Takis Hero Variety Pack Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
Shipping

Highlights
- Intense taste, three of your favorite flavors: Boldly fire up your tastebuds with your choice of Fuego, Blue Heat, and Intense Nacho
- Snack On-The-Go: When you’re up late studying, headed to school, embarking on an exciting road trip or hanging with friends at a party
- A Feast for the Brave: Multipack case is the perfect way to share boldly-flavored snacks that can conquer the cravings of anyone
- Share if You Dare: For your next outdoor cookout, barbecue or tailgate party and share a storm of flavor with your friends—or don’t
- Supercharge How You Snack: A maxed-out ultra-tantalizing snack that launches your taste buds into a new dimension
Crunchmaster Crackers Variety Snack Pack, 0.75 oz,, 18 pk. $11.98 $0.89/oz

Crunchmaster Crackers Variety Snack Pack, 0.75 oz,, 18 pk.


Members also considered
Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk. $18.98 Was $20.98 $0.79/ea
Instant Savings
SponsoredNow$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32074.492 out of 5 Stars. 3207 reviews4.492 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48584.7645 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct.
5384.5929 out of 5 Stars. 538 reviews4.5929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18154.578 out of 5 Stars. 1815 reviews4.578 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11254.6347 out of 5 Stars. 1125 reviews4.6347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24814.7408 out of 5 Stars. 2481 reviews4.7408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13633.4167 out of 5 Stars. 1363 reviews3.4167 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Unleash a Universe of Flavor
Mix-up your snack routine with Takis Rolled Tortilla Chips. These irresistible snacks deliver tantalizing waves of flavor and an unbeatable crunch in every bite. Perfect for a tasty pick-me-up at school, a flavor boost during a day out with friends, or a quick bite during your adventures. Takis knows that hunger can strike at any moment, and they're here to help you conquer it with sensational flavor combinations.
Three-Flavor Variety Pack
This three-flavor variety pack is not only great for satisfying your own cravings, but it's also perfect for sharing with friends and family. Fuego and Blue Heat give you the taste of zesty hot chili pepper and lime, while Intense Nacho offers an unexplored universe of intensely cheesy artificial flavor. Whether you're transforming a low-key hangout into a delicious celebration or turning up the vibes on a road trip, Takis Rolled Tortilla Chips are the perfect snack.
Experience the Intensity
Try all the supercharged snacks in the Takis' family and experience for yourself how these snacks give your senses a first-class ticket out of this world. They're not just changing the way you snack, they're changing the way you feast on flavor. Are you ready to Face the Intensity?
Specifications
Net Weight: 46 oz.
Includes: 46 packs, 1 oz. per pack
- 18 - Fuego
- 16 - Blue Heat
- 12 - Intense Nacho
Takis Fuego. Hot Chili Pepper And Lime Artificially Flavored Tortilla Chips Ingredients: Corn Flour (Processed With Lime), Vegetable Oil (Palm And/or Soybean And/or Canola Oil), Seasoning [Salt, Maltodextrin, Citric Acid, Sugar, Monosodium Glutamate, Hydrolyzed Soy Protein, Onion Powder, Yeast Extract, Red 40 Lake, Yellow 6 Lake, Natural And Artificial Flavors, Sodium Bicarbonate, Soybean Oil, Chili Pepper (Chile), Disodium Inosinate, Disodium Guanylate, TBHQ (Preservative)].
Allergy Information: Contains Soy. Made In A Facility That May Also Use Milk, Egg, Wheat And Peanuts.
Takis Blue Heat. Hot Chili Pepper Artificially Flavored Tortilla Chips Ingredients: Corn Flour (Processed With Lime), Vegetable Oil (Palm And/or Soybean And/or Canola Oils), Seasoning [Maltodextrin, Citric Acid, Sugar, Potassium Chloride, Salt, Monosodium Glutamate, Hydrolyzed Soybean Protein, Natural And Artificial Flavors, Hydrolyzed Yeast, Soybean Oil, Onion Powder, Blue 1 Lake, Sodium Bicarbonate, Chili Pepper (Chile), Disodium Inosinate, Disodium Guanylate, TBHQ (Preservative)].
Allergy Information: contains Soy. Made In A Facility That May Also Use Milk, Egg, Wheat And Peanuts.
Takis Nacho Cheese Artificially Flavored Tortilla Chips Ingredients: Corn Flour (Processed With Lime), Vegetable Oil (Palm And/or Soybean And/or Canola Oil). Seasoning [Salt, Milk, Maltodextrin, Vegetable Oil (Palm And Soybean Oil), Natural And Artificial Flavors, Whey (Milk), Tomato Powder, Onion Powder, Monosodium Glutamate, Gouda Cheese (Pasteurized Milk, Salt, Cheese Cultures, Enzymes), Skimmed Milk, Hydrolyzed Corn Protein, Dextrose, Yellow 6 Lake, Turmeric (Color), Sugar, Lactic Acid, Citric Acid, Spices, Calcium Silicate, Silicon Dioxide, Disodium Inosinate, Disodium Guanylate].
Allergy Information: Contains Milk. Made In A Facility That May Also Use Soy, Egg, Wheat And Peanuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 72 reviews
Verified Purchase
They are good
My daughter loves Takis I like the ones that are not spicy the cheese ones I wish that Sam's Club can bring the only the cheese ones
Verified Purchase
Great treat for older kids when tired of sweets.
Great surprise for kids’ treat - too much spice for me!
Not too spicy, so you can handle it
Takysssssss are my favorite all the time I like that it’s not too spicy, I eat it all the time, after any meal, and I love to eat it whit some milk, you know why , ahahhaahhahahahahahah secretito de la abuela
Items you may like
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98
Sponsored$1098current price $10.98Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk. $14.26 $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31124.6359 out of 5 Stars. 3112 reviews4.6359 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12924.719 out of 5 Stars. 1292 reviews4.719 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
Sponsored$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75244.8102 out of 5 Stars. 7524 reviews4.8102 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59484.6748 out of 5 Stars. 5948 reviews4.6748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31594.7474 out of 5 Stars. 3159 reviews4.7474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44384.4592 out of 5 Stars. 4438 reviews4.4592 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108694.8056 out of 5 Stars. 10869 reviews4.8056 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery