Member's Mark Bacon Wrapped Shrimp with Pepper Jack Cheese, Frozen, 14 ct.

Highlights
- Raw and ready-to-cook shrimp on a wood skewer
- Wrapped with smoky bacon and pepper jack cheese
- Sustainably sourced shrimp
- 16g protein per serving
- A great hors d'oeuvres as it is very easy to eat and pass around
Jose Ole Chicken and Cheese Taquitos, Frozen 37 ct. $12.98 $0.35/ea

Jose Ole Chicken and Cheese Taquitos, Frozen 37 ct.


Members who viewed this also viewed
Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs. $31.56 $15.78/lb
Sponsored$3156current price $31.56$15.78/lbSadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
41504.2542 out of 5 Stars. 4150 reviews4.2542 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct. $12.64 $1.58/ea
$1264current price $12.64$1.58/eaMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct.
72664.733 out of 5 Stars. 7266 reviews4.733 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct. $12.93 $0.40/oz
$1293current price $12.93$0.40/ozMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct.
32064.5203 out of 5 Stars. 3206 reviews4.5203 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz. $14.82 $0.62/oz
Sponsored$1482current price $14.82$0.62/ozTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz.
6814.8443 out of 5 Stars. 681 reviews4.8443 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound $12.94 $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64144.3954 out of 5 Stars. 6414 reviews4.3954 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound $27.64 $7.47/lb
$2764current price $27.64avg. price$7.47/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound
70644.652 out of 5 Stars. 7064 reviews4.652 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz. $15.48 $0.10/foz
$1548current price $15.48$0.10/fozFrom $15.48Lysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz.
78464.8849 out of 5 Stars. 7846 reviews4.8849 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs. $18.96 $9.48/lb
$1896current price $18.96$9.48/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs.
93644.4661 out of 5 Stars. 9364 reviews4.4661 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound $19.66 $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47504.5958 out of 5 Stars. 4750 reviews4.5958 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound $14.33 $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
73324.4369 out of 5 Stars. 7332 reviews4.4369 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs. $22.86 $10.16/lb
$2286current price $22.86$10.16/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs.
51034.1711 out of 5 Stars. 5103 reviews4.1711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFaygo Soda Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk. $8.98 $0.03/foz
$898current price $8.98$0.03/fozFaygo Soda Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk.
14434.6812 out of 5 Stars. 1443 reviews4.6812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound $15.17 $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31834.235 out of 5 Stars. 3183 reviews4.235 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Make Member's Mark Bacon Wrapped Shrimp with Pepper Jack Cheese, Frozen, 14 ct. the full-flavored hero of your next party. With every bite you get delicious shrimp, smokey bacon and zesty cheese, a mouthwatering combination that’s also perfect for a quick snack or an easy family meal. Our Bacon Wrapped Shrimp is made with sustainably sourced shrimp so you can feel good about what you’re eating.
What is Member’s Mark Bacon Wrapped Shrimp with Pepper Jack Cheese?
Made with bacon, shrimp and pepper jack cheese, this will surely become one of your favorite Sam’s Club buys. You get delicious shrimp that is complemented by crispy bacon and zesty cheese. The trio makes for a fantastic and mouthwatering combination.
Member’s Mark has developed a loyal following since Sam’s Club has come out with this private label. Not only can members enjoy premium products, but they can enjoy them at member prices. Products like the Member’s Mark Bacon Wrapped Shrimp is made with sustainably sourced shrimp so that less of a carbon footprint will be made. In addition, this ready-to-cook shrimp has a beautiful presentation and is easy to prepare so that you can get a great dish without much prep work.
How to Prepare Member’s Mark Bacon Wrapped Shrimp with Pepper Jack Cheese?
This ready-to-cook shrimp should not be thawed. Bake it from its frozen state in a 400°F oven. All packaging should be removed and the bacon wrapped shrimp should be placed on a foil-lined baking tray. Cook time takes about 16-18 minutes.
Ways to Serve 14-Count Bacon Wrapped Shrimp
Bacon-wrapped shrimp has numerous uses. Cook it up to serve as a snack when you have friends over. If presented on a pretty platter it would make for a great hors d'oeuvres, as it is very easy to eat and pass around. Make a meal out of bacon-wrapped shrimp and pair it with everything from soup and salad to French fries and potato salad.
Cooking Instructions
These ready-to-cook shrimp should NOT be thawed before baking. Remove all packaging, other than the convenient toothpick holding these goodies together, and pop them straight from the freezer and into a 400°F oven on a foil-lined baking sheet for 16-18 minutes. With so little prep work, these make a great addition to everything from soups, salads to your favorite fries. You’ll want to keep extra boxes of Member’s Mark Bacon Wrapped Shrimp with Pepper Jack Cheese on hand for a quick and easy meal everyone will love. Cook times may vary based on appliances.
Specifications
- Keep Frozen (do not thaw and refreeze)
- Quantity: 14 ct.
Net Weight: 9.8 oz.
Ingredients: Shrimp (Shrimp, Water, Salt, Sodium Tripolyphosphate [to Retain Moisture]), Bacon (Cured With Water, Salt, Sugar, Smoke Flavoring, Sodium Phosphates, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite), Pepper Jack Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Jalapeno Peppers, Salt, Enzymes).
Contains: Shrimp and Milk.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 390 reviews
Verified Purchase
Great Holiday Appetizer
We got these around Thanksgiving as a holiday appetizer. They were all eaten fairly quickly, and everyone that ate them liked them. The pepper jack cheese gives it a little bite to it. If you like bacon, shrimp, and cheese you can not pass these up!
Verified Purchase
Bacon Wrapped Shrimp
These shrimp are about the best we've ever bought and are easy to prepare. Well worth the money. We hate that this product is just seasonal!
Verified Purchase
Excellent, even for a party of 1 or 2
My wife and I love these Bacon Wrapped Shrimp. We buy them 6 or 7 boxes at a time. The only draw back is that they are only available during the holiday season. We would buy them year round if possible!
Top sellers
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88524.8368 out of 5 Stars. 8852 reviews4.8368 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal. $3.62 $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98104.689 out of 5 Stars. 9810 reviews4.689 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
121114.563 out of 5 Stars. 12111 reviews4.563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping