St Pierre Brioche Burger Buns, 6 ct.

Highlights
- Includes 6 brioche burger buns
- Deliciously soft with a beautifully buttery taste
- Great for cookouts and family gatherings
- Non-gmo
Silk Unsweetened Almond Milk, 32 fl. oz., 6 pk. $11.74 $0.06/foz

Silk Unsweetened Almond Milk, 32 fl. oz., 6 pk.


Members also considered
Nature's Own Life Wheat + Protein Bread, 16 oz. $4.98 $0.31/oz
Sponsored$498current price $4.98$0.31/ozNature's Own Life Wheat + Protein Bread, 16 oz.
2313.1775 out of 5 Stars. 231 reviews3.1775 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct. $5.38 $0.45/ea
$538current price $5.38$0.45/eaThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct.
46424.7555 out of 5 Stars. 4642 reviews4.7555 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct. $4.18 $0.08/oz
$418current price $4.18$0.08/ozLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct.
21204.6991 out of 5 Stars. 2120 reviews4.6991 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk. $10.26 $0.19/oz
Sponsored$1026current price $10.26$0.19/ozDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk.
32504.7462 out of 5 Stars. 3250 reviews4.7462 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct. $3.18 $0.13/oz
$318current price $3.18$0.13/ozAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct.
9344.5578 out of 5 Stars. 934 reviews4.5578 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hamburger Buns 16 ct. $3.48
$348current price $3.48Aunt Millie's Hamburger Buns 16 ct.
7794.638 out of 5 Stars. 779 reviews4.638 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk. $6.98 $0.15/oz
$698current price $6.98$0.15/ozPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.
17584.6064 out of 5 Stars. 1758 reviews4.6064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNickles Italian Bread 20 oz., 2 pk. $4.12
$412current price $4.12Nickles Italian Bread 20 oz., 2 pk.
3884.5438 out of 5 Stars. 388 reviews4.5438 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNickles Toastmaster White Bread 20 oz., 2 pk. $3.52 $0.09/oz
$352current price $3.52$0.09/ozNickles Toastmaster White Bread 20 oz., 2 pk.
3834.2715 out of 5 Stars. 383 reviews4.2715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk. $7.78
$778current price $7.78Aunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk.
3174.7508 out of 5 Stars. 317 reviews4.7508 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk. $4.12 $0.10/oz
$412current price $4.12$0.10/ozNickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk.
1894.5026 out of 5 Stars. 189 reviews4.5026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct. $7.36 $0.41/ea
$736current price $7.36$0.41/eaMember's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct.
13094.3254 out of 5 Stars. 1309 reviews4.3254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct. $4.96 Was $5.96 $0.41/ea
Instant Savings
Now$496current price Now $4.96, Was $5.96$5.96$0.41/ea$1 offEnds Nov 06Member's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct.
115684.6348 out of 5 Stars. 11568 reviews4.6348 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct. $3.98 $0.17/ea
$398current price $3.98$0.17/eaMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct.
51934.5945 out of 5 Stars. 5193 reviews4.5945 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct. $6.98 $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22164.5153 out of 5 Stars. 2216 reviews4.5153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Experience the Best with Brioche Burger Buns
Elevate your burger experience with our Brioche Burger Buns. These pre-sliced, deliciously soft buns are ready to be filled with your favorite burger and toppings. With a perfectly golden and plump texture, they hold your fillings together for a satisfying bite every time. The buns are lightly sweet, and the shiny glaze on top adds a touch of elegance to every bite.
French Sweet Bread for Your Burger
Brioche is a type of French sweet bread made with an enriched dough, which gives it a golden color, rich taste, and light sweetness. This unique combination makes it a perfect pair for almost any ingredient, whether sweet or savory. It's not just for special occasions, but also ideal for everyday meals.
The Ideal Choice for Burgers
The soft yet stable texture of brioche makes it the ideal choice for burgers. Brioche burger buns are simply magnifique, and we're not alone in thinking so. Brioche is one of the world's most popular and famous types of bread, making it the perfect addition to your next grilling menu.
Specifications
Net Weight: 10.6 oz.
Includes: 6 buns
Ingredients: Unbleached Wheat Flour, Egg, Water, Sugar, Canola Oil, Invert Sugar, Bakers Yeast, Butter, Skim Milk, Salt, Wheat Gluten, Natural Flavoring, Milk Proteins, Dried Yeast, Mono-and Diglycerides, Toasted Malted Rye Flour, Beta-Carotene Color. Contains: Wheat, Eggs, and Milk. May Contain Traces of Sesame.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 97 reviews
Verified Purchase
Nice looking and great tasting bun
I love these buns! This is the first time I saw at Sam's. We have a catering business and I like to do a certain sandwich on Brioche. The size is just right. Ones that I get at the Restaurant Depot are tasty but they are too big and look more like a hamburger roll. This look nice and the price is good, not great.
Verified Purchase
Tasty buns
The best tasting hamburger buns I've had in a while very fresh and soft but didn't break apart when I put my ingredients on it definitely will buy again
Verified Purchase
Wonderful customer service
Everything went smoothly with the exception of being charged for two slices of pizza that we did not order and didn't realize they were on the bill until we got home
Items you may like
Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
Sponsored$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68344.7905 out of 5 Stars. 6834 reviews4.7905 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29594.6634 out of 5 Stars. 2959 reviews4.6634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82024.6932 out of 5 Stars. 8202 reviews4.6932 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
Sponsored$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59484.6748 out of 5 Stars. 5948 reviews4.6748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingbelVita Blueberry Breakfast Biscuits, 4 biscuits per pack, 25 pk. $12.98 $0.52/ea
$1298current price $12.98$0.52/eabelVita Blueberry Breakfast Biscuits, 4 biscuits per pack, 25 pk.
84854.7371 out of 5 Stars. 8485 reviews4.7371 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120884.5634 out of 5 Stars. 12088 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen $8.22 $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69544.7108 out of 5 Stars. 6954 reviews4.7108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOrganic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs. $4.72 $1.57/lb
$472current price $4.72$1.57/lbOrganic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs.
35424.642 out of 5 Stars. 3542 reviews4.642 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.) $15.87 $1.51/oz
$1587current price $15.87$1.51/ozHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.)
110294.7305 out of 5 Stars. 11029 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34514.5911 out of 5 Stars. 3451 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct. $5.98 $0.75/ea
$598current price $5.98$0.75/eaMember's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct.
79494.2781 out of 5 Stars. 7949 reviews4.2781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct. $8.62 $0.96/ea
$862current price $8.62$0.96/eaMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chocolate Croissants, 12 ct. $5.54 $0.46/ea
$554current price $5.54$0.46/eaMember's Mark Chocolate Croissants, 12 ct.
5404.1111 out of 5 Stars. 540 reviews4.1111 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36234.3285 out of 5 Stars. 3623 reviews4.3285 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct. $6.73 $0.19/ea
$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12854.8233 out of 5 Stars. 1285 reviews4.8233 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery