Kellogg's Family Favorites Mix, Variety Pack Snacks, 40 pk.
Shipping

Highlights
- Flavors: Cheez-It (10), Pop-Tarts Bites (8), Pringles (12) and Rice Krispies Treats (10)
- Satisfy your salty and sweet snack cravings with the irresistible taste of four delicious snacks in one convenient variety pack
- Family-favorite snacks everyone will love with up to 150 calories per serving
- Single-portion snacks fit perfectly into school lunch boxes, backpacks or tote bags
Bugles, Chex Mix & Gardetto Variety Pack Snacks, 40 pk. $16.48 $0.29/oz

Bugles, Chex Mix & Gardetto Variety Pack Snacks, 40 pk.


Members also considered
Nutter Butter Peanut Butter Sandwich Cookies, 24 pk. $10.94 $0.23/oz
Sponsored$1094current price $10.94$0.23/ozNutter Butter Peanut Butter Sandwich Cookies, 24 pk.
29484.8426 out of 5 Stars. 2948 reviews4.8426 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk. $10.28 $0.17/oz
$1028current price $10.28$0.17/ozRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk.
96644.8 out of 5 Stars. 9664 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk. $15.98 $0.55/oz
$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18614.8372 out of 5 Stars. 1861 reviews4.8372 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
Sponsored$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
29214.8367 out of 5 Stars. 2921 reviews4.8367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59484.6748 out of 5 Stars. 5948 reviews4.6748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk. $12.88 $0.38/oz
$1288current price $12.88$0.38/ozGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk.
26514.745 out of 5 Stars. 2651 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk. $12.98 $0.29/oz
$1298current price $12.98$0.29/ozRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk.
12164.6965 out of 5 Stars. 1216 reviews4.6965 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk. $8.98 $0.16/oz
$898current price $8.98$0.16/ozHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk.
72914.8157 out of 5 Stars. 7291 reviews4.8157 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29624.6641 out of 5 Stars. 2962 reviews4.6641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk. $8.98 Was $9.98 $0.19/oz
Instant Savings
Now$898current price Now $8.98, Was $9.98$9.98$0.19/oz$1 offEnds Oct 28Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk.
57394.7104 out of 5 Stars. 5739 reviews4.7104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk. $18.38 $0.22/oz
$1838current price $18.38$0.22/ozFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
45954.7991 out of 5 Stars. 4595 reviews4.7991 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk. $12.98 $0.27/oz
$1298current price $12.98$0.27/ozHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.
30774.4751 out of 5 Stars. 3077 reviews4.4751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct $13.98 $0.50/oz
$1398current price $13.98$0.50/ozNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct
6844.8523 out of 5 Stars. 684 reviews4.8523 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs. $10.58 $0.13/oz
$1058current price $10.58$0.13/ozMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs.
37554.6839 out of 5 Stars. 3755 reviews4.6839 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk. $10.98 $0.17/oz
$1098current price $10.98$0.17/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk.
127164.8011 out of 5 Stars. 12716 reviews4.8011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Hey, you know how snack time can sometimes be a chore? Well, guess what—Kellogg's Family Favorites Mix Variety Pack is here to turn it into a party! This massive 37.0-ounce box is loaded with four of your favorite munchies. We're talking Cheez-It Original Crackers, Pringles Original Potato Crisps, Rice Krispies Treats Crispy Marshmallow Squares, and (drumroll, please) Pop-tart Bites Strawberry. The best part? They all come in handy, single-serve pouches or containers. So, whether your family loves sweet or salty, this selection of classic snacks has got everyone covered.
Snack on the Go with Kellogg's Fun Mix
And it doesn't stop at home. You can bring a pouch or snack stack along for a tasty bite at school, work, the big game, or even during your car rides. Just imagine having your favorite Kellogg's snack on hand, anytime, anywhere. Sounds pretty good, right?
Family Favorites Mix: A Pantry Must-Have
So, why not make your life a little easier and stock your pantry with the Kellogg's Fun Mix Variety Pack? You'll always have easy snacks ready to grab and go whenever you need them. It's all about making snack time a little less stressful and a whole lot more fun!
Perfect for Sharing
Oh, and did we mention how perfect these snacks are for sharing? The individually-wrapped snacks make awesome fillers for goodie bags, gift baskets, or care packages. So, next time you're heading out, don't forget to bring along a pouch or snack stack from the Kellogg's Family Favorites Mix. It's sure to bring a smile to anyone's face and keep those hunger pangs at bay.
Specifications
Net Weight: 37.04 oz.
Includes: 40 packs
- 10 - Cheez-It
- 8 - Pop-Tarts Bites Strawberry
- 12 - Pringles Original Potato Crisps
- 10 - Rice Krispie Treats
Cheez-It Ingredients: Enriched Flour, Vegetable Oil, Cheese Made With Skim Milk. Contains 2% Or Less Of Salt, Paprika, Yeast, Paprika Extract Color, Soy Lecithin.
Allergy Information: Contains Wheat, Milk And Soy Ingredients.
Pop-Tarts Bites Ingredients: Enriched Flour, High Fructose Corn Syrup, Sugar, Palm Oil, Fructose. Contains 2% Or Less Of Strawberry Puree Concentrate, Glycerin, Modified Corn Starch, Modified Tapioca Starch, Salt, Apple Powder, Cornstarch, Leavening.
Allergy Information: Contains Wheat And Soy Ingredients.
Pringles Ingredients: Dried Potatoes, Vegetable Oil, Degerminated Yellow Corn Flour, Cornstarch, Rice Flour, Maltodextrin, Mono- And Diglycerides, Salt, Wheat Starch.
Allergy Information: Contains Wheat Ingredients.
Rice Krispies Treats Ingredients: Toasted Rice Cereal, Corn Syrup, Fructose, Vegetable Oil, Sugar, Corn Syrup Solids. Contains 2% Or Less Of Vegetable Glycerin, Dextrose, Gelatin, Natural And Artificial Flavors (Contains Milk), Salt, Datem.
Allergy Ingredients: Contains Milk And Soy Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 87 reviews
Verified Purchase
Perfect assorted snacks
Bought this for an all day planning meeting. The snacks went quick. Great value
Verified Purchase
Mixed bag of treats
Perfect for my students. Those that like salty or sweet. Great variety.
Verified Purchase
Snack you can enjoy
A great buy for the grandkids. Very good snacks not too much sugar.
Other popular items in Chips
DJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz. $7.78 $0.88/oz
Sponsored$778current price $7.78$0.88/ozDJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz.
4604.1565 out of 5 Stars. 460 reviews4.1565 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1.75 oz., 64 pk. $43.98 $0.39/oz
$4398current price $43.98$0.39/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1.75 oz., 64 pk.
2224.6261 out of 5 Stars. 222 reviews4.6261 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11254.6347 out of 5 Stars. 1125 reviews4.6347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozFritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk.
11964.7567 out of 5 Stars. 1196 reviews4.7567 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingRuffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozRuffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12074.657 out of 5 Stars. 1207 reviews4.657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18144.5777 out of 5 Stars. 1814 reviews4.5777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping