Premier Protein 30g High Protein Shake, Winter Mint Chocolate 11 fl. oz., 15 pk.

Smart summary
- Muscle Support: Delivers 30g of protein per shake, an essential nutrient for building and maintaining muscle mass.
- Minimal Sugar: Contains just 1g of sugar, offering award-winning taste without excess sweetness, aiding in craving management.
- Superior Flavor: Awarded The American Masters of Taste Gold Medal since 2015 for its smooth, creamy texture and indulgent taste.
- Enriched Nutrition: Fortified with 24 essential vitamins and minerals, including Vitamins C and E, supporting overall nourishment and immune health.
- Convenient Fullness: Provides 30g protein for sustained satiety, packaged in 15 resealable 11 fl. oz. Tetra Pak cartons for on-the-go convenience.
- Seasonal Indulgence: Features a limited-edition Winter Mint Chocolate flavor, blending rich chocolate with refreshing mint for a seasonal treat.
- Diverse Diet: Low fat, gluten-free, keto-friendly, bariatric-friendly, and kosher, accommodating various dietary needs.
Nurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.

Nurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.


Members also considered
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk. $17.98 $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1114.0901 out of 5 Stars. 111 reviews4.0901 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
Members-only priceNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
13584.3866 out of 5 Stars. 1358 reviews4.3866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.
Members-only priceOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.
36234.5644 out of 5 Stars. 3623 reviews4.5644 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
23144.6478 out of 5 Stars. 2314 reviews4.6478 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
See price in cartPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
18894.8571 out of 5 Stars. 1889 reviews4.8571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Strawberry Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
Members-only priceNurri 30g Protein Strawberry Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
1224.1967 out of 5 Stars. 122 reviews4.1967 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingEnsure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct. $30.58 $0.16/foz
$3058current price $30.58$0.16/fozFrom $30.58Ensure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct.
62304.7986 out of 5 Stars. 6230 reviews4.7986 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOWYN Pro Elite 32g Keto Plant Protein Shake, Chocolate 11.15 fl. oz., 15 pk. $25.78 $0.15/foz
$2578current price $25.78$0.15/fozOWYN Pro Elite 32g Keto Plant Protein Shake, Chocolate 11.15 fl. oz., 15 pk.
77363.9031 out of 5 Stars. 7736 reviews3.9031 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Creamy Chocolate Fudge 2.74 lbs.
Members-only priceOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Creamy Chocolate Fudge 2.74 lbs.
21594.6484 out of 5 Stars. 2159 reviews4.6484 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNurri 30g Protein Mocha Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
Members-only priceNurri 30g Protein Mocha Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
1024.5392 out of 5 Stars. 102 reviews4.5392 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEnsure Original Nutrition Shake, Milk Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk. $29.98 $0.16/foz
$2998current price $29.98$0.16/fozEnsure Original Nutrition Shake, Milk Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
41094.8182 out of 5 Stars. 4109 reviews4.8182 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEnsure Original Nutrition Shake, Strawberry 8 fl. oz., 24 ct. $29.98 $0.16/foz
$2998current price $29.98$0.16/fozEnsure Original Nutrition Shake, Strawberry 8 fl. oz., 24 ct.
35364.8413 out of 5 Stars. 3536 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
864.686 out of 5 Stars. 86 reviews4.686 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOrgain 20g Clean Protein Grass Fed Shake, Creamy Chocolate Fudge 11 fl. oz., 12 pk.
Members-only priceOrgain 20g Clean Protein Grass Fed Shake, Creamy Chocolate Fudge 11 fl. oz., 12 pk.
10074.6564 out of 5 Stars. 1007 reviews4.6564 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEnsure Plus Nutrition Shake, Small Meal Replacement Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct. $42.48 $0.22/foz
$4248current price $42.48$0.22/fozEnsure Plus Nutrition Shake, Small Meal Replacement Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct.
21734.8311 out of 5 Stars. 2173 reviews4.8311 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
30g of Protein
Protein isn’t just good for nourishment. It’s an essential nutrient that helps your body build and maintain muscle. In fact, some studies suggest it may be beneficial to eat 25-30g of protein at each meal.
1g of Sugar
Sacrifices? No, thank you. Our award-winning taste comes without all the sugar, helping to take on cravings.
Award-Winning Taste
With so many indulgent flavors and that smooth, creamy texture, it’s no wonder Premier Protein shakes have won The American Masters of Taste Gold Medal for SUPERIOR TASTING ready-to-drink protein beverages every year since 2015.
Healthy Immune Support
Our Premier Protein High Protein shakes contain contain Vitamins C and E, important antioxidants your body needs to help support a healthy immune system as part of a healthy diet and lifestyle.
Keeps You Feeling Full
Life throws a lot at you. There’s not time to waste feeling hungry! A 30g protein shake helps keep you feeling full for whatever comes next. This 15-pack of Premier Protein High Protein shakes, each 11 fluid ounces, is perfect for on-the-go nutrition. Each shake comes in compact, Tetra Pak cartons with resealable lids for additional convenience.
24 Vitamins & Minerals
Think of a shake as part of your daily hookup of important nutrients that help support your immune system as part of a healthy diet and lifestyle and help give your body the nourishment it needs.
About Premier Protein
At Premier Protein, we want to change what it means to live a healthy livestyle by making everyone's road to better, better. That’s why we make protein-rich shakes that never sacrifice flavor for nutrition. We believe that the key to sustaining long-term changes is to make changes that are easy to stick to. To put it simply: taking care of yourself should make you happy. And we’re here to help make that happen.
Specifications
Net Weight: 15 - 11 FL OZ (325mL) SHAKES NET 1.28 GAL (4.87L)
Includes: 15 Count - 11 Fluid Ounces/Shake
Shelf Life: 12 Months
Ingredients: Water, Milk Protein Concentrate†, Calcium Caseinate†, Cocoa Powder (processed with alkali), Contains less than 1% of High Oleic Sunflower Oil or Soybean Oil, Natural and Artificial flavors, Inulin, Cellulose Gel and Cellulose Gum, Salt, Sucralose, Acesulfame Potassium, Carrageenan, Tripotassium Phosphate, Dipotassium Phosphate, Sodium Hexametaphosphate, Vitamin and Mineral Blend (Dl-alpha-tocopheryl Acetate [Vitamin E], Zinc Glycinate Chelate, Ferric Orthophosphate, Vitamin A Palmitate, Niacinamide, Phytonadione [Vitamin K1], Potassium Iodide, Cholecalciferol [Vitamin D3], Copper Gluconate, Calcium D-Pantothenate, Manganese Sulfate, Sodium Selenite, Biotin, Sodium Molybdate, Folic Acid, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Cyanocobalamin [Vitamin B12], Pyridoxine Hydrochloride [Vitamin B6], Riboflavin [Vitamin B2], Chromium Polynicotinate), Magnesium Phosphate, Sodium Ascorbate. † Source of Protein Contains milk and soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 2,162 reviews
Verified Purchase
Taste like a Girl Scout Cookue
I thought this sounded good. And it is. Rich chocolate and cool mint. Tastes almost like a Girl Scout cookie. My favorite way to drink it is with coffee. I heat the shake about 1 1/2 minutes then add a hot espresso. It's awesome, especially for an afternoon pickup and controls my appetite.
Verified Purchase
A winter treat
I pick these up every winter when they're available. The flavor is a rich, thick mint chocolate that can be a bit of an acquired taste, but I've really come to enjoy it. I especially like it cold, and it blends nicely into my coffee for an extra hint of minty sweetness.
Verified Purchase
Not the Same
This is my favorite protein shake and I stock up every winter. I add it to my morning coffee with collagen powder as my breakfast. The taste is a smooth chocolate mint and it never clumps like some of my other chocolate shakes have. I'll buy this as long as they make it. 💖
Popular products in this category
Pedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk. $13.98 $0.14/foz
Sponsored$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk. $15.48 $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39804.8128 out of 5 Stars. 3980 reviews4.8128 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk. $15.98 $0.03/foz
$1598current price $15.98$0.03/fozPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk.
19814.7834 out of 5 Stars. 1981 reviews4.7834 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk. $15.78 $0.05/foz
Sponsored$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32774.8102 out of 5 Stars. 3277 reviews4.8102 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
Members-only priceVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
216654.6455 out of 5 Stars. 21665 reviews4.6455 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk. $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19104.6445 out of 5 Stars. 1910 reviews4.6445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingsimplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz. $10.68 $0.89/oz
$1068current price $10.68$0.89/ozsimplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz.
15994.3046 out of 5 Stars. 1599 reviews4.3046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct. $27.98 $1.22/ea
$2798current price $27.98$1.22/eaPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct.
47224.5913 out of 5 Stars. 4722 reviews4.5913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQuest Protein Bar Variety Pack, Gluten Free, 14 ct. $27.68 $1.98/ea
$2768current price $27.68$1.98/eaQuest Protein Bar Variety Pack, Gluten Free, 14 ct.
25204.3806 out of 5 Stars. 2520 reviews4.3806 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct. $19.98
$1998current price $19.98BUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
7683.9453 out of 5 Stars. 768 reviews3.9453 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Liberty Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk. $15.78 $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Liberty Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
24524.8165 out of 5 Stars. 2452 reviews4.8165 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLiquid I.V. Hydration Multiplier Electrolyte Powder Variety Pack, Lemon Lime and Passion Fruit, 30 pk. $28.98 $0.97/ea
$2898current price $28.98$0.97/eaLiquid I.V. Hydration Multiplier Electrolyte Powder Variety Pack, Lemon Lime and Passion Fruit, 30 pk.
64314.6618 out of 5 Stars. 6431 reviews4.6618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Sour Puff Protein Bars, Variety Pack, 13 ct. $15.98 $1.23/ea
$1598current price $15.98$1.23/eaBUILT Bar Sour Puff Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
2674.3558 out of 5 Stars. 267 reviews4.3558 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingQuest Nutrition Peanut Butter Cups 28 ct. $24.68 $1.76/ea
$2468current price $24.68$1.76/eaQuest Nutrition Peanut Butter Cups 28 ct.
11524.645 out of 5 Stars. 1152 reviews4.645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingForce Factor Total Beets Soft Chews, Açai Berry, 90 ct. $18.98 $0.21/ea
$1898current price $18.98$0.21/eaForce Factor Total Beets Soft Chews, Açai Berry, 90 ct.
17564.533 out of 5 Stars. 1756 reviews4.533 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping