Sports Research Vitamin B-Complex, B12, Folate, Plant Based Soft Gels, 150 ct
Shipping

Highlights
- Contains a blend of essential B vitamins to support overall wellness
- Formulated with high-quality ingredients for optimal absorption
- Non-GMO and free from artificial additives
- Certified vegan and gluten-free for dietary compatibility
- Packaged in easy-to-swallow capsules
Sports Research Magnesium L-Threonate, 120 Capsules $31.98

Sports Research Magnesium L-Threonate, 120 Capsules


Members also considered
Qunol Ultra CoQ10 Softgels, 100 mg 150 ct. $34.98 $0.23/ea
Sponsored$3498current price $34.98$0.23/eaQunol Ultra CoQ10 Softgels, 100 mg 150 ct.
336404.8364 out of 5 Stars. 33640 reviews4.8364 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Vitamin B12 Quick Dissolve Tablets, 5000 mcg, Cherry, 300 ct. $18.98 $0.06/ea
$1898current price $18.98$0.06/eaMember’s Mark Vitamin B12 Quick Dissolve Tablets, 5000 mcg, Cherry, 300 ct.
25964.7743 out of 5 Stars. 2596 reviews4.7743 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature Made Vitamin B12 1000 mcg Softgels, 400 ct. $25.98 $0.06/ea
$2598current price $25.98$0.06/eaNature Made Vitamin B12 1000 mcg Softgels, 400 ct.
6644.8614 out of 5 Stars. 664 reviews4.8614 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChelated Magnesium Glycinate 160mg (200 veggie capsules) Sam's Club $25.46 $0.13/ea
Sponsored$2546current price $25.46$0.13/eaChelated Magnesium Glycinate 160mg (200 veggie capsules) Sam's Club
274.4815 out of 5 Stars. 27 reviews4.4815 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Vitamin K2 + D3 Softgels, 150 ct. $14.98 $0.10/ea
$1498current price $14.98$0.10/eaMember's Mark Vitamin K2 + D3 Softgels, 150 ct.
5914.7174 out of 5 Stars. 591 reviews4.7174 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark CoQ10 Softgels, 200 mg, 180 ct. $19.98 $0.11/ea
$1998current price $19.98$0.11/eaMember's Mark CoQ10 Softgels, 200 mg, 180 ct.
23934.7915 out of 5 Stars. 2393 reviews4.7915 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNeoCell Grassfed Collagen Peptides + Vitamin C & Biotin Caplets, 360 ct. $17.98 $0.05/ea
$1798current price $17.98$0.05/eaNeoCell Grassfed Collagen Peptides + Vitamin C & Biotin Caplets, 360 ct.
15514.5919 out of 5 Stars. 1551 reviews4.5919 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Comprehensive Vitamin B Complex
Sports Research® Vitamin B Complex offers all 8 essential B vitamins, including optimal forms of Biotin, B12, and Folic Acid. This supplement is designed to support cellular and nerve functions while aiding various metabolic processes. It's a convenient way to incorporate full-spectrum B vitamins into your daily routine.
Innovative Plantgelâ„¢ Capsule
Delivered in a Vegan Certified and Non-GMO Project Verified Plantgel™ capsule, this product is free from chemicals and fillers. Sports Research® has pioneered the use of tapioca-based, carrageenan-free capsules, ensuring a clean and trustworthy supplement option for your wellness journey.
Premium Quality and Certification
Sports Research® is committed to sourcing the highest quality ingredients globally and partnering with trusted manufacturers. This Vitamin B Complex is Non-GMO Verified, gluten-free, third-party tested, and cGMP compliant, ensuring you receive a product that meets rigorous quality standards.
Specifications
Adults take 2 veggie softgels daily with food, or as recommended by a qualified healthcare professional.
Ingredients: B-COMPLEX. Plantgelâ„¢ capsule (non-GMO modified tapioca starch. vegetable glycerin. purified water. annatto & lycopene [for color]). coconut MCT oil. sunflower lecithin. rice bran wax. OTHER INGREDIENTS: Plantgelâ„¢ capsule (non-GMO modified tapioca starch
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 6 reviews
Vitamin B complex
As a busy mom of three, tiredness has been overwhelming in my everyday day lifestyle and with getting older I needed something for that extra boost of energy without any crashes or jitters that energy drinks does. Started the vitamin B complex and the first day noticed that I wasn't as tired as before plus I had steady energy levels throughout out the day, felt like I was fueling my body. Definitely recommend
2nd bottle -New to B complex
[This review was collected as part of a promotion.] SR is my go to supplement company except for 1 of my 5. This is my 2nd order & take afternoons. Like MCT in capsule.
Love
[This review was collected as part of a promotion.] We've been using Sports research for years!!! Definitely my go to for vitamins and supplements. Love that they are gluten and soy free.
Items you may like
Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
SponsoredMembers-only priceGruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
420344.707 out of 5 Stars. 42034 reviews4.707 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct. $15.67 $0.19/ea
$1567current price $15.67$0.19/eaMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct.
51214.8 out of 5 Stars. 5121 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct. $19.98 $0.22/ea
$1998current price $19.98$0.22/eaMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct.
11384.7153 out of 5 Stars. 1138 reviews4.7153 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZzzQuil Nighttime Sleep-Aid Liquid, Berry, 12 fl. oz., 3 pk. $18.48 $0.51/foz
Sam's Cash Offer
Sponsored$1848current price $18.48$0.51/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27ZzzQuil Nighttime Sleep-Aid Liquid, Berry, 12 fl. oz., 3 pk.
19114.6 out of 5 Stars. 1911 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct. $17.98 $0.08/ea
$1798current price $17.98$0.08/eaVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct.
32644.7331 out of 5 Stars. 3264 reviews4.7331 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1546294.8587 out of 5 Stars. 154629 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304484.8387 out of 5 Stars. 30448 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingForce Factor Total Beets Soft Chews, Açai Berry, 90 ct. $18.98 $0.21/ea
$1898current price $18.98$0.21/eaForce Factor Total Beets Soft Chews, Açai Berry, 90 ct.
17574.5333 out of 5 Stars. 1757 reviews4.5333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNature Made Vitamin C Adult Gummies, 200 ct. $13.94 $0.07/ea
$1394current price $13.94$0.07/eaNature Made Vitamin C Adult Gummies, 200 ct.
6194.7964 out of 5 Stars. 619 reviews4.7964 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNatrol Sleep Melatonin 10mg Per Serving Gummies, Strawberry, 180 ct.
Members-only priceNatrol Sleep Melatonin 10mg Per Serving Gummies, Strawberry, 180 ct.
15204.6434 out of 5 Stars. 1520 reviews4.6434 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Extra Strength Antarctic Pure Omega-3 Krill Oil, 500 mg, 160 ct. $22.98 Was $23.48 $0.14/ea
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.48$23.48$0.14/ea$0.5 offMember's Mark Extra Strength Antarctic Pure Omega-3 Krill Oil, 500 mg, 160 ct.
27504.8371 out of 5 Stars. 2750 reviews4.8371 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bounty Hair, Skin, and Nails Vitamin Gummies With Biotin 230 ct. $14.94 Was $16.88 $0.06/ea
Now$1494current price Now $14.94, Was $16.88$16.88$0.06/ea$1.94 offNature's Bounty Hair, Skin, and Nails Vitamin Gummies With Biotin 230 ct.
90234.5807 out of 5 Stars. 9023 reviews4.5807 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping