Cinnamon Toast Crunch CINNADUST Seasoning Blend (13.75 oz.)

Highlights
- Enjoy this crazy-delicious cinnamon blend on all your favorite foods
- Sprinkle on toast, mix into pancakes, whip into butter
Catalina Crunch Cinnamon Toast Cereal, 22 oz. $11.98 $0.54/oz

Catalina Crunch Cinnamon Toast Cereal, 22 oz.


Members who viewed this also viewed
Maxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz. $15.73 Was $16.98 $0.36/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1573current price Now $15.73, Was $16.98$16.98$0.36/oz$1.25 offEnds Oct 27Maxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz.
26294.7246 out of 5 Stars. 2629 reviews4.7246 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNutter Butter Peanut Butter Sandwich Cookies, 24 pk. $10.94 $0.23/oz
$1094current price $10.94$0.23/ozNutter Butter Peanut Butter Sandwich Cookies, 24 pk.
29474.8426 out of 5 Stars. 2947 reviews4.8426 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrystal Light Peach Iced Tea Powdered Drink Mix 4.55 oz. $6.32 $0.40/ea
Sponsored$632current price $6.32$0.40/eaCrystal Light Peach Iced Tea Powdered Drink Mix 4.55 oz.
15944.8363 out of 5 Stars. 1594 reviews4.8363 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHefty Ultra Strong Kitchen Drawstring Trash Bags, Fabuloso Scent 13 gal., 130 ct. $19.98 $0.15/ea
$1998current price $19.98$0.15/eaHefty Ultra Strong Kitchen Drawstring Trash Bags, Fabuloso Scent 13 gal., 130 ct.
17344.6401 out of 5 Stars. 1734 reviews4.6401 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk. $9.98 Was $10.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $10.98$10.98$0.17/oz$1 offEnds Oct 04StarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk.
88234.6923 out of 5 Stars. 8823 reviews4.6923 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKraft Real Mayo Mayonnaise Single Serve Packets, 200 ct. $11.48 $0.06/ea
$1148current price $11.48$0.06/eaKraft Real Mayo Mayonnaise Single Serve Packets, 200 ct.
7224.572 out of 5 Stars. 722 reviews4.572 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRising Star Baking Supply Vanilla Bean Paste, 8 fl. oz. $12.98 $1.62/foz
$1298current price $12.98$1.62/fozRising Star Baking Supply Vanilla Bean Paste, 8 fl. oz.
3694.5176 out of 5 Stars. 369 reviews4.5176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk. $10.98 $0.17/oz
$1098current price $10.98$0.17/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk.
127164.8011 out of 5 Stars. 12716 reviews4.8011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilk-Bone Soft & Chewy Beef and Filet Mignon Dog Treats, 37 oz. $14.98 $0.40/oz
$1498current price $14.98$0.40/ozMilk-Bone Soft & Chewy Beef and Filet Mignon Dog Treats, 37 oz.
67064.8469 out of 5 Stars. 6706 reviews4.8469 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNescafé Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz. $21.98 $1.57/oz
$2198current price $21.98$1.57/ozNescafé Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz.
25264.7858 out of 5 Stars. 2526 reviews4.7858 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk. $12.88 $0.38/oz
$1288current price $12.88$0.38/ozGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk.
26514.745 out of 5 Stars. 2651 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKellogg's Cereal, Variety Pack, 37.3 oz. $8.98 $0.24/oz
$898current price $8.98$0.24/ozKellogg's Cereal, Variety Pack, 37.3 oz.
7374.6988 out of 5 Stars. 737 reviews4.6988 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSnyder's of Hanover Variety Pack Pretzel Pieces, 2.25 oz., 20 pk. $13.64 $0.30/oz
$1364current price $13.64$0.30/ozSnyder's of Hanover Variety Pack Pretzel Pieces, 2.25 oz., 20 pk.
3484.6609 out of 5 Stars. 348 reviews4.6609 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box $13.98 $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162644.7715 out of 5 Stars. 16264 reviews4.7715 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Blast your favorite foods! Sprinkle on toast, yogurt, ice cream, fruit, or popcorn. Mix into cookies, pancakes, oatmeal, or coffee. Whip into cream cheese or butter. Sweet and irresistible, just a sprinkle away. Take your taste buds on an epic adventure with Cinnamon Toast Crunchâ„¢ Cinnadustâ„¢ Seasoning Blend. This crazy-delicious cinnamon blend delivers the taste you love with notes of caramel, vanilla and graham flavor. Find recipe inspiration on www.ctcseasoning.com.
Specifications
- Cinnamon Toast Crunchâ„¢ Cinnadustâ„¢ Seasoning Blend
- 13.75 oz. shaker top bottle
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 130 reviews
Verified Purchase
Yummy!
This will be excellent on churros, sugar cookies, cupcakes, pancakes, waffles, toast, cream of wheat & oatmeal, fresh fried tortilla or pita chips & fried ice cream!
Verified Purchase
Love it
Love, love, love. Yes, you can make this yourself BUT having this already made in a shaker bottle is a WIN! I hope they continue to keep this product in stock bc I will be looking for it! Takes me back to back in the day when we would make cinnamon toast in our broiler!! Yumm
Verified Purchase
YUMMY
YUMMY!!!
Top products
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60354.0944 out of 5 Stars. 6035 reviews4.0944 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528074.6059 out of 5 Stars. 52807 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $6.98 Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88364.8366 out of 5 Stars. 8836 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939254.8417 out of 5 Stars. 193925 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
Members-only price$211.19 offShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
2054.0341 out of 5 Stars. 205 reviews4.0341 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery