Member's Mark Woven Easter Basket with Plush Bunny Liner

Highlights
- Festive woven Easter basket with plush bunny liner
- Fill with your favorite Easter treats
- Constructed of natural seagrass with durable metal frame
- Thoughtfully designed for gifts, home decor, and more


Members who viewed this also viewed
Disney Halloween Large Mickey or Minnie Plush, $19.98
$1998current price $19.98Disney Halloween Large Mickey or Minnie Plush
234.913 out of 5 Stars. 23 reviews4.913 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMembers Mark Heavy Duty Paper Food Trays, 3lbs., 500ct., $22.94, $0.05/ea
$2294current price $22.94$0.05/eaMembers Mark Heavy Duty Paper Food Trays, 3lbs., 500ct.
4084.8456 out of 5 Stars. 408 reviews4.8456 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk., $11.98, $0.12/oz
$1198current price $11.98$0.12/ozJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.
257614.8584 out of 5 Stars. 25761 reviews4.8584 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Minnie Mouse 5 Pieces Headband Set, $29.84
$2984current price $29.84Disney Minnie Mouse 5 Pieces Headband Set
214.9048 out of 5 Stars. 21 reviews4.9048 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSerta 2-Pack Cooling Gel Memory Foam Bed Pillow, $12.98
$1298current price $12.98Serta 2-Pack Cooling Gel Memory Foam Bed Pillow
80573.9939 out of 5 Stars. 8057 reviews3.9939 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc Brand Gallon Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 152 ct., $16.48, $0.11/ea
$1648current price $16.48$0.11/eaZiploc Brand Gallon Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 152 ct.
156034.8177 out of 5 Stars. 15603 reviews4.8177 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPuffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box, $18.34, $0.02/ea
$1834current price $18.34$0.02/eaFrom $18.34Puffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box
136004.5273 out of 5 Stars. 13600 reviews4.5273 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAdult Licensed Silk Touch Throw, 60" x 70", $19.98
$1998current price $19.98Adult Licensed Silk Touch Throw, 60" x 70"
994.8081 out of 5 Stars. 99 reviews4.8081 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242533.8117 out of 5 Stars. 24253 reviews3.8117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBali Comfort Revolution Women's 2-Pack Wire-Free Shaping Bra, $29.98
$2998current price $29.98Bali Comfort Revolution Women's 2-Pack Wire-Free Shaping Bra
26684.4824 out of 5 Stars. 2668 reviews4.4824 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: You're My Little Nightmare, Board Book, $7.46
$746current price $7.46Disney Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: You're My Little Nightmare, Board Book
195 out of 5 Stars. 19 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTempur-Pedic Cool Luxury Sheet Set, Assorted Sizes, $94.98
$9498current price $94.98Tempur-Pedic Cool Luxury Sheet Set, Assorted Sizes
1644.1646 out of 5 Stars. 164 reviews4.1646 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingEmergen-C Vitamin C 1000mg Powder with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 ct.
Members-only price$0.8 offEmergen-C Vitamin C 1000mg Powder with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 ct.
18414.8267 out of 5 Stars. 1841 reviews4.8267 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count, $13.98, $0.14/oz
$1398current price $13.98$0.14/ozScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count
3764.7039 out of 5 Stars. 376 reviews4.7039 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Charming Design with Whimsical Details
The Member's Mark Woven Easter Basket with Plush Bunny Liner features an adorable plush bunny face adorned with soft, floppy ears and a dainty bow. Its whimsical design adds a touch of cuteness to any space, making it perfect for Easter celebrations or year-round decor. All you need is to fill it with your favorite Easter treats!
Durable and Functional Construction
Crafted with a sturdy galvanized iron frame, this basket ensures durability and reliability to hold all your treasures. The draw-down handle enhances its functionality, making it easy to carry and ideal for stuffing with Easter treats and goodies.
Personalized Touch for Special Moments
Create a personalize gift with this unfilled Easter bakset. Make this basket truly unique by embroidering any name on the bunny's pink ear. This personalized feature transforms it into a thoughtful and special gift, perfect for egg hunts, gifting occasions, or simply as a charming centerpiece.
Specifications
Size: 11.25"L x 11.25"W x 13.5"H
Weight: 1.54 lbs
Materials: Natural seagrass, sturdy galvanized iron frame, plush bunny liner
Usage: Suitable for indoor use only
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 15 reviews
Verified Purchase
Incredible Quality & Cuteness
Incredible Quality & Cuteness. I bought two of these baskets for our one year old twin grandsons. My daughter intends to store & reuse for many years. They are quite deep and the bunny ears are luxurious & soft.
Verified Purchase
Soft and fun bunny basket
Adorable, fun, soft unique Easter Basket. Held a ton of candy and toys for our neighborhood egg hunt grand prize.
Verified Purchase
Dkoren
My great grandchild loved them. I fell in love with them also
Other popular items in Seasonal Decor
Pillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk., $8.83, $0.17/oz
Sponsored$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54024.6364 out of 5 Stars. 5402 reviews4.6364 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 48" Pre-Lit Holiday Wreath with Bells, $129.94
$12994current price $129.94Member's Mark 48" Pre-Lit Holiday Wreath with Bells
43.5 out of 5 Stars. 4 reviews3.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPrego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk., $8.98, $0.07/oz
$898current price $8.98$0.07/ozPrego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk.
55224.7753 out of 5 Stars. 5522 reviews4.7753 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChobani Nonfat Greek Yogurt Fruit On The Bottom Variety Pack, 5.3 oz., 16 ct., $12.87, Was $13.87, $0.80/ea
SponsoredNow$1287current price Now $12.87, Was $13.87$13.87$0.80/ea$1 offChobani Nonfat Greek Yogurt Fruit On The Bottom Variety Pack, 5.3 oz., 16 ct.
47554.6761 out of 5 Stars. 4755 reviews4.6761 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal., $3.42, $0.03/foz
$342current price $3.42$0.03/fozMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal.
108844.6351 out of 5 Stars. 10884 reviews4.6351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh Squeezed Orange Juice, 59 fl. oz., $10.83, $0.18/foz
$1083current price $10.83$0.18/fozMember's Mark Fresh Squeezed Orange Juice, 59 fl. oz.
103094.7609 out of 5 Stars. 10309 reviews4.7609 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPremier Protein 30g High Protein Shake, Vanilla, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Vanilla, 11 fl. oz., 15 pk.
124104.7588 out of 5 Stars. 12410 reviews4.7588 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCanada Dry Ginger Ale Soda 12 fl. oz., 24 pk., $11.98, $0.04/foz
$1198current price $11.98$0.04/fozCanada Dry Ginger Ale Soda 12 fl. oz., 24 pk.
51034.7405 out of 5 Stars. 5103 reviews4.7405 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound, $14.92, $4.44/lb
$1492current price $14.92avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
42034.104 out of 5 Stars. 4203 reviews4.104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.), $9.53, Was $10.53, $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28264.6603 out of 5 Stars. 2826 reviews4.6603 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless Atlantic Salmon Fillet, priced per pound, $32.00, $11.47/lb
$3200current price $32.00avg. price$11.47/lbFinal cost by weightMember's Mark Farm Raised Skinless Atlantic Salmon Fillet, priced per pound
57244.6209 out of 5 Stars. 5724 reviews4.6209 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound, $14.33, $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
51684.2682 out of 5 Stars. 5168 reviews4.2682 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCarnation Evaporated Milk, 12 fl. oz., 8 pk., $10.48, $0.11/foz
$1048current price $10.48$0.11/fozCarnation Evaporated Milk, 12 fl. oz., 8 pk.
57264.8206 out of 5 Stars. 5726 reviews4.8206 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct., $7.96, $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88854.6039 out of 5 Stars. 8885 reviews4.6039 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Salad, 2 lbs., $8.96, $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Chicken Salad, 2 lbs.
83024.5095 out of 5 Stars. 8302 reviews4.5095 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery