Member's Mark Breaded Salmon Bites, Frozen, 2 lbs.
Curbside Pickup

Highlights
- Breaded salmon bites with crispy panko breading
- Every bite has a burst of flavor you’ll love
- Prepare it in the oven or air fryer
- 17g protein and 2.25g omega-3s per serving
- A healthy meal alternative or appetizer
Safe Catch Breaded Fish Nuggets, Frozen, 2 lbs. $13.96 $6.98/ea

Safe Catch Breaded Fish Nuggets, Frozen, 2 lbs.


Members also considered
Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct. $12.86 Was $13.86 $3.38/lb
Instant Savings
SponsoredNow$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49424.6918 out of 5 Stars. 4942 reviews4.6918 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs. $22.86 $10.16/lb
$2286current price $22.86$10.16/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs.
51034.1711 out of 5 Stars. 5103 reviews4.1711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs. $24.94 $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163294.7707 out of 5 Stars. 16329 reviews4.7707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs. $18.96 $9.48/lb
$1896current price $18.96$9.48/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs.
93644.4661 out of 5 Stars. 9364 reviews4.4661 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs. $28.94 $14.47/lb
$2894current price $28.94$14.47/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs.
43344.4781 out of 5 Stars. 4334 reviews4.4781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Handmade Crab Cakes, Frozen, 6 ct. $17.98 $3.00/ea
$1798current price $17.98$3.00/eaMember's Mark Wild Caught Handmade Crab Cakes, Frozen, 6 ct.
49754.2635 out of 5 Stars. 4975 reviews4.2635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Shrimp Scampi, Frozen, 2 lbs. $15.94 $7.97/lb
$1594current price $15.94$7.97/lbMember's Mark Farm Raised Shrimp Scampi, Frozen, 2 lbs.
37684.689 out of 5 Stars. 3768 reviews4.689 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs. $12.64 Was $14.64 $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
43074.6127 out of 5 Stars. 4307 reviews4.6127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Get ready to dive into a guilt-free culinary experience with our Member's Mark Breaded Salmon Bites, Frozen, 2 lbs. These little bites of heaven are coated in a deliciously crispy panko breading that's sure to make your taste buds dance. And the best part? They're a snap to cook in the oven or air fryer, taking just 18 minutes or less to reach crispy perfection.
Savory Crispy Outside, Tender Inside
Every single bite boasts a perfectly crispy exterior that gives way to a tender, flavorful inside. It's a mouthwatering combo that's hard to resist.
Versatility on Your Plate
These bites are not just a one-trick pony. Treat them like the superstar they are—serve them up as a fantastic main course alongside rice, stir-fry, or steamed veggies. Or, let them shine as an appetizer, pairing them with your favorite dipping sauce for an unforgettable snacking experience.
Nutrition Never Tasted So Good
Who says you have to compromise on flavor for nutrition? Each serving of our Breaded Salmon Bites packs in 2.25 grams of wholesome omega-3s and a whopping 17 grams of protein. It's a win-win for your taste buds and your health.
Convenience in Every Box
When it comes to meal prep, we've got you covered. Each box contains two one-pound bags of these delectable bites, so you can easily whip up the perfect portion for your meal.
Our Sustainability Commitment
We know that seafood is an important source of nutrition and income for people all over the world. That's why we work with partners all along the supply chain to deliver affordable products in a way that is sustainable for both people and the planet. It is our commitment to create a transparent supply chain for our members, as well as to uphold high standards for sustainability so that we can do our part to help protect and preserve ocean ecosystems for future generations.
The Member’s Mark Brand
The Member’s Mark brand is a division of Sam’s Club and is made up of a team of trained chefs, food experts, package engineers and more. Customers can find a wide array of items that are kosher, organic, fair trade and wrapped with eco-friendly packaging. The line is constantly evolving to fit the needs of today’s consumer and what they want.
So, if you're on the hunt for a delectable and responsible choice, look no further. Member’s Mark™ Breaded Salmon Bites are here to satisfy your cravings and your conscience.
Visit the Sam’s Club Recipe Hub.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Frozen
Net Weight: 2 lbs.
Ingredients: Salmon (Color Added Through Feed), Bleached Wheat Flour, Water, Wheat Flour, Canola Oil, Yellow Corn Flour, Contains Less Than 2% Of: Rice Flour, Salt, Soy Sauce (Wheat, Soybeans, Salt), Maltodextrin, Worcestershire Powder (Corn Syrup Solids, Salt, Caramel Color, Garlic Powder, Sugar, Spices [Including Celery Seed]), Onion Powder, Wheat Gluten, Natural Flavors, Yeast Extract, Citric Acid, Yeast, Dextrose, Leavening (Sodium Acid Pyrophosphate, Baking Soda), Sodium Alginate.
Contains: Salmon, Wheat, Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 988 reviews
Verified Purchase
Great product
Members Mark Salmon Bites are delicious & are an excellent quick snack or entree. Using an air-fryer is quick & they come out crunchy on the outside and moist & flaky inside.
Verified Purchase
It's Good
I think these are good, it tastes like real fish. I will eat as a snack sometimes, or make it a meal by adding some rice or potatoes, and some sort of green vegetable. I do squeeze some fresh lemon juice, and dip in tarter sauce. I also think it tastes best when I make them extra crispy in the oven
Enjoyable and excellent salmon bites
I was impressed to see the huge chunks of salmon in each piece. It's just as pictured on the Sam's Club page for the Member's Mark Salmon Bites. It tasted good too whether baked in the oven or cooked in the air fryer (I tried both to see if there's a difference). It was good served with rice and veggies. The other two things I also liked are: (1) it has an easy-open box that is reclosable; and (2) the bag was stamped with the expiration date for easy reference. I would definitely repurchase this.
Items you may like
Member's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs. $20.97 $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25934.6853 out of 5 Stars. 2593 reviews4.6853 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51664.7116 out of 5 Stars. 5166 reviews4.7116 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs. $17.97 $5.99/lb
$1797current price $17.97$5.99/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs.
42284.6514 out of 5 Stars. 4228 reviews4.6514 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Medium Cooked Shrimp, Frozen, 50-70 ct. per pound, 2 lbs. $16.47 $8.23/lb
$1647current price $16.47$8.23/lbMember's Mark Farm Raised Medium Cooked Shrimp, Frozen, 50-70 ct. per pound, 2 lbs.
34854.6187 out of 5 Stars. 3485 reviews4.6187 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught North Atlantic Cold Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound $33.73 $29.98/lb
$3373current price $33.73avg. price$29.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught North Atlantic Cold Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound
6964.2716 out of 5 Stars. 696 reviews4.2716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Caribbean Warm Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound $43.84 $26.98/lb
$4384current price $43.84avg. price$26.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Caribbean Warm Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound
7154.351 out of 5 Stars. 715 reviews4.351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60534.0935 out of 5 Stars. 6053 reviews4.0935 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88524.8368 out of 5 Stars. 8852 reviews4.8368 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2464.0447 out of 5 Stars. 246 reviews4.0447 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShipping