Member's Mark Fruity Snacks, 0.8 oz., 100 pk.

Highlights
- Count: 100 pouches
- Flavors: Cherry, Strawberry, Raspberry, Orange, Blueberry
- Gluten Free: Yes
- Vitamin C: 100% daily value
- Shelf Life: 12 months
- Allergen Info: Free of 8 major allergens
- 100 pouches, 0.8 oz. per pouch (5 lbs. net weight)
- Five fruity flavors: Cherry, Strawberry, Raspberry, Orange, and Blueberry
- Provides 100% daily value of Vitamin C
- Gluten-free, low-sodium, and dairy-free snack
- Naturally fat-free with a soft, chewy texture
- Individually wrapped for on-the-go snacking and lunch boxes
- Produced in a facility free from peanuts, tree nuts, milk, egg, wheat, and soy
- 12-month shelf life
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk, $10.98

Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk
Members also considered
OREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk., $10.98, $0.17/oz
Sponsored$1098current price $10.98$0.17/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk.
127164.8011 out of 5 Stars. 12716 reviews4.8011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk., $10.38, $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31554.748 out of 5 Stars. 3155 reviews4.748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk., $10.28, $0.17/oz
$1028current price $10.28$0.17/ozRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk.
96644.8 out of 5 Stars. 9664 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk., $13.48, $0.19/oz
Sponsored$1348current price $13.48$0.19/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk.
128444.8024 out of 5 Stars. 12844 reviews4.8024 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk., $15.98, $0.55/oz
$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18594.837 out of 5 Stars. 1859 reviews4.837 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk., $7.18, $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59464.6749 out of 5 Stars. 5946 reviews4.6749 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk., $12.98, $0.29/oz
$1298current price $12.98$0.29/ozRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk.
12154.6963 out of 5 Stars. 1215 reviews4.6963 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk., $8.98, $0.16/oz
$898current price $8.98$0.16/ozHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk.
72854.8155 out of 5 Stars. 7285 reviews4.8155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk., $15.54, $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29614.6643 out of 5 Stars. 2961 reviews4.6643 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk., $9.98, $0.21/oz
$998current price $9.98$0.21/ozCheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk.
57394.7104 out of 5 Stars. 5739 reviews4.7104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk., $12.98, $0.27/oz
$1298current price $12.98$0.27/ozHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.
30754.4748 out of 5 Stars. 3075 reviews4.4748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct, $13.98, $0.50/oz
$1398current price $13.98$0.50/ozNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct
6844.8523 out of 5 Stars. 684 reviews4.8523 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutter Butter Peanut Butter Sandwich Cookies, 24 pk., $10.94, $0.23/oz
$1094current price $10.94$0.23/ozNutter Butter Peanut Butter Sandwich Cookies, 24 pk.
29464.8425 out of 5 Stars. 2946 reviews4.8425 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNilla Wafers Vanilla Wafer Cookies, 2pk., 15 oz., $8.12, $0.27/oz
$812current price $8.12$0.27/ozNilla Wafers Vanilla Wafer Cookies, 2pk., 15 oz.
56584.6071 out of 5 Stars. 5658 reviews4.6071 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk., $8.32, $0.23/oz
$832current price $8.32$0.23/ozDuchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk.
25914.5789 out of 5 Stars. 2591 reviews4.5789 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
What Are Member's Mark Fruity Snacks?
Member's Mark Fruity Snacks Variety Pack delivers soft, chewy, fruit-flavored snacks in a convenient bulk format. Each box includes 100 individually wrapped pouches (0.8 oz. each, 5 lbs. total net weight), making it easy to grab a pouch for on-the-go snacking anytime.
Member's Mark Fruity Snacks Product Details at a Glance
- Brand: Member's Mark
- Format: Individually wrapped
- Count: 100 pouches, 0.8 oz. per pouch
- Total Net Weight: 5 lbs.
- Shelf Life: 12 months
- Vitamin C: Provides 100% daily value per serving
- Dietary Info: Gluten-free, fat-free, low-sodium, and dairy-free
- Allergen Info: Produced in a facility that does not process products containing peanuts, tree nuts, milk, egg, wheat, or soy
What Flavors Are in the Member's Mark Fruity Snacks Variety Pack?
Each pouch features a colorful mix of five fruit-flavored snack shapes:
- Cherry (red)
- Strawberry (light red)
- Raspberry (purple)
- Orange (orange)
- Blueberry (blue)
Are Member's Mark Fruity Snacks Gluten-Free, Dairy-Free, or Allergen-Friendly?
Yes. Member's Mark Fruity Snacks are gluten-free, dairy-free, fat-free, and low in sodium. They are an excellent source of Vitamin C, providing 100% of the daily value per serving. Please note that these snacks contain gelatin. They are produced in a facility that does not process products containing peanuts, tree nuts, milk, egg, wheat, or soy.
Ingredients: Corn Syrup, Sugar, Modified Corn Starch, Gelatin and Less Than 2% of the following: Apple Puree, Citric Acid, Ascorbic Acid (Vitamin C), Natural and Artificial Flavors, Carnauba Wax, Sodium Citrate, Glycerin, Red 40, Blue 1, Yellow 5.
What Are the Best Uses for Bulk Fruity Snacks in a 100-Count Pack?
The individually wrapped pouches are perfectly portioned for everyday snacking and easy to share. Common uses include:
- Packing in school lunch boxes as a kid-friendly snack
- Stocking the pantry for after-school snacks
- Keeping in the car for road trips and errands
- Bringing along to sporting events and outdoor activities
- Serving at birthday parties, classroom celebrations, or holiday gatherings
- Adding as a colorful topping on cakes, cupcakes, frozen treats, or homemade dessert pizzas
Why Buy Fruity Snacks in Bulk at Sam's Club?
With 100 pouches per box, this Member's Mark Fruity Snacks variety pack is an affordable bulk option ideal for families, group events, or anyone who wants a ready-to-go snack on hand. The 12-month shelf life means you can stock up without worrying about freshness. Kids and adults alike enjoy the mild, fruity aroma and soft, chewy texture in every pouch.
Frequently Asked Questions
What comes in the Member's Mark Fruity Snacks variety pack?
The Member's Mark Fruity Snacks variety pack includes 100 individually wrapped pouches, with 0.8 oz. per pouch, for a total net weight of 5 lbs. The pack features five fruit flavors: Cherry (red), Strawberry (light red), Raspberry (purple), Orange (orange), and Blueberry (blue).
Are Member's Mark Fruity Snacks gluten-free?
Yes, Member's Mark Fruity Snacks are gluten-free. They are also described as naturally fat-free, low-sodium, and dairy-free.
Do Member's Mark Fruity Snacks provide vitamin C?
Yes, Member's Mark Fruity Snacks provide 100% of the daily value of Vitamin C, making them an excellent source of vitamin C.
What are the main ingredients in Member's Mark Fruity Snacks?
The ingredients are corn syrup, sugar, modified corn starch, and gelatin, along with less than 2% of the following: apple puree, citric acid, ascorbic acid (Vitamin C), natural and artificial flavors, carnauba wax, sodium citrate, glycerin, Red 40, Blue 1, and Yellow 5.
Do Member's Mark Fruity Snacks contain Red 40?
Yes, the ingredient list for Member's Mark Fruity Snacks includes the artificial colors Red 40, Blue 1, and Yellow 5.
Are these snacks individually wrapped?
Yes, each of the 100 servings comes in its own individually wrapped pouch, making them a convenient portable snack for lunch boxes, car rides, or trips.
How long do Member's Mark Fruity Snacks last?
Member's Mark Fruity Snacks have a listed shelf life of 12 months. For best results, store and use them according to the package directions.
Are Member's Mark Fruity Snacks made in a peanut-free facility?
Yes, Member's Mark Fruity Snacks are produced in a facility that does not process products containing peanuts, tree nuts, milk, egg, wheat, or soy. Always review the package for the most current allergen information if you have specific allergy concerns.
How many pouches are in a box of Member's Mark Fruity Snacks?
Each box of Member's Mark Fruity Snacks contains 100 individually wrapped pouches at 0.8 oz. per pouch, for a total net weight of 5 lbs. This high-count bulk pack is designed for families and convenient on-the-go snacking.
Are Member's Mark Fruity Snacks a good option for kids' lunchboxes?
Yes, the individually wrapped 0.8 oz. pouches are a convenient size for kids' lunchboxes. They are gluten-free, fat-free, low-sodium, dairy-free, and provide 100% daily value of Vitamin C.
Are Member's Mark Fruity Snacks dairy-free?
Yes, Member's Mark Fruity Snacks are dairy-free. They are produced in a facility that does not process products containing milk, as well as peanuts, tree nuts, egg, wheat, or soy.
What is the texture of Member's Mark Fruity Snacks?
Member's Mark Fruity Snacks have a soft, chewy texture with a mild, fruity aroma, and are described as a favorite among both kids and adults.
Can Member's Mark Fruity Snacks be used in recipes or desserts?
Yes, in addition to eating them straight from the pouch, Member's Mark Fruity Snacks can be used as a colorful topping on cakes or cupcakes, sprinkled on frozen treats, or added as a unique element to homemade dessert pizzas.
Do Member's Mark Fruity Snacks contain gelatin?
Yes, gelatin is listed as one of the main ingredients in Member's Mark Fruity Snacks.
What is the total weight of the Member's Mark Fruity Snacks 100-pack?
The total net weight of the 100-pack box is 5 lbs., with each individual pouch containing 0.8 oz. of fruity snacks.
Are Member's Mark Fruity Snacks fat-free?
Yes, Member's Mark Fruity Snacks are described as naturally fat-free, in addition to being gluten-free, low-sodium, and dairy-free.
Specifications
| Key Specifications | |
| Brand | Member's Mark |
| Net Weight | 5 lbs. |
| Includes | 100 pouches, 0.8 oz. per pouch |
| Flavors | Cherry, Strawberry, Raspberry, Orange, Blueberry |
| Shelf Life | 12 months |
| Vitamin C | 100% Daily Value per serving |
| Gluten-Free | Yes |
| Fat-Free | Yes |
| Dairy-Free | Yes |
| Low Sodium | Yes |
| Contains Gelatin | Yes |
| Peanut-Free Facility | Yes — Produced in a facility that does not process products containing peanuts |
| Tree Nut-Free Facility | Yes — Produced in a facility that does not process products containing tree nuts |
| Milk-Free Facility | Yes — Produced in a facility that does not process products containing milk |
| Egg-Free Facility | Yes — Produced in a facility that does not process products containing egg |
| Wheat-Free Facility | Yes — Produced in a facility that does not process products containing wheat |
| Soy-Free Facility | Yes — Produced in a facility that does not process products containing soy |
| Ingredients | Corn Syrup, Sugar, Modified Corn Starch, Gelatin and Less Than 2% of the following: Apple Puree, Citric Acid, Ascorbic Acid (Vitamin C), Natural & Artificial Flavors, Carnauba Wax, Sodium Citrate, Glycerin, Red 40, Blue 1, Yellow 5. Produced in a facility that does not process products containing peanuts, tree nuts, milk, egg, wheat, or soy. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 770 reviews
Verified Purchase
Great Flavor and Price
My four kids love the flavors of these fruit snacks better than the name brand ones sold at Sam’s. I like that the box comes with more packets and a lower price. It’s a win win for us!
Verified Purchase
The best you will ever have
This are the best fruit snack we have ever tried. My 7 year old has fruit snacks in his lunch everyday so we have tried lots of different brands. These are soft and very great flavor. I will definitely be buying these from now on.
Verified Purchase
The BEST
These are the BEST fruit snacks! Made a Halloween basket for my granddaughter and niece last year and my brother asked where I got the fruit snacks. He ate all of my nieces the first night! They’re reLly good!
Popular products in this category
Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk., $15.98, Was $17.98, $1.42/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16774.641 out of 5 Stars. 1677 reviews4.641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk., $15.42, $1.28/oz
$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44304.4567 out of 5 Stars. 4430 reviews4.4567 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct., $6.78, $0.21/ea
Sponsored$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk., $18.48, $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35614.7504 out of 5 Stars. 3561 reviews4.7504 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz., $15.98, $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108584.8058 out of 5 Stars. 10858 reviews4.8058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct., $9.48, $0.38/ea
$948current price $9.48$0.38/eaRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct.
59764.8104 out of 5 Stars. 5976 reviews4.8104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk., $11.92, $0.28/oz
$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18734.4501 out of 5 Stars. 1873 reviews4.4501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk., $18.48, $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9014.5971 out of 5 Stars. 901 reviews4.5971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48554.7652 out of 5 Stars. 4855 reviews4.7652 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk., $17.28, $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz., $13.98, $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
236494.82 out of 5 Stars. 23649 reviews4.82 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct., $7.87, $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39444.7695 out of 5 Stars. 3944 reviews4.7695 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk., $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19104.6445 out of 5 Stars. 1910 reviews4.6445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping