Aqua Star King Crab Legs and Claws With Butter, Frozen, 2 lbs.

Highlights
- Versatile dining: Fits any occasion—snack, appetizer, or entrée—with various dipping options
- Sustainable practices: Aqua Star's Seafood Forever™ program focuses on sustainability, traceability and food safety
- Trusted brand: Over 30 years of delivering premium, sustainable seafood across the country
- Wild caught and 100% all natural
- Delicious taste and flavors of authentic premium seafood right to your table
- Versatile dining as it fits any occasions
Jimmy Dean Sausage, Egg, and Cheese Croissant Sandwiches, Frozen, 12ct. $13.98 $1.17/ea

Jimmy Dean Sausage, Egg, and Cheese Croissant Sandwiches, Frozen, 12ct.


Members also considered
Member's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs. $24.94 $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163204.7709 out of 5 Stars. 16320 reviews4.7709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs. $20.97 $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25874.6846 out of 5 Stars. 2587 reviews4.6846 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct. $12.86 Was $13.86 $3.38/lb
Instant Savings
Now$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49174.6909 out of 5 Stars. 4917 reviews4.6909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs. $12.64 Was $14.64 $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
43024.6125 out of 5 Stars. 4302 reviews4.6125 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs. $17.97 $5.99/lb
$1797current price $17.97$5.99/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs.
42264.6517 out of 5 Stars. 4226 reviews4.6517 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Medium Cooked Shrimp, Frozen, 50-70 ct. per pound, 2 lbs. $16.47 $8.23/lb
$1647current price $16.47$8.23/lbMember's Mark Farm Raised Medium Cooked Shrimp, Frozen, 50-70 ct. per pound, 2 lbs.
34844.6185 out of 5 Stars. 3484 reviews4.6185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs. $22.86 $10.16/lb
$2286current price $22.86$10.16/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs.
50994.172 out of 5 Stars. 5099 reviews4.172 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs. $28.94 $14.47/lb
$2894current price $28.94$14.47/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs.
43304.4776 out of 5 Stars. 4330 reviews4.4776 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs. $18.96 $9.48/lb
$1896current price $18.96$9.48/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs.
93604.466 out of 5 Stars. 9360 reviews4.466 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Shrimp Scampi, Frozen, 2 lbs. $15.94 $7.97/lb
$1594current price $15.94$7.97/lbMember's Mark Farm Raised Shrimp Scampi, Frozen, 2 lbs.
37664.6888 out of 5 Stars. 3766 reviews4.6888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $18.97 $9.48/lb
$1897current price $18.97$9.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
41884.7249 out of 5 Stars. 4188 reviews4.7249 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs. $16.94 $8.47/lb
$1694current price $16.94$8.47/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs.
18764.7537 out of 5 Stars. 1876 reviews4.7537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs. $19.94 $6.65/lb
$1994current price $19.94$6.65/lbMember’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs.
2424.2314 out of 5 Stars. 242 reviews4.2314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Cooked Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 2 lbs. $17.47 $8.73/lb
$1747current price $17.47$8.73/lbMember's Mark Farm Raised Large Cooked Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 2 lbs.
27274.6494 out of 5 Stars. 2727 reviews4.6494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
The Aqua Star King Crab Legs and Claws With Butter, Frozen, 2 lbs. brings the delicious taste and flavors of authentic premium seafood right to your table. Wild caught and 100% all natural, crab is a premium seafood that will fit any eating occasion—snack, appetizer or entrée—on its own, with butter or with your favorite dipping sauce. Crab is a healthy, nutrient-rich seafood; it's an excellent source of protein, naturally low in fat and saturated fat, and gluten-free and carbohydrate-free. It's an easy, delicious and healthy way to add more seafood to your diet.
About Aqua Star: The Taste of Premium Seafood
Aqua Star is a leading name in American seafood for over 30 years, bound by a group of dedicated, driven and passionate individuals who live and breathe seafood. From the moment seafood leaves the water, Aqua Star's mission is to bring premium quality product to seafood lovers everywhere. They are committed to sourcing and producing seafood in a socially and environmentally responsible manner, ensuring we protect the industry they serve. To hold themselves accountable to the highest standards, they have developed their own sustainability program, Seafood Forever™, which guides their actions based on four pillars: sustainability, social responsibility, traceability, and food safety. Additionally, their shrimp and fish are independently certified sustainable by the Global Seafood Alliance’s Best Aquaculture Practices (BAP).
Aqua Star's mission is to bring premium quality, sustainable seafood to every corner of the country. From the moment it leaves the water, their seafood is held to the highest standards to ensure the best taste experience. Aqua Star is committed to leading and following industry quality assurance and quality control best practices. They abide by a system of strict inspections and controls that protect the integrity of the product quality and food safety of their products.
Specifications
- Nutrient rich
- High protein
- Low in fat
- Gluten free
- Keep frozen
- Net weight: 2 lbs.
Ingredients: King crab (king crab, salt), scampi butter (butter fat, water, soybean oil, garlic puree, romano cheese made from cow's milk [pasteurized part skim milk, cheese cultures, salt, enzymes, whey powder], seasoning [salt, garlic powder, dehydrated onion, spices, dehydrated parsley, yeast extract, dehydrated red bell pepper, romano cheese made from cow's milk {pasteurized part skim milk, cheese cultures, salt, enzymes, whey powder}, maltodextrin, natural flavors, caramelized sugar, citric acid, natural butter flavor {butter, sweet buttermilk, natural flavor}, paprika oleoresin color, annatto extract color, turmeric oleoresin color], granulated garlic, natural romano cheese flavor [romano cheese {pasteurized cow's milk, cultures, salt, enzymes}, water, salt, sodium phosphates], sunflow lecithin, lemon juice concentrate
Contains: Crab, milk, and soy
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 911 reviews
Verified Purchase
Sams king crab New Year's Day dinner
OMG!!! Best crab dinner ever hands down. It's huge king crab legs and many claws. Family dinner. 12 pounds. I plan to watch for that sale again next year!!! So beyond delicious. Legs are split for easy opening. Comes with Bunches of scampi butter. I cannot say enough about this huge king crab. Thank you SAM'S!!
Verified Purchase
Frozen King Crab Legs
I was very hesitant to buy these king crab legs, but we thawed them and boiled in hot water per the directions since we wanted them warmed up. Surprised how fresh they tasted and it made our dinner super special. Will buy these again
Verified Purchase
Great quality, Great price, Skip the garlic butter
I've looked everywhere including direct from the fisheries and Sam's club king crab legs are the cheapest I could find. They are also excellent quality every time. It's good to see prices are finally coming down after the last few years. But I would prefer them without the crappy garlic butter, luckily that is separate in the package.
Popular products in this category
SAMSUNG 85" Class QN70FD Series 4K Neo QLED Smart TV
SponsoredMembers-only priceSAMSUNG 85" Class QN70FD Series 4K Neo QLED Smart TV
3474.7262 out of 5 Stars. 347 reviews4.7262 out of 5 starsAvailable for PickupPickupMember's Mark Breaded and Boneless Homestyle Chicken Bites, Frozen, 4 lbs. $13.98 $3.50/lb
$1398current price $13.98$3.50/lbMember's Mark Breaded and Boneless Homestyle Chicken Bites, Frozen, 4 lbs.
37464.3817 out of 5 Stars. 3746 reviews4.3817 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Franks, Frozen, 1/8 lb., 80 ct. $40.77 $0.51/ea
$4077current price $40.77$0.51/eaMember's Mark Beef Franks, Frozen, 1/8 lb., 80 ct.
10624.6055 out of 5 Stars. 1062 reviews4.6055 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJimmy Dean Fully Cooked Turkey Sausage Patties 24 ct. $9.86 $5.48/lb
Sponsored$986current price $9.86$5.48/lbJimmy Dean Fully Cooked Turkey Sausage Patties 24 ct.
39954.4313 out of 5 Stars. 3995 reviews4.4313 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded and Boneless Honey Barbecue Chicken Bites, Frozen, 3.5 lbs. $12.98 $3.71/lb
$1298current price $12.98$3.71/lbMember's Mark Breaded and Boneless Honey Barbecue Chicken Bites, Frozen, 3.5 lbs.
35714.403 out of 5 Stars. 3571 reviews4.403 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs. $17.57 $5.86/lb
$1757current price $17.57$5.86/lbMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs.
34374.3672 out of 5 Stars. 3437 reviews4.3672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz. $11.98 $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13144.2253 out of 5 Stars. 1314 reviews4.2253 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct. $5.36 $4.29/lb
$536current price $5.36$4.29/lbBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct.
5004.806 out of 5 Stars. 500 reviews4.806 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryInnovAsian General Tso's Chicken, Frozen, 48 oz. $12.67 $0.26/oz
$1267current price $12.67$0.26/ozInnovAsian General Tso's Chicken, Frozen, 48 oz.
10854.4885 out of 5 Stars. 1085 reviews4.4885 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiRusso's Medium Hot Italian Sausage Links, Frozen, 1/4 lb., 20 ct. $15.97 $0.80/ea
$1597current price $15.97$0.80/eaDiRusso's Medium Hot Italian Sausage Links, Frozen, 1/4 lb., 20 ct.
1874.9037 out of 5 Stars. 187 reviews4.9037 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Pro 3 $249.00
Sam's Cash Offer
$24900current price $249.00-Apple AirPods Pro 3
11334.4378 out of 5 Stars. 1133 reviews4.4378 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMonster Vision 3rd Generation 15.6" Portable Video Bluetooth Speaker $219.00
$21900current price $219.00Monster Vision 3rd Generation 15.6" Portable Video Bluetooth Speaker
Available for ShippingShippingCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Catering Tray with Covers 5 ct. $15.48 $3.10/ea
$1548current price $15.48$3.10/eaMember's Mark 16" Catering Tray with Covers 5 ct.
5284.7367 out of 5 Stars. 528 reviews4.7367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk. $11.92 $0.28/oz
$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18734.4501 out of 5 Stars. 1873 reviews4.4501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping