Member's Mark Boneless Spiral Brown Sugar Double Glazed Ham, priced per pound

Highlights
- Fully cooked, boneless, brown sugar glazed, spiral sliced ham
- Pork raised with no added hormones that is naturally hardwood smoked for 5.5 hours
- Brown sugar glaze packet included for a wet or crunchy glaze
- 14g protein per serving
- Perfect for any occasion, whether you're hosting the holidays this season or just whipping up a weeknight meal
Hillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz., $11.28, $3.76/lb

Hillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz.


Members also considered
The Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk., $7.58, $2.53/ea
Sponsored$758current price $7.58$2.53/eaThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.
16044.8167 out of 5 Stars. 1604 reviews4.8167 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct., $7.27, $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct., $7.87, $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39384.7692 out of 5 Stars. 3938 reviews4.7692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz., $8.28, $0.26/oz
Sponsored$828current price $8.28$0.26/ozBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz.
33854.7645 out of 5 Stars. 3385 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct., $10.72, $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct.
58824.8135 out of 5 Stars. 5882 reviews4.8135 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb., $6.98, $3.49/lb
$698current price $6.98$3.49/lbMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb.
33804.6814 out of 5 Stars. 3380 reviews4.6814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.), $9.53, Was $10.53, $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28234.6599 out of 5 Stars. 2823 reviews4.6599 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.), $7.28, $0.30/oz
$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42544.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct., $7.96, $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88814.6041 out of 5 Stars. 8881 reviews4.6041 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz., $10.74, $0.45/oz
$1074current price $10.74$0.45/ozMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz.
44974.6398 out of 5 Stars. 4497 reviews4.6398 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk., $9.96, Was $11.98, $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48304.4327 out of 5 Stars. 4830 reviews4.4327 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs., $6.42, $3.21/lb
$642current price $6.42$3.21/lbMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs.
32664.6751 out of 5 Stars. 3266 reviews4.6751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz., $5.64, $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34424.5904 out of 5 Stars. 3442 reviews4.5904 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs., $7.84, $3.92/lb
$784current price $7.84$3.92/lbMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs.
45184.7545 out of 5 Stars. 4518 reviews4.7545 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs., $8.96, $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs.
45274.6709 out of 5 Stars. 4527 reviews4.6709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Imagine the mouthwatering aroma of a juicy, flavorful smoked ham wafting through your home, making your taste buds tingle with anticipation. That's what you'll get with Member's Mark Boneless Spiral Brown Sugar Double Glazed Ham. We've taken the hassle out of ham, creating a delicious fully cooked, spiral-sliced ham that will be the centerpiece of your next holiday meal. Whether you're hosting a dinner party or just whipping up a weeknight meal, this ham is sure to be a hit!
Hassle Free and Versatile
Preparing our double glazed ham couldn't be easier! Simply sprinkle the contents of the included glaze packet onto the ham, then heat it up in the oven according to the package directions. The spiral slicing makes serving a breeze—just slice and enjoy. No more wrestling with a bone or struggling to carve even slices. Not sure what to serve with your delicious hardwood smoked ham? Try pairing it with creamy mashed potatoes and roasted asparagus for a well-rounded meal that's sure to delight. Or go for a Southern-inspired feast with collard greens, mac and cheese, and cornbread. The possibilities are endless!
Warming Instructions
1. Heat oven to 275°F.
2. Remove all packaging materials and place ham in a shallow roasting pan, flat side down. Cover pan tightly with aluminum foil.
3. Bake for approximately 15 minutes per pound until heated through. Do not overheat.
4. After glaze application is completed, allow ham to sit 5-10 minutes while glaze melts into ham. Enjoy!
Glaze Instructions
For a Crunchy Glaze
1. Place ham on its side and use juices contained in the foil to brush on the upper side of the ham.
2. Place ham under broiler until glaze melts and is bubbly (8 minutes).
3. Remove ham from oven and serve.
For a Wet Glaze
1. Increase temperature to 425°F.
2. Mix dry glaze packet with 2 tbsp of ham juices.
3. Spread glaze over ham and between slices.
4. Place back into oven for 8 minutes.
5. Remove ham from oven and serve.
Effortless Holiday Cooking with Member's Mark Aluminum Steam Pans
The Member's Mark Aluminum Steam Pan is the perfect solution for your holiday feast! This half-size aluminum pan is ideal for cooking and serving a scrumptious ham during those festive gatherings. Its sturdy build ensures your meal is cooked to perfection while retaining moisture and flavor. Plus, the hassle-free disposable design makes clean-up a breeze, so you can spend more time enjoying the company of your loved ones. Click here to elevate your holiday experience with the convenience and efficiency of the Member's Mark Aluminum Steam Pans (item# 600596).
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Refrigerated
Net Weight: Priced Per Pound
Ingredients: Cured With: Water, Contains 2% Or Less Of Sea Salt, Dextrose, Sugar, Vinegar, Sodium Phosphates, Salt, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite. Glazed With: Brown Sugar, Water, Sugar, Spices, Maltodextrin, Natural Flavors, Molasses, Maple Syrup, Vanilla Extract, Honey. Glaze Packet Ingredients: Brown Sugar, Sugar, Spices, Maltodextrin, Natural Flavors, Molasses, Maple Syrup, Vanilla Extract, Honey.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 630 reviews
Verified Purchase
Very good!
Very tasty ham and not real sweet!! Also, very convenient that it's pre sliced pre cooked and boneless. There is just two of us so I just slice through the layers, bag them up and stick them in the freezer then heat and eat!
Verified Purchase
Waste of Money
Ham spoiled prior to expiration date. Outside turned white and was slimy to the touch. It was in the fridge the entire time. Actually had cut in half and froze half. Today we put the frozen half in the garbage along with what was left from the refrigerated half. Very disappointed!
Verified Purchase
Spoiled ham
Disappointed on buying my ham here. It was spoiled/ Sour . When I Bought mines for Thanksgiving. When I remove the gold wrapper, the liquid wasn’t watery it was slimy. They need to be cautious on transporting their frozen meat and leaving it out too long, and then refreezing it again. Because it’s not good. But at the end Sam’s Club customer service was great. They returned my ham and my money.
Other popular items in Pork
Member’s Mark Whole Boneless Pork Loin Roast, Case, priced per pound, $145.30, $2.38/lb
$14530current price $145.30avg. price$2.38/lbFinal cost by weightMember’s Mark Whole Boneless Pork Loin Roast, Case, priced per pound
11 out of 5 Stars. 1 reviews1 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Baby Back Ribs, $16.98, $16.98/ea
$1698current price $16.98$16.98/eaMember's Mark Rotisserie Baby Back Ribs
1273.4646 out of 5 Stars. 127 reviews3.4646 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pork Stew Meat, Boneless, priced per pound, $15.45, $3.48/lb
$1545current price $15.45avg. price$3.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Pork Stew Meat, Boneless, priced per pound
4484.6094 out of 5 Stars. 448 reviews4.6094 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Boneless Pork Loins, Case, priced per pound, $112.62, $2.34/lb
$11262current price $112.62avg. price$2.34/lbFinal cost by weightWhole Boneless Pork Loins, Case, priced per pound
1164.7241 out of 5 Stars. 116 reviews4.7241 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPork Loin Back Ribs, Case, priced per pound, $180.86, $3.34/lb
$18086current price $180.86avg. price$3.34/lbFinal cost by weightPork Loin Back Ribs, Case, priced per pound
744.4189 out of 5 Stars. 74 reviews4.4189 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Thick-Cut Bone-In Pork Chops, priced per pound, $20.58, $2.94/lb
$2058current price $20.58avg. price$2.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Thick-Cut Bone-In Pork Chops, priced per pound
1694.7751 out of 5 Stars. 169 reviews4.7751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySugardale Hickory Smoked Ham Steak, Priced Per Pound, $23.66, $3.38/lb
$2366current price $23.66avg. price$3.38/lbFinal cost by weightSugardale Hickory Smoked Ham Steak, Priced Per Pound
93.7 out of 5 Stars. 9 reviews3.7 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Mild Italian Pork Sausage, priced per pound, $10.43, $2.98/lb
$1043current price $10.43avg. price$2.98/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Mild Italian Pork Sausage, priced per pound
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60184.0962 out of 5 Stars. 6018 reviews4.0962 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88154.8366 out of 5 Stars. 8815 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping