Starburst Sour Chewy Candy, 2.07 oz., 24 pk.
Shipping

Highlights
- Contains one (1) bulk box of 24-count, 2.07-ounce packs of STARBURST Sour Fruit Chews
- Featuring zesty flavors, including sour strawberry, sour green apple, sour blue raspberry, and sour watermelon that you can squish, stack, and mash
- Get the full size experience that's Different Every Time by filling candy buffets, piƱatas, and party favors with individually wrapped fruit chews
- This pack of sour chews can be enjoyed as a lunchtime treat or an afterschool snack
JOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk., $13.48, Was $14.98

JOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk.


Members also considered
Salsagheti Watermelon, 0.84 oz., 24 pk., $9.76, $0.41/ea
Sponsored$976current price $9.76$0.41/eaSalsagheti Watermelon, 0.84 oz., 24 pk.
894.5169 out of 5 Stars. 89 reviews4.5169 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk., $14.68, $0.16/ea
$1468current price $14.68$0.16/eaAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
11034.8123 out of 5 Stars. 1103 reviews4.8123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct.
59714.649 out of 5 Stars. 5971 reviews4.649 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk., $16.74, $0.93/ea
Sponsored$1674current price $16.74$0.93/eaFrom $16.74Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7824.7941 out of 5 Stars. 782 reviews4.7941 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs., $29.88, $1.00/ea
$2988current price $29.88$1.00/eaFrom $29.88Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
10604.8019 out of 5 Stars. 1060 reviews4.8019 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNerds Share Size Gummy Clusters Candy, 3 oz., 12 pk., $18.48, $0.51/oz
$1848current price $18.48$0.51/ozFrom $18.48Nerds Share Size Gummy Clusters Candy, 3 oz., 12 pk.
2934.8601 out of 5 Stars. 293 reviews4.8601 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs., $14.48, Was $16.48, $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs., $17.98, $0.12/ea
$1798current price $17.98$0.12/eaMars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.
2354.8638 out of 5 Stars. 235 reviews4.8638 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz., $14.18, $0.38/oz
$1418current price $14.18$0.38/ozSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz.
834.747 out of 5 Stars. 83 reviews4.747 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSOUR PUNCH Rainbow Straws Chewy Candy, 2 oz., 24 ct., $15.98, $0.67/ea
$1598current price $15.98$0.67/eaSOUR PUNCH Rainbow Straws Chewy Candy, 2 oz., 24 ct.
2794.6595 out of 5 Stars. 279 reviews4.6595 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk., $27.94, $1.16/ea
$2794current price $27.94$1.16/eaSkittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk.
38314.5351 out of 5 Stars. 3831 reviews4.5351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs., $19.82, $0.10/ea
$1982current price $19.82$0.10/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs.
7084.7472 out of 5 Stars. 708 reviews4.7472 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk., $22.48, $0.94/ea
$2248current price $22.48$0.94/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk.
1534.7255 out of 5 Stars. 153 reviews4.7255 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk., $25.93, $1.08/ea
$2593current price $25.93$1.08/eaSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk.
1694.7633 out of 5 Stars. 169 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHi-Chew Fantasy Mix Chewy Candy, Variety Pack, 27.2 oz., $9.97
$997current price $9.97Hi-Chew Fantasy Mix Chewy Candy, Variety Pack, 27.2 oz.
1304.7692 out of 5 Stars. 130 reviews4.7692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
This is a pucker that's different every time!
STARBURST Fruit Chews are bursting with fruity flavor, with a tangy spin. Prepare your taste buds for sour strawberry, sour green apple, sour blue raspberry, and sour watermelon. STARBURST Sour Fruit Chews are individually wrapped in this 24-count bulk box. Take these fruity treats on the go from a road trip to a simple stroll. Each share-size pack has enough STARBURST fruit chews to fill the office candy bowl, sprinkle in lunch boxes, add a punch to party favors, and accompany popcorn during movie night. With STARBURST Sour Chew Candy, there are endless ways to add a burst of sour fruit flavor that's Different Every Time!
Specifications
Net Weight: 49.68 oz.
Includes: 24 packs
Ingredients: Corn Syrup, Sugar, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Citric Acid; Less Than 2% Of: Tapioca Dextrin, Natural And Artificial Flavors, Gelatin, Sodium Citrate, Apple Juice From Concentrate, Modified Cornstarch, Colors (Blue 1, Red 40, Yellow 5, Yellow 6). Contains Bioengineered Food Ingredients
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 134 reviews
Yum! Delicious
Yum, I totally loved these! I like that it's different flavors than original starbursts. Watermelon, blue raspberry, strawberry, and green apple. Like any sour candy, you can only eat so many until your mouth gets all cut up, but they are delicious. They last a lot longer than regular starbursts for me because there's soooo much flavor if you just keep chewing.
SO GOOD!
Saw these in the store grabbed them and oh my god . So good . Literally . The perfect flavorful sour . Will be buying two big sharing size bags I cannot stop eating !
The best candy ever!!!!
My Favorite... These are so good that I buy them by the case so I never run out. You cannot eat just one. Addicting. I hate that right now its out of stock. Please bring them back.
Items you may like
Life Savers Gummies 5 Flavors Gummy Candy, 38 oz., $8.48, $0.22/oz
Sponsored$848current price $8.48$0.22/ozLife Savers Gummies 5 Flavors Gummy Candy, 38 oz.
2134.6432 out of 5 Stars. 213 reviews4.6432 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct., $19.98, $0.11/ea
$1998current price $19.98$0.11/eaNerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs., $23.98
$2398current price $23.98SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
934.7 out of 5 Stars. 93 reviews4.7 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingParade Cotton Candy, 2 oz., 12 pk., $13.98, $1.17/ea
$1398current price $13.98$1.17/eaParade Cotton Candy, 2 oz., 12 pk.
1044.7404 out of 5 Stars. 104 reviews4.7404 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs., $24.98, $0.06/ea
$2498current price $24.98$0.06/eaNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.
574.6667 out of 5 Stars. 57 reviews4.6667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk.
49124.7404 out of 5 Stars. 4912 reviews4.7404 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.
5254.7619 out of 5 Stars. 525 reviews4.7619 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk.
62134.7064 out of 5 Stars. 6213 reviews4.7064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
11614.745 out of 5 Stars. 1161 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk., $52.48, $1.09/ea
$5248current price $52.48$1.09/eaM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk.
63544.7159 out of 5 Stars. 6354 reviews4.7159 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk., $12.97, $0.86/oz
$1297current price $12.97$0.86/ozYumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk.
464.8 out of 5 Stars. 46 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGoetze's Candy Original Caramel Cow Tales, 36 pcs., $8.98, $0.25/ea
$898current price $8.98$0.25/eaGoetze's Candy Original Caramel Cow Tales, 36 pcs.
5774.8388 out of 5 Stars. 577 reviews4.8388 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrankford Body Parts Gummy Candy Coffin Box, 100 pcs., $11.98
$1198current price $11.98Frankford Body Parts Gummy Candy Coffin Box, 100 pcs.
Available for ShippingShippingTWIZZLERS Twists Strawberry Flavored Licorice Style, Chewy Candy, 5 lbs., $14.28, $2.86/lb
$1428current price $14.28$2.86/lbTWIZZLERS Twists Strawberry Flavored Licorice Style, Chewy Candy, 5 lbs.
8404.4845 out of 5 Stars. 840 reviews4.4845 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSour Patch Kids Chews, 1.59 lbs., $7.98
$798current price $7.98Sour Patch Kids Chews, 1.59 lbs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping