicious. Mixed in coffee or taken as a shot. 17% alcohol. A little goes a long way. I wasn’t expecting it to be so good. I need a couple more bottles for Christmas
Verified Purchase
Smooth and sweet
Awesome additive for the weekend coffee
Verified Purchase
Great flavor
This is great on its own and with coffee
Items you may like
Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
SponsoredMembers-only priceIceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
9394.4899 out of 5 Stars. 939 reviews4.4899 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCook's California Champagne Brut White Sparkling Wine, 1.5 L, $15.99, $0.32/foz
$1599current price $15.99$0.32/fozCook's California Champagne Brut White Sparkling Wine, 1.5 L
7124.6404 out of 5 Stars. 712 reviews4.6404 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Marlborough Sauvignon Blanc, 750 ml, $10.69, $0.42/foz
$1069current price $10.69$0.42/fozMember's Mark Marlborough Sauvignon Blanc, 750 ml
6244.5112 out of 5 Stars. 624 reviews4.5112 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml, $18.99, $0.75/foz
$1899current price $18.99$0.75/fozLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml
9714.7951 out of 5 Stars. 971 reviews4.7951 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cayenne Pepper, 16 oz., $7.58, $0.47/oz
$758current price $7.58$0.47/ozFrom $7.58Member's Mark Cayenne Pepper, 16 oz.
8984.7706 out of 5 Stars. 898 reviews4.7706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527714.6058 out of 5 Stars. 52771 reviews4.6058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938344.8417 out of 5 Stars. 193834 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMeiomi Pinot Noir Wine, 750 ml, $19.99, $0.79/foz
$1999current price $19.99$0.79/fozMeiomi Pinot Noir Wine, 750 ml
13234.808 out of 5 Stars. 1323 reviews4.808 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKendall-Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 ml, $12.99, $0.51/foz
$1299current price $12.99$0.51/fozKendall-Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 ml
4974.7545 out of 5 Stars. 497 reviews4.7545 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKim Crawford Sauvignon Blanc Wine, 750 ml, $14.99, $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozKim Crawford Sauvignon Blanc Wine, 750 ml
13044.7209 out of 5 Stars. 1304 reviews4.7209 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L, $19.99, $0.20/foz
$1999current price $19.99$0.20/fozBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L
8414.5529 out of 5 Stars. 841 reviews4.5529 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml, $10.59, $0.42/foz
$1059current price $10.59$0.42/fozMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml
11894.7653 out of 5 Stars. 1189 reviews4.7653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery