Clorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz.
Shipping

Highlights
- Box contains 6pk, 24 fl. oz. each
- Leaves a refreshing Rain Clean scent after use
- Suitable for deep cleaning to routine maintenance of toilet bowls
- Contains Clorox Bleach, destroys tough stains and kill 99.9% of germs
- Safe for use with septic tanks
Weiman Stainless Steel Kitchen and Home Appliance Cleaner & Polish, 17 oz., 3 pk. $12.98 $4.33/ea

Weiman Stainless Steel Kitchen and Home Appliance Cleaner & Polish, 17 oz., 3 pk.


Members also considered
Lysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk. $11.48 $0.09/foz
$1148current price $11.48$0.09/fozLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk.
40124.7308 out of 5 Stars. 4012 reviews4.7308 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total $18.78 $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434454.8217 out of 5 Stars. 43445 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox ToiletWand Toilet Cleaning Kit, Rainforest Rush, 1 ToiletWand Handle + 36 Refills $17.98 $0.50/ea
$1798current price $17.98$0.50/eaFrom $17.98Clorox ToiletWand Toilet Cleaning Kit, Rainforest Rush, 1 ToiletWand Handle + 36 Refills
15104.7636 out of 5 Stars. 1510 reviews4.7636 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Ultra Clean Tablets Toilet Bowl Cleaner, 6 ct., 3.5 oz. $13.78 $2.30/ea
$1378current price $13.78$2.30/eaClorox Ultra Clean Tablets Toilet Bowl Cleaner, 6 ct., 3.5 oz.
58994.7393 out of 5 Stars. 5899 reviews4.7393 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count $13.98 $0.14/oz
$1398current price $13.98$0.14/ozScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count
3764.704 out of 5 Stars. 376 reviews4.704 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct. $10.68 $3.56/ea
$1068current price $10.68$3.56/eaScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct.
12174.6623 out of 5 Stars. 1217 reviews4.6623 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Powerful Cleaning with Clorox Toilet Bowl Cleaner
Clorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach is a robust clinging gel that not only deep cleans but also kills 99.9% of germs. This potent toilet cleaner is designed to destroy tough stains, eliminate unpleasant odors, and leave your toilets sparkling clean. The refreshing Rain Clean Scent further enhances the cleanliness of your toilet.
Unique Dispensing Nozzle
The unique dispensing nozzle of the Clorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach ensures easy delivery of cleaning power under the bowl rim. This innovative design allows for efficient cleaning, reaching even the most hidden areas of your toilet bowl.
Safe and Non-Abrasive Formula
Clorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach is made with a non-abrasive formula, ensuring that it won't scratch surfaces. This makes it safe to use in septic systems. Despite its powerful cleaning properties, it remains gentle on your toilet surfaces, preserving their original shine and finish.
Thick Gel for Better Coverage
The thick gel formula of the Clorox Toilet Bowl Cleaner clings to the bowl’s surface, ensuring better coverage and thorough cleaning. It delivers the trusted Clorox clean to all areas of the toilet, making it a reliable choice for maintaining the cleanliness and hygiene of your toilets.
Specifications
- Size/Count: Box contains 6pk, 24 fl. oz. each
- Form: Gel
- Certifications and Claims: Kills 99.9% of germs
- Scent: Rain Clean
- Septic Safe: Yes
- Allergens / Warnings: STORAGE AND DISPOSAL and DANGER warning located on the back of each bottle.
- Contains Bleach: Yes
- Use Instructions: Twist nozzel and squeeze gel into toliet bowl.
- Surface Suitability: Toilet Bowl
Warnings and disclaimers
Disclaimer
"Membership is required to complete an in-club or curbside pickup purchase at Sam's Club."
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 2,379 reviews
Verified Purchase
Clorox toilet boil cleaner
I love this product. You never have to put your hands on your toilet if you just squeeze this in the bowl every couple of days. It smells amazing and I use it for several things. I clean the bath tub with it. I also use it for bad stains on white laundry. I buy it by the case and several cases at a time.
Verified Purchase
Great product
Fantastic product, works amazing, I even used it in the washing machine on top of drum where it gets dirty, checked in 40mins it had cleaned he drum. Ps works as advertised in toilet also
Verified Purchase
Easy peasy!
Cleans with ease. Just squirt it on bowl and under the rim. It's thick and slides evenly down the sides of the bowl. I apply it before I go to bed, close the lid and just flush it in the morning.
Items you may like
Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size $8.38 $0.11/foz
Sponsored$838current price $8.38$0.11/fozOptions from $8.38 – $24.98Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
92974.8695 out of 5 Stars. 9297 reviews4.8695 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count $12.87 $0.08/foz
$1287current price $12.87$0.08/fozDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count
14314.6485 out of 5 Stars. 1431 reviews4.6485 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz $12.78 $0.43/ea
$1278current price $12.78$0.43/eaScrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz
1574.5523 out of 5 Stars. 157 reviews4.5523 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray $10.98
Sponsored$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRID-X Septic Tank Treatment Powder, 49 oz. $16.98 $0.35/oz
$1698current price $16.98$0.35/ozRID-X Septic Tank Treatment Powder, 49 oz.
18974.7928 out of 5 Stars. 1897 reviews4.7928 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278394.8293 out of 5 Stars. 27839 reviews4.8293 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPOM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188584.4651 out of 5 Stars. 18858 reviews4.4651 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct. $16.82 $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct.
59554.819 out of 5 Stars. 5955 reviews4.819 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct. $14.98 $0.14/ea
$1498current price $14.98$0.14/eaMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct.
26224.4401 out of 5 Stars. 2622 reviews4.4401 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz. $15.48 $0.10/foz
$1548current price $15.48$0.10/fozFrom $15.48Lysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz.
78404.8848 out of 5 Stars. 7840 reviews4.8848 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz. $8.98 $0.09/foz
$898current price $8.98$0.09/fozPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz.
43724.7674 out of 5 Stars. 4372 reviews4.7674 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Microfiber Towels, 16" x 16", 36 ct., Choose Color $17.78 $0.49/ea
$1778current price $17.78$0.49/eaMore options from $17.48Member's Mark Microfiber Towels, 16" x 16", 36 ct., Choose Color
6424.8224 out of 5 Stars. 642 reviews4.8224 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 100% Cotton Terry Towels, 14" x 17", Multipack $24.98 $0.42/ea
$2498current price $24.98$0.42/eaMember's Mark 100% Cotton Terry Towels, 14" x 17", Multipack
10144.6321 out of 5 Stars. 1014 reviews4.6321 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping