Sublime Desserts Macarons Assorted Flavors, Frozen, 36 ct.

Highlights
- Flavors: Chocolate Fudge, Vanilla Bean, Raspberry, Chocolate Orange, Amaretti, Lemon
- Made in the traditional French style - two almond meringues with a creamy and flavorful filling
- Delicately crispy and chewy on the outside, moist and rich on the inside, these delicious treats are sure to delight
- No artificial flavors or preservatives
- Let your taste buds transport you to the streets of Paris with every bite of these heavenly sweets
Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct. $16.36 $2.04/ea

Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct.


Members who viewed this also viewed
Eagle Brand Sweetened Condensed Milk, 14 oz. cans, 4 pk. $9.48 $0.17/foz
Sponsored$948current price $9.48$0.17/fozEagle Brand Sweetened Condensed Milk, 14 oz. cans, 4 pk.
4274.8665 out of 5 Stars. 427 reviews4.8665 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBazooka Candy, Variety Pack, 40 ct. $26.98 $0.67/ea
$2698current price $26.98$0.67/eaBazooka Candy, Variety Pack, 40 ct.
4164.8582 out of 5 Stars. 416 reviews4.8582 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingRing Pop Limited Edition Mix, Variety Pack, 0.5 oz., 44 pk. $16.78 $0.38/ea
$1678current price $16.78$0.38/eaFrom $16.78Ring Pop Limited Edition Mix, Variety Pack, 0.5 oz., 44 pk.
5744.7822 out of 5 Stars. 574 reviews4.7822 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingShark Rocket Pro Corded Stick Vacuum with Odor Neutralizer Technology
Members-only price$88.54 offShark Rocket Pro Corded Stick Vacuum with Odor Neutralizer Technology
17724.412 out of 5 Stars. 1772 reviews4.412 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush) $399.98
$39998current price $399.98More options from $199.98Member's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush)
34514.3109 out of 5 Stars. 3451 reviews4.3109 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct. $20.93 $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
22004.1445 out of 5 Stars. 2200 reviews4.1445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct. $8.62 $0.96/ea
$862current price $8.62$0.96/eaMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLifetime 30" Heavy-Duty Portable Tetherball System $124.98
$12498current price $124.98Lifetime 30" Heavy-Duty Portable Tetherball System
2414.6 out of 5 Stars. 241 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs. $16.76 $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total $18.78 $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434504.8218 out of 5 Stars. 43450 reviews4.8218 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz. $5.98 Was $6.28 $0.15/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.28$6.28$0.15/oz$0.3 offKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz.
38014.82 out of 5 Stars. 3801 reviews4.82 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingV8 Splash Variety Pack 12 fl. oz., 18 pk. $11.98 $0.06/foz
$1198current price $11.98$0.06/fozV8 Splash Variety Pack 12 fl. oz., 18 pk.
18584.6814 out of 5 Stars. 1858 reviews4.6814 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29654.6641 out of 5 Stars. 2965 reviews4.6641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Let Your Tastebuds Transport You to the Streets of Paris
Sublime Desserts Macarons Assorted Flavors, Frozen, 36 ct. are made in the traditional French style – two almond meringues with a creamy and flavorful filling. Delicately crispy and chewy on the outside, moist and rich on the inside, these delicious treats are sure to delight. Take a moment to stop and enjoy the finer and sweeter things in life that come in the shape of macarons. Let your taste buds transport you to the streets of Paris with every bite of these heavenly sweets.
This limited time assortment includes: 6 chocolate fudge macarons, 6 vanilla bean macarons, 6 raspberry macarons, 6 lemon macarons, 6 chocolate orange macarons, 6 Amaretti macarons.
About Sublime Desserts
Sublime Desserts is an internationally renowned, Canadian based, high end frozen desserts manufacturer. This fourth generation business has representatives strategically placed around the globe to cater to its international clientele. Tracing back to its roots in 1932, decades of passion for quality have given Sublime Desserts a reputation for unrivalled excellence recognized throughout the world. The company is HACCP certified, GFSI certified and ISO 22000 certified.
Specifications
- Keep Refrigerated
- Includes: 36 ct. Total
- 6 x Chocolate Fudge
- 6 x Vanilla Bean
- 6 x Raspberry
- 6 x Chocolate Orange
- 6 x Amaretti
- 6 x Lemon
Net Weight: 19.05 oz.
Ingredients:
Chocolate Fudge Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), Dark Chocolate (Chocolate Liquor, Sugar, Cocoa Butter, Soya Lecithin, Natural Flavor), Butter, Modified Corn Starch, Cocoa Processed With Alkali, Vegetable Juice Color, Natural Flavor, Cream Of Tartar, Xanthan Gum.
Vanilla Bean Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), Butter, White Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Whole Powder Milk, Soy Lecithin, Natural Flavor), Modified Corn Starch, Natural Flavor, Cream Of Tartar, Xanthan Gum, Vanilla Bean Powder.
Raspberry Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Raspberry Puree (Raspberries, Sugar), Butter, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gumcellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), White Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Whole Powder Milk, Soy Lecithin, Natural Flavor)modified Corn Starch, Vegetable Juice Color, Natural Flavor, Cream Of Tartar, Xanthan Gum.
Chocolate Orange Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Semisweet Chocolate (Chocolate Liquor, Sugar, Cocoa Butter, Soy Lecithin, Natural Flavor), Butter, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), Modified Corn Starch, Natural Flavor, Beta Carotene, Orange Oil, Paprika Extract, Cream Of Tartar, Xanthan Gum.
Amaretti Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Butter, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), White Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Milk, Soy Lecithin, Natural Flavor), Modified Corn Starch, Cocoa Processed With Alkali, Vegetable Juice Color, Beta Carotene, Natural Flavor, Cream Of Tartar, Xanthan Gum.
Lemon Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), Lemon (Lemon Juice, Sugar, Lemon Oil), Butter, White Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Milk, Soy Lecithin, Natural Flavor)), Modified Corn Starch, Turmeric Oleoresin Color, Cream Of Tartar, Xanthan Gum, Natural Flavor.
Contains: Milk, Eggs, Almonds, Soy.
May Contain Traces Of Hazelnut, Pistachio.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 240 reviews
You'll regret not getting more haha
I received a reimbursement for this product to leave an honest review. I have tried these macarons before in store and purchased previously. The macarons are delish! This assortment of flavors is spot on, a joyful bite every time. Not overly sweet, texture is perfect, and they honestly look cute to display. The price on these is phenomenal! If you've ever been to a pastry shop to purchase, you know they're crazy expensive. Stock up for the holidays!
Decadent Macaron Dessert
I received a reimbursement for this product to leave an honest review. I was fortunate enough to receive these macarons in exchange for an honest review, and I have to say, they exceeded my expectations in every way! The macarons arrived beautifully packaged, and the moment I opened the box, I could already tell these were going to be something special. Each macaron has a perfectly crisp, delicate shell that gives way to a smooth, fudgy filling that just melts in your mouth. The texture is wonderfully balanced—light and airy on the outside, yet indulgent and creamy on the inside. The chocolate fudge macaron is rich and velvety, with a deep, satisfying cocoa flavor that feels like a luxurious treat. The raspberry macaron offers a lovely balance of sweet and tart, with a burst of fruity freshness that pairs beautifully with the almond shell. And the almond flavor is simply classic—subtle yet full of depth, with a nutty, comforting essence. Overall, these macarons are decadent and delicious, and definitely worth trying if you’re looking for a special indulgence. I highly recommend them and feel confident that you’ll love them as much as I did. Five stars!
So Good!
I received a reimbursement for this product to leave an honest review. These macarons were a big hit with my entire family, even the younger children! All six of the included flavors ended up being someone's favorite! The flavors are a bit on the subtle side, but easily recognizable. The texture, especially for being frozen and then thawed, was very good! I was honestly surprised at how fresh they tasted! The colors are vivid and are presented very nicely in the container. These macarons would be a perfect treat for upcoming holiday celebrations! I'm planning to purchase another package because I NEED more of those lemon macarons (my favorite flavor!)
Popular products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278484.8294 out of 5 Stars. 27848 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping