Member's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 105 ct.
Shipping

Highlights
- Tub contains 105 dishwasher pacs
- Leaves dishes sparkling clean with a fresh scent
- Fights against stuck on food and grease
- Pacs ensure you use the correct amount of detergent
Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal., $16.98

Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
Members who viewed this also viewed
Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal., $16.98, $0.13/oz
Sponsored$1698current price $16.98$0.13/ozDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
113564.7401 out of 5 Stars. 11356 reviews4.7401 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct., $14.98, $0.14/ea
$1498current price $14.98$0.14/eaMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct.
26184.4393 out of 5 Stars. 2618 reviews4.4393 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCascade Total Clean Shine Boost ActionPacs Dishwasher Detergent, Fresh Scent, 103 ct., $19.98, $0.19/ea
$1998current price $19.98$0.19/eaCascade Total Clean Shine Boost ActionPacs Dishwasher Detergent, Fresh Scent, 103 ct.
14234.811 out of 5 Stars. 1423 reviews4.811 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937854.8417 out of 5 Stars. 193785 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCascade Platinum Plus ActionPacs Dishwasher Detergent Pacs, Fresh, 82 ct., $24.98, $0.30/ea
$2498current price $24.98$0.30/eaCascade Platinum Plus ActionPacs Dishwasher Detergent Pacs, Fresh, 82 ct.
51924.8103 out of 5 Stars. 5192 reviews4.8103 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFinish Ultimate Quantum Dishwasher Pods, Dishwasher Detergent, Fresh Scent, 90 ct., $19.81, Was $21.98, $0.22/ea
Now$1981current price Now $19.81, Was $21.98$21.98$0.22/eaFrom $19.81$2.17 offFinish Ultimate Quantum Dishwasher Pods, Dishwasher Detergent, Fresh Scent, 90 ct.
42434.811 out of 5 Stars. 4243 reviews4.811 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173484.8551 out of 5 Stars. 17348 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Platinum Performance Liquid Dish Soap, Fresh Clean, 100 fl. oz., $8.98, $0.09/foz
$898current price $8.98$0.09/fozMember's Mark Platinum Performance Liquid Dish Soap, Fresh Clean, 100 fl. oz.
23014.7049 out of 5 Stars. 2301 reviews4.7049 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Laundry Detergent Power Pacs, Blooming Breeze, 130 ct., $19.48, $0.15/ea
$1948current price $19.48$0.15/eaMember's Mark Laundry Detergent Power Pacs, Blooming Breeze, 130 ct.
22544.5346 out of 5 Stars. 2254 reviews4.5346 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFinish Jet-Dry Rinse Aid, 38 fl. oz., $12.98, $0.34/foz
$1298current price $12.98$0.34/fozFinish Jet-Dry Rinse Aid, 38 fl. oz.
12334.8629 out of 5 Stars. 1233 reviews4.8629 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDawn Platinum Dishwashing Liquid Dish Soap, Refreshing Rain, 90 fl. oz., $9.98, Was $11.88, $0.11/foz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.88$11.88$0.11/foz$1.90 off and Sam's Cash EligibleSam's Cash offer ends Oct 27. Terms apply.Ends Oct 18Dawn Platinum Dishwashing Liquid Dish Soap, Refreshing Rain, 90 fl. oz.
49644.4462 out of 5 Stars. 4964 reviews4.4462 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423674.8563 out of 5 Stars. 42367 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Detergent Pacs
Member's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Detergent Pacs feature a powerful all-in-one formula that effectively cleans dishes in three significant ways: they remove dried-on food, eliminate the need for pre-washing, and give your glassware a pristine, crystal-clear shine. These ultra-concentrated pods ensure you use the correct amount of detergent for each load, making dishwashing efficient and economical.
No Pre-Rinse Required
There's no need to pre-rinse, as these pacs tackle 48-hour stuck-on food and grease, leaving dishes spotless and smelling fresh. By using the precise amount of detergent, you ensure your dishes are thoroughly cleaned without wasting money on excess detergent.
Member's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Detergent Pacs are designed to fit most dishwasher dispenser cups and are safe for septic systems. Each pac is used per wash, making the 105-count reclosable bucket a long-lasting and convenient option for households.
With these detergent pacs, you can streamline your dishwashing routine, achieving sparkling results effortlessly. Their efficient formula and easy-to-use design make them an excellent choice for anyone seeking high-quality, hassle-free dishwashing. Enjoy the convenience and effectiveness of Member's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Detergent Pacs, and keep your dishes looking their best.
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | 105 Dishwasher Pacs |
| Form | Pacs |
| Scent | Fresh Clean |
| Loads/Uses | 105 Dishwashing Cycles |
| Septic Safe | Yes |
| Use Instructions | Only 1 Dishwasher Detergent Pack is needed per cycle |
View Safety Data Sheet. (Click or tap to view and download PDF)
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 21 reviews
Verified Purchase
Dishwasher Pacs great price
Gets my dishes and silverware clean without spots. Dissolves every time 105 pacs goes along way.
Verified Purchase
Best soap
Read about this in a Consumers Reports test. Highest rated dishwasher soap in the test Works great
Verified Purchase
Always satisfied with the quality of your product
A thumbs up 👍 to members mark
Other popular items in Cleaning Supplies
Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size, $8.38, $0.11/foz
Sponsored$838current price $8.38$0.11/fozOptions from $8.38 – $24.98Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
92784.8693 out of 5 Stars. 9278 reviews4.8693 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors, $16.98, Was $17.98, $0.71/ea
Now$1698current price Now $16.98, Was $17.98$17.98$0.71/ea$1 offMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors
3684.7717 out of 5 Stars. 368 reviews4.7717 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDCT 30% Concentrated Vinegar Cleaner, Lemon Scent, 1 gal., $14.98, $0.12/foz
$1498current price $14.98$0.12/fozDCT 30% Concentrated Vinegar Cleaner, Lemon Scent, 1 gal.
94.6667 out of 5 Stars. 9 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count, $33.98
$3398current price $33.98Member's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count
2724.3824 out of 5 Stars. 272 reviews4.3824 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCat® Ultra-Soft Knee Pads - (Medium), $24.98
$2498current price $24.98Cat® Ultra-Soft Knee Pads - (Medium)
134.8462 out of 5 Stars. 13 reviews4.8462 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimpli-Magic Industrial Orange Nitrile Gloves, 1000-Count - M, L & XL, $149.97
$14997current price $149.97Simpli-Magic Industrial Orange Nitrile Gloves, 1000-Count - M, L & XL
11 out of 5 Stars. 1 reviews1 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimpli-Magic Industrial Orange Nitrile Gloves, 1000-Count - M, L & XL, $149.97
$14997current price $149.97Simpli-Magic Industrial Orange Nitrile Gloves, 1000-Count - M, L & XL
11 out of 5 Stars. 1 reviews1 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz., $10.98, $0.05/foz
$1098current price $10.98$0.05/fozFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz.
31324.8218 out of 5 Stars. 3132 reviews4.8218 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz., $16.98, $0.11/foz
$1698current price $16.98$0.11/fozLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz.
78374.8848 out of 5 Stars. 7837 reviews4.8848 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk., $15.98, $5.33/ea
$1598current price $15.98$5.33/eaLysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk.
146694.8592 out of 5 Stars. 14669 reviews4.8592 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox ToiletWand Toilet Cleaning Kit, Rainforest Rush, 1 ToiletWand Handle + 36 Refills, $17.98, $0.50/ea
$1798current price $17.98$0.50/eaFrom $17.98Clorox ToiletWand Toilet Cleaning Kit, Rainforest Rush, 1 ToiletWand Handle + 36 Refills
15104.7636 out of 5 Stars. 1510 reviews4.7636 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPine-Sol Multi-Surface Cleaner, Pine Scent, 2 ct., 120 fl. oz., $12.98, $0.11/foz
$1298current price $12.98$0.11/fozPine-Sol Multi-Surface Cleaner, Pine Scent, 2 ct., 120 fl. oz.
231214.7279 out of 5 Stars. 23121 reviews4.7279 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk., $11.48, $0.09/foz
$1148current price $11.48$0.09/fozLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk.
40094.7306 out of 5 Stars. 4009 reviews4.7306 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping