Kleenex Ultra Soft Facial Tissues, Cube Boxes (65 tissues/pk., 12 pk.)

Highlights
- Contains 12 cube boxes with 65 Kleenex Ultra Soft tissues in each
- Soft & strong 3-layer facial tissues
- Provides unbeatable softness with dependable strength *vs. other ultra tissues
- Tissue softness comfort skin & helps keep hands clean
- Available in a variety of styles and designs to accent every room decor
Marathon Interfold 1-Ply White Dispenser Napkins, 12 pk., 250 napkins/pk. $24.98 Was $27.48 $0.01/ea

Marathon Interfold 1-Ply White Dispenser Napkins, 12 pk., 250 napkins/pk.


Members who viewed this also viewed
Kleenex Ultra Soft Facial Tissues, 12 boxes, 72 tissues/box $18.18 $0.02/ea
$1818current price $18.18$0.02/eaFrom $18.18Kleenex Ultra Soft Facial Tissues, 12 boxes, 72 tissues/box
78114.7103 out of 5 Stars. 7811 reviews4.7103 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Trusted Care Facial Tissues 12 boxes, 160 tissues/box $17.94 $0.01/ea
$1794current price $17.94$0.01/eaKleenex Trusted Care Facial Tissues 12 boxes, 160 tissues/box
131164.6763 out of 5 Stars. 13116 reviews4.6763 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box $13.98 $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162694.7714 out of 5 Stars. 16269 reviews4.7714 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Farm Raised Skin-On Atlantic Salmon Fillet, priced per pound $33.91 $10.87/lb
Instant Savings
$3391current price $33.91avg. price$10.87/lbFinal cost by weight$2 off per packageEnds Oct 25Member's Mark Farm Raised Skin-On Atlantic Salmon Fillet, priced per pound
32024.574 out of 5 Stars. 3202 reviews4.574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPuffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box $18.34 $0.02/ea
Sam's Cash Offer
$1834current price $18.34$0.02/eaFrom $18.34Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Puffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box
136024.5273 out of 5 Stars. 13602 reviews4.5273 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSerta Mid-Back Office Chair With Mesh Accents And Memory Foam $119.00
$11900current price $119.00Serta Mid-Back Office Chair With Mesh Accents And Memory Foam
25974.5753 out of 5 Stars. 2597 reviews4.5753 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Variety Pack 10 fl. oz., 24 pk. $13.98 $0.06/foz
$1398current price $13.98$0.06/fozWelch's Variety Pack 10 fl. oz., 24 pk.
34224.7335 out of 5 Stars. 3422 reviews4.7335 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1546294.8587 out of 5 Stars. 154629 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSerta 2-Pack Cooling Gel Memory Foam Bed Pillow $12.98
$1298current price $12.98Serta 2-Pack Cooling Gel Memory Foam Bed Pillow
81664.0012 out of 5 Stars. 8166 reviews4.0012 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size $24.98 $0.11/foz
$2498current price $24.98$0.11/fozMore options from $8.38Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
93104.8692 out of 5 Stars. 9310 reviews4.8692 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKnott's Berry Farm Strawberry Shortbread Cookies, 2 oz., 36 pk. $11.58 $0.16/oz
$1158current price $11.58$0.16/ozKnott's Berry Farm Strawberry Shortbread Cookies, 2 oz., 36 pk.
7974.5709 out of 5 Stars. 797 reviews4.5709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct. $13.78 $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137264.8518 out of 5 Stars. 13726 reviews4.8518 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
For when only the softest touch will do, use Kleenex Ultra Soft facial tissues, the #1 preferred ultra soft tissue with 3-layer to comfort skin and help protect your hands. Tissue boxes come in a variety of colors and designs that blend beautifully into your home.
Kleenex® Ultra Soft ™ Tissues are indulgent 3-ply tissues that are America’s softest ultra soft tissue* (among national brands). Dependable strength with ultimate softness* (among national brands) make these the best everyday tissues you can get.
FSC Certified Kimberly-Clark is a Forest Stewardship Council® (FSC®) certified company. Believing care should be shown to our environment, our FSC® certification is an important part of our vision: Ensure responsible forestry and show care for future generations. Kleenex facial tissues are made with responsibly-sourced fibers.
Stock up and save and keep Kleenex Ultra Soft facial tissues on hand to care for you, your family and your guests. Caring for our future.
Specifications
- Total tissues: 780
- Unscented
- Each tissue 8.2" x 8.4"
- Ideal for home or business use–resale and schools
- Fits in most decorative tissue covers
- Tissue boxes available in a variety of colors and designs (may vary from image shown)
- FSC Certified - Kleenex facial tissues are made withh responsibly-sourced fibers
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 2,497 reviews
Verified Purchase
Softest Facial Tissues I've Ever Found!
These tissues are noticeably softer than any other brand I've tried! ( I've occasionally bought another brand at Sam's Club, but now that you carry this brand, I'm going to donate the remaining boxes of the other brand to a charity.) If you have to blow your nose frequently due to a cold or the flu, the ultra softness helps protect your nose from becoming irritated. These tissues are not scented, which is a bonus if you are sensitive or allergic to perfumed products. The cube-shaped box is very convenient to place on a bedside stand, or in the console of a car.
Verified Purchase
Tangled up Mess
These boxes of Kleenex brand tissues do not pull out smoothly from the box. Starting them off is a challenge and the problem remains. I don't know if the tissues are just not lined up in the box right or what but every box has been messed up. I won't buy again. I ordered these only because the Member's Mark version was out of stock.
We're sad to hear this, because our facial tissues should easily pop out of the box. We can assure you this isn't typical, and we'd like to learn more and try to help. Feel free to give us a call at 1-800-553-3639 (Monday-Friday, 8:00am – 5:00pm CST) so that we can talk to you more about this. Thank you.
Verified Purchase
NICE AND SOFT
WE ALWAYS BUY THE LARGE PACKAGE OF KLEENEX TISSUE FROM SAMS WHEN OUR SUPPLY IS RUNNING LOW. JUST PUT THE EXTRA BOXES ON THE TOP SHELF OF THE CLOSET AND THEY ARE AVAILABLE WHEN REFILLS NEEDED AROUND THE HOUSE. ALWAYS HATED RUNNING OUT AND HAVING TO WAIT UNTIL WE REMEMBERED TO GET ANOTHER BOX OR TWO AT THE STORE. ALSO WE TAKE ADVANTAGE OF BEING ABLE TO ORDER THIS LARGE SUPPLY FROM SAMS AND RECEIVE BY HOME DELIVERY.
Popular products
POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188694.4647 out of 5 Stars. 18869 reviews4.4647 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304484.8387 out of 5 Stars. 30448 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423984.8563 out of 5 Stars. 42398 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197854.7978 out of 5 Stars. 19785 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173884.8553 out of 5 Stars. 17388 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113794.6276 out of 5 Stars. 11379 reviews4.6276 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128944.7744 out of 5 Stars. 12894 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58474.7462 out of 5 Stars. 5847 reviews4.7462 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery