HERSHEY'S KISSES Christmas Milk Chocolate Candy, 335 pcs.

Highlights
- Contains one (1) 53.76-ounce, 330-piece bulk bag of HERSHEY'S KISSES Milk Chocolate Candy
- Fill candy dishes, snack drawers and lunch boxes all season long with milk chocolate HERSHEY'S KISSES treats for flavorful snacking on the go and at home
- Kosher and gluten free bulk chocolate candy individually wrapped in festive red, green and silver foils for lasting freshness and convenience
- Stuff New Year's party favors, anniversary presents and birthday candy bags with bulk HERSHEY'S KISSES milk chocolate candy
- Surprise your loved ones, friends, family members and co-workers this Christmas with milk chocolate holiday candy stocking stuffers they know and love
HERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs. $19.98 $0.14/ea

HERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.


Members also considered
Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs. $18.68 $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S KISSES Milk Chocolate Candy, 330 pcs. $20.98 $0.06/ea
$2098current price $20.98$0.06/eaHERSHEY'S KISSES Milk Chocolate Candy, 330 pcs.
25544.832 out of 5 Stars. 2554 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingUnreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz $10.48 $0.94/oz
$1048current price $10.48$0.94/ozUnreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz
9934.7241 out of 5 Stars. 993 reviews4.7241 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs. $19.98 $0.14/ea
Sponsored$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37114.8033 out of 5 Stars. 3711 reviews4.8033 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct. $12.64 $0.63/ea
$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs. $22.98 $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz. $16.98 $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102634.7516 out of 5 Stars. 10263 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs. $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs. $22.98 Was $23.98 $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4324.6042 out of 5 Stars. 432 reviews4.6042 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
HERSHEY'S KISSES Candies Have You Covered
Need to make sure the whole family is happy with the snack selection? Looking to give your employees a midday treat they actually enjoy? Whatever the case, HERSHEY'S KISSES candies have you covered. This bulk bag of kosher and gluten free milk chocolate classics makes the perfect creamy treat throughout any winter day. Try some in a new holiday dessert recipe or on top of your favorite cookie and cake treats for an extra bite of bliss your loved ones won't want to miss. Sprinkle a few over your homemade ice cream sundaes or place them in party favors to delight guests with stunning red, silver and green foil wrappers and even more stunning flavor. These treats are perfect as stocking stuffers and party favors at Christmas. Just don't forget to hang onto a few bite size milk chocolates to include in your movie night snack selection, ice cream sundae topping bars and on-the-go trips. Try them chilled, on top of baked holiday desserts and, of course, straight from the wrapper. No matter how you choose to enjoy these treats, they're sure to be the star of the holiday season. Just don't forget to save a few creamy milk chocolate HERSHEY'S KISSES candies for yourself during all that sharing.
Recipe: Classic Peanut Butter Blossoms
Prep Time: 20 minutes
Cook Time: 9 minutes
Total Time: 29 minutes
Yields: 66 cookies (full box of cookie mix)
Ingredients:
- Betty Crocker Peanut Butter Cookie Mix
- HERSHEY'S KISSES Christmas Milk Chocolate Candy
Instructions:
- Heat oven to 375°F. Remove wrappers from chocolates.
- Prepare cookie mix as directed on box
- Shape dough into 1-inch balls. Roll in 1/3 cup of granulated sugar; place on ungreased cookie sheet.
- Bake 8 to 10 minutes or until lightly browned. Immediately press a HERSHEY’S KISSES Milk Chocolate into the center of each cookie; cookie will crack around edges. Remove from cookie sheet to a wire rack. Cool completely.
Specifications
Net Weight: 53.76 oz.
Includes: 335 pieces
Ingredients: Milk Chocolate (Sugar, Milk, Chocolate, Cocoa Butter, Milk Fat, Lecithin (Soy), Natural Flavor). Contains Soy, Milk.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 63 reviews
Verified Purchase
Chocolate
Oh my gosh, who doesn't LOVE chocolate great price they were on sale gonna use the red and silver for Valentine's Day
Verified Purchase
Hershey’s kisses Christmas
I got these to put in my students Christmas presents. I have @150 students so I was able to give each student 2 and have few left for home. They were fresh and exactly as expected and advertised. Great buy for the price and quality.
Verified Purchase
taste
flavor is spouses favorite
Other popular items in Candy
Altoids Mints, Peppermint, 1.76 oz., 12 pk. $28.38 $2.36/ea
Sponsored$2838current price $28.38$2.36/eaAltoids Mints, Peppermint, 1.76 oz., 12 pk.
2504.484 out of 5 Stars. 250 reviews4.484 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz. $14.18 $0.38/oz
$1418current price $14.18$0.38/ozSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz.
834.747 out of 5 Stars. 83 reviews4.747 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.
5254.7619 out of 5 Stars. 525 reviews4.7619 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs. $14.98
Sponsored$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs. $22.68 Was $23.48 $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/eaFrom $22.68$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40374.7072 out of 5 Stars. 4037 reviews4.7072 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk. $53.53 $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk.
62174.7066 out of 5 Stars. 6217 reviews4.7066 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz. $16.48 $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
3324.7711 out of 5 Stars. 332 reviews4.7711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk. $41.72 $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
11574.7571 out of 5 Stars. 1157 reviews4.7571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk. $52.48 $1.09/ea
$5248current price $52.48$1.09/eaM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk.
63564.716 out of 5 Stars. 6356 reviews4.716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk. $41.72 $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
45844.7077 out of 5 Stars. 4584 reviews4.7077 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz. $16.48 $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
5884.7262 out of 5 Stars. 588 reviews4.7262 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz. $17.98 $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz.
37134.7816 out of 5 Stars. 3713 reviews4.7816 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz. $16.98 $0.31/oz
$1698current price $16.98$0.31/ozM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz.
37864.7982 out of 5 Stars. 3786 reviews4.7982 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk. $57.18 $1.10/ea
$5718current price $57.18$1.10/eaMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
4104.778 out of 5 Stars. 410 reviews4.778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs. $12.98
$1298current price $12.98Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.
634.1587 out of 5 Stars. 63 reviews4.1587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping