Krusteaz Pumpkin Spice Baking Mix, 15 oz., 3 pk.
Shipping

Highlights
- 3 individual packs, 15 oz. each
- For pumpkin pancakes, just add water
- Makes 3 dozen pumpkin cookies
- Made with real pumpkin
- Kosher dairy
Bisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz., $7.28, $0.08/oz

Bisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz.


Members also considered
McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz., $4.98, Was $7.48, $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$498current price Now $4.98, Was $7.48$7.48$0.17/oz$2.50 offEnds Oct 17McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz.
26824.871 out of 5 Stars. 2682 reviews4.871 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz., $15.98, $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108554.8057 out of 5 Stars. 10855 reviews4.8057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz., $5.98, Was $6.28, $0.15/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.28$6.28$0.15/oz$0.3 offKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz.
37594.8199 out of 5 Stars. 3759 reviews4.8199 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz., $7.28, $0.08/oz
Sponsored$728current price $7.28$0.08/ozBisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz.
32044.775 out of 5 Stars. 3204 reviews4.775 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMorton Iodized Salt, 64 oz., $2.46, $0.04/oz
$246current price $2.46$0.04/ozMorton Iodized Salt, 64 oz.
42444.7441 out of 5 Stars. 4244 reviews4.7441 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Granulated Garlic, 26 oz., $9.38, $0.36/oz
$938current price $9.38$0.36/ozMember's Mark Granulated Garlic, 26 oz.
17604.8455 out of 5 Stars. 1760 reviews4.8455 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingReaLemon 100% Lemon Juice 48 fl. oz. bottles, 2 pk., $6.48, $3.24/ea
$648current price $6.48$3.24/eaReaLemon 100% Lemon Juice 48 fl. oz. bottles, 2 pk.
64854.8495 out of 5 Stars. 6485 reviews4.8495 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fine Ground Black Pepper, 18 oz., $7.98, $0.44/oz
$798current price $7.98$0.44/ozMember's Mark Fine Ground Black Pepper, 18 oz.
33594.836 out of 5 Stars. 3359 reviews4.836 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKing Arthur Bread Flour, 10 lbs., $8.38, Was $8.98, $0.84/lb
Now$838current price Now $8.38, Was $8.98$8.98$0.84/lb$0.6 offKing Arthur Bread Flour, 10 lbs.
12244.7377 out of 5 Stars. 1224 reviews4.7377 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's The Blend Seasoning Salt, Pepper and Garlic, 10.5 oz., $4.98, $0.47/oz
$498current price $4.98$0.47/ozKinder's The Blend Seasoning Salt, Pepper and Garlic, 10.5 oz.
21664.8195 out of 5 Stars. 2166 reviews4.8195 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Chocolate Syrup, 48 oz., 2 pk., $12.22, $0.13/oz
$1222current price $12.22$0.13/ozFrom $12.22HERSHEY'S Chocolate Syrup, 48 oz., 2 pk.
74264.7925 out of 5 Stars. 7426 reviews4.7925 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Sea Salt, 36 oz., $3.98, $0.11/oz
$398current price $3.98$0.11/ozFrom $3.98Member's Mark Sea Salt, 36 oz.
21254.8108 out of 5 Stars. 2125 reviews4.8108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCarnation Evaporated Milk, 12 fl. oz., 8 pk., $10.48, $0.11/foz
$1048current price $10.48$0.11/fozCarnation Evaporated Milk, 12 fl. oz., 8 pk.
57254.8206 out of 5 Stars. 5725 reviews4.8206 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLawry's Coarse Ground Garlic Salt with Parsley, 33 oz., $8.88, $0.27/oz
$888current price $8.88$0.27/ozLawry's Coarse Ground Garlic Salt with Parsley, 33 oz.
27584.8698 out of 5 Stars. 2758 reviews4.8698 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRising Star Baking Supply Pure Vanilla Extract, 8 fl. oz., $8.98, $1.12/foz
$898current price $8.98$1.12/fozRising Star Baking Supply Pure Vanilla Extract, 8 fl. oz.
25704.7339 out of 5 Stars. 2570 reviews4.7339 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Experience the Flavor of the Season
Introducing Krusteaz's Pumpkin Spice Baking Mix, a perfect blend of sweet and spiced flavors that will surely bring warmth to your kitchen this season. This versatile mix is not just for baking, but also for creating a variety of delightful dishes.
Versatile Baking Mix
With Krusteaz's Pumpkin Spice Baking Mix, the possibilities are endless. Whether you're in the mood for a comforting quickbread, scrumptious cookies, fluffy waffles, or fluffy pancakes, this mix has got you covered. It's your secret ingredient to making your favorite dishes even more special.
Easy to Use
Even if you're not a seasoned baker, Krusteaz's Pumpkin Spice Baking Mix makes it easy for you to whip up delicious treats in no time. Simply follow the instructions on the package, add in your favorite ingredients, and let your oven do the rest. Enjoy the sweet and spiced aroma filling your home as your creations bake to perfection.
Specifications
Net Weight: 45 ounces
Includes: 3 individual packs, 15 oz. each
Ingredients: sugar, enriched bleached flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), dried pumpkin flakes (pumpkin, maltodextrin, yellow corn flour), soybean oil, spices, salt, leavening (baking soda, sodium acid pyrophosphate), xanthan gum, arabic gum, caramel color, annatto (color). Contains wheat. May contain milk, egg, soy and tree nuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 352 reviews
Verified Purchase
Finally Back!
I’ve been waiting all year for this to come back. Makes bread, muffins or cookies from the same mixture. Make sure you follow directions for each option. I always buy extra to last the year!
Verified Purchase
Delicious!!
Easy to make. I used a 9 by 6 Pyrex loaf pan and baked for one hour. Came out with a nice crunchy top and super moist inside. Was very tasty without frosting or butter. Awesome just the bread with nothing to add to the pumpkin spice flavor
Verified Purchase
Prep time 10 minutes for perfect pumpkin bread.
Add a 15 oz can of pumpkin and 2 beaten eggs. (Maybe some extra cinnamon, nutmeg &/or ginger if you like). Pour into pre-greased glass loaf pan. Bake at 350 for 45 min to 60 min (check at 45 min with a toothpick; if it's clean, you're done, if not, keep baking). Perfect pumpkin bread.
Items you may like
Torani Sugar-Free Classic Syrup, Hazelnut, 25.4 fl. oz., $6.48, $0.26/foz
Sponsored$648current price $6.48$0.26/fozTorani Sugar-Free Classic Syrup, Hazelnut, 25.4 fl. oz.
8614.7364 out of 5 Stars. 861 reviews4.7364 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGhirardelli Milk Chocolate Melting Wafers, 30 oz., $12.98, $0.43/oz
$1298current price $12.98$0.43/ozGhirardelli Milk Chocolate Melting Wafers, 30 oz.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSo Delicious Unsweetened Organic Coconut Milk, 32 fl. oz., 6 pk., $12.88, $2.15/ea
$1288current price $12.88$2.15/eaSo Delicious Unsweetened Organic Coconut Milk, 32 fl. oz., 6 pk.
6684.256 out of 5 Stars. 668 reviews4.256 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingEagle Brand Sweetened Condensed Milk, 14 oz. cans, 4 pk., $9.48, $0.17/foz
Sponsored$948current price $9.48$0.17/fozEagle Brand Sweetened Condensed Milk, 14 oz. cans, 4 pk.
4254.8659 out of 5 Stars. 425 reviews4.8659 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGhirardelli White Chocolate Melting Wafers, 30 oz., $12.98, $0.43/oz
$1298current price $12.98$0.43/ozGhirardelli White Chocolate Melting Wafers, 30 oz.
1914.8 out of 5 Stars. 191 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTrue Lime Crystallized Lime Packets, 500 ct., $25.72, $0.05/ea
$2572current price $25.72$0.05/eaTrue Lime Crystallized Lime Packets, 500 ct.
16244.8805 out of 5 Stars. 1624 reviews4.8805 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHammons Shelled American Fancy Large Black Walnut Pieces, 20 oz., $11.68, $0.58/oz
$1168current price $11.68$0.58/ozHammons Shelled American Fancy Large Black Walnut Pieces, 20 oz.
4024.3657 out of 5 Stars. 402 reviews4.3657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60184.0962 out of 5 Stars. 6018 reviews4.0962 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping