Pokemon Half Sheet Cookie Cake
Bakery, in club pickup

Highlights
- Made fresh in-club
- Double-layered half sheet cookie cake
- Great for birthdays, themed parties and celebrations
- Serves ~36-48 people
Pillsbury Chocolate Chip Cookie Dough Tub, 4.75 lbs. $9.86 $2.08/lb

Pillsbury Chocolate Chip Cookie Dough Tub, 4.75 lbs.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166274.7633 out of 5 Stars. 16627 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82044.6933 out of 5 Stars. 8204 reviews4.6933 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64564.5336 out of 5 Stars. 6456 reviews4.5336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36254.3288 out of 5 Stars. 3625 reviews4.3288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct. $20.93 $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
22004.1445 out of 5 Stars. 2200 reviews4.1445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5883.7058 out of 5 Stars. 588 reviews3.7058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8263.5751 out of 5 Stars. 826 reviews3.5751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct. $20.93 $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18944.3379 out of 5 Stars. 1894 reviews4.3379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs. $33.66 $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2184.7431 out of 5 Stars. 218 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct. $10.74 $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Get ready to enjoy this delightful Pokémon themed Half Sheet Cookie Cake—a scrumptious sensation that perfectly combines the fun of cookies with the charm of a cake. Designed to serve ~36-48 guests, this cookie cake transforms ordinary moments into extraordinary adventures, making it an essential addition to any event. Order now and relish the fusion of cookie magic and cake charm at your next gathering!
Captivate Your Taste Buds
This Pokémon Half Sheet Cookie Cake is a harmonious blend of two cherished treats—cookies and cake. The result? A tantalizing treasure that merges the chewiness of cookies with the lushness of cake. Each slice promises an unforgettable experience that captivates taste buds and hearts alike.
Skillfully Designed
Enhance the appeal of this Cookie Cake with skillfully designed icing decorations inspired by this iconic video game character. Each detail is precisely shaped and decorated, creating a spectacular display that radiates playful charm.
Ultimate Crowd Pleaser
Whether it's a kid's birthday, playdate or any special event, the Pokémon Half Sheet Cookie Cake is the ultimate crowd-pleaser. With each slice, guests are treated to a symphony of textures and flavors that evoke a sense of nostalgia and amusement. Jump into the delicious world of Pokémon and make memories at your next event with our Cookie Cake.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Cake & cupcake orders can be picked up in the Bakery area within the club.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
WARNING: CHOKING HAZARD – Small parts. Not for children under 3 years
CAUTION: Gum paste is not edible due to hard, brittle texture and/or wires in some products, but is safe for food contact. DO NOT EAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 16 reviews
Verified Purchase
Cookie Cake
Tasted really good and it was huge!
Verified Purchase
Love it!
My son was so happy with how it turned out. Tasted yummy and looked so cute! Thank you !
Best cake ever
So good I'm not waiting for parties to rebuy. 8 people only ate maybe half and it's so addicting I've eaten the other half on my own. PLEASE make an option to buy half of the size so I can convince my husband to let me buy them on a weekly or biweekly basis
Items you may like
Huggies Nourish Baby Wipes, Cocoa & Shea Butter, 10 pk., 640 Wipes
SponsoredMembers-only priceHuggies Nourish Baby Wipes, Cocoa & Shea Butter, 10 pk., 640 Wipes
6694.8206 out of 5 Stars. 669 reviews4.8206 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
119684.7824 out of 5 Stars. 11968 reviews4.7824 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney $500 Email Delivery Gift Card
Members-only priceDisney $500 Email Delivery Gift Card
3204.2938 out of 5 Stars. 320 reviews4.2938 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
SponsoredMembers-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59234.6503 out of 5 Stars. 5923 reviews4.6503 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
52524.6531 out of 5 Stars. 5252 reviews4.6531 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242853.8121 out of 5 Stars. 24285 reviews3.8121 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120164.832 out of 5 Stars. 12016 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct. $7.27 $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
67094.59 out of 5 Stars. 6709 reviews4.59 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68464.7907 out of 5 Stars. 6846 reviews4.7907 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney $75 Gift Card Multi-Pack, 3 x $25
Members-only priceDisney $75 Gift Card Multi-Pack, 3 x $25
2074.7923 out of 5 Stars. 207 reviews4.7923 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOfficial Fourth Wing Crochet: Flight of Dragons by Entangled, Kit $16.88
$1688current price $16.88Official Fourth Wing Crochet: Flight of Dragons by Entangled, Kit
Available for ShippingShippingColorWorld: Spooky Sweet Halloween, Mixed Media $10.84
$1084current price $10.84ColorWorld: Spooky Sweet Halloween, Mixed Media
104.8 out of 5 Stars. 10 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYou're My Little Baby Boo, Board Book $6.78
$678current price $6.78You're My Little Baby Boo, Board Book
344.8824 out of 5 Stars. 34 reviews4.8824 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
