Purina Fancy Feast Savory Puree Pouches, Variety Pack 0.35 oz., 36 ct.

Highlights
- Irresistible cat puree treats made with real chicken, salmon and tuna in a rich demi-glace
- Squeezable cat treats in an easy-squeeze tube
- Perfect as a lickable treat or cat food topper for added flavor
- Offers creamy texture and flavor your cat is sure to love
BONKERS Purrpops, Freeze Dried Chicken Flavored Lollipop Cat Treats, 36 pk., $14.98, $0.42/ea

BONKERS Purrpops, Freeze Dried Chicken Flavored Lollipop Cat Treats, 36 pk.


Top products
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303344.8384 out of 5 Stars. 30334 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60304.0957 out of 5 Stars. 6030 reviews4.0957 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197604.7977 out of 5 Stars. 19760 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88354.8367 out of 5 Stars. 8835 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70", $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2334.0129 out of 5 Stars. 233 reviews4.0129 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545234.8588 out of 5 Stars. 154523 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627394.8197 out of 5 Stars. 62739 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Purina Fancy Feast Savory Puree Pouches come in a variety pack with 3 different flavors your cat will love. In this variety pack, you get 12 natural chicken sachets, 12 natural tuna, and 12 natural salmon and tune all smothered in a demi-glace leaving your cat wanting more. These delicious cat puree treats are made with premium ingredients, with a rich and creamy liquid texture. These squeezable tubes make it simple for you to serve each of these wet cat treats as cat food toppers or for you to give to your cat as a lickable treat option in between meals, that allows you to bond with your sweet kitty.
Made without artificial colors, preservatives, or flavors, these limited-ingredient, grain-free cat treets are the perfect gourmet snack for your spoiled little kitty.Wow your cat with the sensational flavors in this Fancy Feast Savory Puree Variety Pack topped in a demi-glace.
Feeding Guide:
Natural Chicken in a Demi-Glace:
Feed up to four sachets per day for an average size adult cat. Fancy Feast Savory Purées are intended for supplemental feeding only. This product may be fed daily along with a complete and balanced cat food diet.
Natural Salmon and Tuna in a Demi-Glace:
Feed up to four sachets per day for an average size adult cat. Fancy Feast Savory Purées are intended for supplemental feeding only. This product may be fed daily along with a complete and balanced cat food diet.
Natural Tuna in a Demi-Glace:
Feed up to four sachets per day for an average size adult cat. Fancy Feast Savory Purées are intended for supplemental feeding only. This product may be fed daily along with a complete and balanced cat food diet.
Specifications
- Made without artificial colors, flavors, or preservatives
- Quantity: 36 pouches / 0.35 oz. per pouch
- Flavors:
- 12 ct. - Natural Chicken in a Demi-Glace
- 12 ct. - Natural Tuna in a Demi-Glace
- 12 ct. - Natural Salmon & Tuna in a Demi-Glace
- Ingredients:
- Natural Chicken in a Demi-Glace: Water, Chicken, Chicken Flavor, Yeast Extract, Carrageenan, Guar Gum, Xanthan Gum. A643121
- Natural Salmon and Tuna in a Demi-Glace: Water, Salmon, tuna, Chicken Flavor, Yeast Extract, Carrageenan, Guar Gum, Xanthan Gum. A643221
- Natural Tuna in a Demi-Glace: Water, Tuna, Tuna Flavor, Yeast Extract, Carrageenan, Guar Gum, Xanthan Gum. A643021
- Nutritional Analysis:
- Natural Chicken in a Demi-Glace: Crude Protein (Min)...6.0%, Crude Fat (Min)...0.05%, Crude Fiber (Max)...1.0%, Moisture (Max)...94.0%.
- Natural Salmon and Tuna in a Demi-Glace: Crude Protein (Min)...5.5%, Crude Fat (Min)...0.2%, Crude Fiber (Max)...1.0%, Moisture (Max)...94.0%.
- Natural Tuna in a Demi-Glace: Crude Protein (Min)...4.5%, Crude Fat (Min)...0.06%, Crude Fiber (Max)...1.0%, Moisture (Max)...95.0%.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 717 reviews
Verified Purchase
Selling expired food.
Too bad most of them are expired. My cat loves these but Sam;'s needs to do a better job of inventory control.
Thank you so much for sharing this with us. Please know that your feedback is really appreciated. If you have further questions, please contact us by following this link: https://www.purina.com/contact-us/. - The Fancy Feast Team
Verified Purchase
Fancy Feast Savory Selections Wet Cat Food
Individual portions of wet cat food. Easy open cellophane packages in various flavors. One happy cat who danced for joy while watching me prep her meal. She is very particular about her food but absolutely loves eating these Fancy Feast Savory selections.
Verified Purchase
My cat loves these
I give these to my very picky cat and he loves them!
We’re pretty happy to hear that your picky kitty loves us. We know cats aren’t always easy to please. – The Fancy Feast Team
Top sellers
Russet Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120794.5634 out of 5 Stars. 12079 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal., $3.62, $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98074.6891 out of 5 Stars. 9807 reviews4.6891 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIce Mountain 100% Natural Spring Water 16.9 fl. oz. 40 pk., $6.98, $0.01/foz
$698current price $6.98$0.01/fozIce Mountain 100% Natural Spring Water 16.9 fl. oz. 40 pk.
64894.8485 out of 5 Stars. 6489 reviews4.8485 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120004.8319 out of 5 Stars. 12000 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound, $19.74, $6.17/lb
$1974current price $19.74avg. price$6.17/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58404.7461 out of 5 Stars. 5840 reviews4.7461 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen, $8.22, $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69484.711 out of 5 Stars. 6948 reviews4.711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113694.6277 out of 5 Stars. 11369 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56764.8178 out of 5 Stars. 5676 reviews4.8178 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLarge Cantaloupe, 1 ct., $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93774.0127 out of 5 Stars. 9377 reviews4.0127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAquafina Purified Drinking Water 16.9 oz., 32 pk., $5.78
$578current price $5.78Aquafina Purified Drinking Water 16.9 oz., 32 pk.
130864.6562 out of 5 Stars. 13086 reviews4.6562 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk., $17.98
$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10714.7274 out of 5 Stars. 1071 reviews4.7274 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78824.8032 out of 5 Stars. 7882 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128924.7744 out of 5 Stars. 12892 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound, $16.39, $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
59274.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews4.4783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278334.8294 out of 5 Stars. 27833 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping