Safari Animals Cupcakes, 30 ct.
Bakery, in club pickup

Highlights
- White and chocolate cupcakes with icing
- Made fresh in club
- Great for birthdays, themed parties, and celebrations
- Design may vary
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz. $4.28 $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
King's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
Sponsored$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120144.832 out of 5 Stars. 12014 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166074.7635 out of 5 Stars. 16607 reviews4.7635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82024.6932 out of 5 Stars. 8202 reviews4.6932 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
Sponsored$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59524.6751 out of 5 Stars. 5952 reviews4.6751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36234.3285 out of 5 Stars. 3623 reviews4.3285 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct. $20.93 $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
22004.1445 out of 5 Stars. 2200 reviews4.1445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5873.7036 out of 5 Stars. 587 reviews3.7036 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8253.5782 out of 5 Stars. 825 reviews3.5782 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct. $20.93 $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18884.3374 out of 5 Stars. 1888 reviews4.3374 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct. $10.74 $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Get ready to bring flavor and fun to your next gathering with our white and chocolate cupcakes! Packed in convenient large-capacity containers, these cupcakes are the ultimate party companions, ready to delight guests of all ages.
Double the Delight
This isn't your ordinary cupcake assortment—it's a flavor extravaganza! Enjoy a mix of 15 white cake base cupcakes and 15 chocolate cake base cupcakes, creating a dessert experience that caters to everyone. These treats are here to party and perfectly match your theme!
Crafted with Care
Backed by our commitment to quality, our themed cupcakes are created by skilled bakers who infuse their passion into every step of the baking process. Using the finest ingredients, attention to detail and expert craftsmanship, we ensure that each cupcake not only looks amazing but also tastes exceptional.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Ingredients:
White Cupcakes: Sugar, bleached enriched wheat flour (flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, eggs, soybean oil, high fructose corn syrup, egg whites. Contains 2% or less of each of the following: milk protein concentrate, salt, cornstarch, wheat starch, whey, sodium acid pyrophosphate, nonfat milk, baking soda, natural and artificial flavor, soy lecithin, mono- and diglycerides, cellulose gum, gum arabic, isolated soy protein, lactose, palm oil, monocalcium phosphate, xanthan gum, polyglycerol esters of fatty acids, guar gum, propylene glycol mono- and diesters of fats and fatty acids, yellow corn flour, sodium aluminum phosphate, aluminum sulfate.
Allergy Information: Contains eggs, milk, soy, wheat. Manufactured in a shared facility with: walnuts, coconut.
Chocolate Cupcakes: Sugar, bleached enriched wheat flour (flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, soybean oil, eggs, egg whites, cocoa (processed with alkali), high fructose corn syrup. Contains 2% or less of each of the following: natural and artificial flavor, food starch-modified, salt, baking soda, sodium acid pyrophosphate, soy lecithin, calcium sulfate, mono- and diglycerides, cellulose gum, xanthan gum, polyglycerol esters of fatty acids, monocalcium phosphate, propylene glycol mono- and diesters of fats and fatty acids, DATEM, sodium aluminum phosphate, aluminum sulfate, sodium benzoate (preservative).
Allergy Information: Contains eggs, milk, soy, wheat. Manufactured in a shared facility with: walnuts, coconut.
Cakes & cupcake orders can be picked up the Bakery area within the club.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
WARNING: CHOKING HAZARD – Small parts. Not for children under 3 years
CAUTION: Gum paste is not edible due to hard, brittle texture and/or wires in some products, but is safe for food contact. DO NOT EAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 29 reviews
Verified Purchase
Delicious Cupcakes
Verified Purchase
Great cupcakes for kid's party
Perfect for our TMNT-themed birthday party. Delicious cupcakes and good icing work. We were able to easily add in a Ninja Turtle ring to each to finish them off for our son's birthday party. Easy to order online and do curbside pickup.
Verified Purchase
Outstanding Cupcakes
The cupcakes were for a baby shower and they were very cute looking and everyone raved how great they tasted. The cake was moist and the frosting not to sweet. The price was outstanding. Will definately order again.
Items you may like
Hostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk. $9.98 $0.31/ea
Sponsored$998current price $9.98$0.31/eaHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.
17324.6865 out of 5 Stars. 1732 reviews4.6865 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct. $3.82 $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7724.3044 out of 5 Stars. 772 reviews4.3044 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk. $6.98 $0.15/oz
$698current price $6.98$0.15/ozPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.
17584.6064 out of 5 Stars. 1758 reviews4.6064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct. $3.82 $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct.
7194.5 out of 5 Stars. 719 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Baguette, 2 ct. $4.46 $2.23/ea
$446current price $4.46$2.23/eaMember's Mark French Baguette, 2 ct.
30374.4011 out of 5 Stars. 3037 reviews4.4011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.) $15.87 $1.51/oz
$1587current price $15.87$1.51/ozHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.)
110294.7305 out of 5 Stars. 11029 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct. $10.92 $0.73/ea
$1092current price $10.92$0.73/eaMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct.
6884.4 out of 5 Stars. 688 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct. $3.18 $0.13/oz
$318current price $3.18$0.13/ozAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct.
9344.5578 out of 5 Stars. 934 reviews4.5578 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct. $5.98 Was $6.98 $0.25/ea
Instant Savings
Now$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
32274.6979 out of 5 Stars. 3227 reviews4.6979 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Sourdough, 23 oz. $3.96 $0.17/oz
$396current price $3.96$0.17/ozMember's Mark Sliced Sourdough, 23 oz.
2483.875 out of 5 Stars. 248 reviews3.875 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery