Member's Mark French Vodka, 1.75 L

Highlights
Available in select clubs and also with curbside pickup and/or delivery from select clubs.
- 40% ABV; 80 Proof
- Imported from France
- Wheat is sourced from local farmers
- Wheat grown specifically for use in spirits
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Tropical Burst 1.93 oz., 24 pk., $42.84, $0.92/foz

5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Tropical Burst 1.93 oz., 24 pk.


Members also considered
Goslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk., $17.97, $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2404.0667 out of 5 Stars. 240 reviews4.0667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk., $17.97, $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2114.2464 out of 5 Stars. 211 reviews4.2464 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
1294.1008 out of 5 Stars. 129 reviews4.1008 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
424.5476 out of 5 Stars. 42 reviews4.5476 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk., $17.97, $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk.
544.463 out of 5 Stars. 54 reviews4.463 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
174.4118 out of 5 Stars. 17 reviews4.4118 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk., $25.97, $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
Available for ShippingShippingBread & Butter Pinot Noir, 750 ml, $14.99, $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozBread & Butter Pinot Noir, 750 ml
1404.5643 out of 5 Stars. 140 reviews4.5643 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBarefoot Moscato Sweet White Wine 1.5 L, $12.99, $0.26/foz
$1299current price $12.99$0.26/fozBarefoot Moscato Sweet White Wine 1.5 L
8404.6548 out of 5 Stars. 840 reviews4.6548 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlue Moon Belgian White Ale Beer, 12 fl. oz. bottle, 12 pk., $18.99, $1.58/ea
$1899current price $18.99$1.58/eaBlue Moon Belgian White Ale Beer, 12 fl. oz. bottle, 12 pk.
2544.7638 out of 5 Stars. 254 reviews4.7638 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChateau Ste. Michelle Columbia Valley Chardonnay Wine, 750 ml, $10.99, $0.43/foz
$1099current price $10.99$0.43/fozChateau Ste. Michelle Columbia Valley Chardonnay Wine, 750 ml
2204.6136 out of 5 Stars. 220 reviews4.6136 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeringer Main & Vine White Zinfandel, 1.5 L, $11.99, $0.24/foz
$1199current price $11.99$0.24/fozBeringer Main & Vine White Zinfandel, 1.5 L
1974.7411 out of 5 Stars. 197 reviews4.7411 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery14 Hands Cabernet Sauvignon, 750 ml, $10.99, $0.43/foz
$1099current price $10.99$0.43/foz14 Hands Cabernet Sauvignon, 750 ml
1644.6098 out of 5 Stars. 164 reviews4.6098 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct., $9.98, $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct.
7314.6334 out of 5 Stars. 731 reviews4.6334 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark French Vodka is made with imported vodka from France with a 40% ABV.
Grown and Nurtured by Local Farmers
Raised in the rolling hills of France, the wheat that goes into our French Vodka is nurtured by local farmers who have been growing wheat for generations and specialize in raising crops for use in spirits. It's a process that has been perfected throughout many decades so you can enjoy sip after sip of vodka that's absolutely smooth and unforgettable.
Vodka with a Taste Above the Rest
The water in the Member's Mark French Vodka comes from a well on-site at the distillery’s estate in France. It is naturally filtered through the limestone soils of the region before being drawn for use, then micro-filtered and demineralized prior to use to provide the purest, most neutral water possible. The water is distilled five times using specialized column stills and is hand bottled. The result? A vodka with a smooth, clean taste worthy of the mark. The taste is so pure and smooth, you’ll want to pour this right over ice or in your favorite cocktail.
All About the Member's Mark Brand
At Sam's Club, we put our members first. That means you! Bringing you high-quality products that reflect your values and needs, all at members-only prices–that's what our Member's Mark brand is all about. Our Member's Mark team is comprised of top-notch chefs, food and product experts, packaging engineers and quality professionals to bring you the best of thousands of rigorously tested products. We travel around the U.S. and globe searching for premium ingredients and materials, plus we partner with top growers, farmers and manufacturers who are experts in their fields.
For more information on Member's Mark Alcohol products, click here!
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- 1.75L bottle
- 40% ABV; 80 Proof
- Glass Bottle
Warnings and disclaimers
Disclaimer
The sale of alcohol to minors is prohibited. By using SamsClub.com, including use of Curbside Pickup, to order alcoholic beverages, you are acknowledging that you are over the age of 21. At the time of pickup, you must show a valid photo ID. Acceptable forms of ID include a driver's license, passport, other government issued identification and other legally approved identification that includes your date of birth.
Final sales tax for this item will be calculated upon pickup and added to the amount due at Club checkout.
GOVERNMENT WARNING: (1) According to the Surgeon General, women should not drink alcoholic beverages during pregnancy because of the risk of birth defects. (2) Consumption of alcoholic beverages impairs your ability to drive a car or operate machinery, and may cause health problems.
You agree that any alcohol purchased from Sam’s Club is intended for your personal consumption and not for resale.
Curbside Pickup orders that include alcoholic beverages will not be sold to persons who appear to be visibly intoxicated.
Alcoholic beverages may not be available in certain Sam’s Club locations and/or during certain hours or days due to local laws and regulations and certain licensing restrictions.
You are solely responsible for the purchase of any alcohol from Sam’s Club, including compliance with the law of your local jurisdiction. The unlawful purchase of alcohol either for yourself or for others may subject you to criminal penalties including significant fines, suspension of your driver's license, community service and/or jail.
No discounts, coupons or tax-exempt sales may be applied to alcohol.
Sam's Club reserves the right to refuse orders for alcoholic beverages for any reason without explanation.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 169 reviews
Verified Purchase
Every bit as good as Grey Goose
Id compare this equally to Gre Goose. Top shelf vodka for half the price.
Verified Purchase
Outstanding!
I drink it straight, on the rocks. It is exceptionally smooth, with an almost "sweet" aftertaste. It just replaced Tito's as my favorite!
Verified Purchase
Works every time
Seriously, extremely smooth. We did a taste test blind with Chopin and the members Marc French vodka. Literally hardly a difference.
Items you may like
Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
SponsoredMembers-only priceIceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
9394.4899 out of 5 Stars. 939 reviews4.4899 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Marlborough Sauvignon Blanc, 750 ml, $10.69, $0.42/foz
$1069current price $10.69$0.42/fozMember's Mark Marlborough Sauvignon Blanc, 750 ml
6244.5112 out of 5 Stars. 624 reviews4.5112 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml, $18.99, $0.75/foz
$1899current price $18.99$0.75/fozLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml
9714.7951 out of 5 Stars. 971 reviews4.7951 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cayenne Pepper, 16 oz., $7.58, $0.47/oz
$758current price $7.58$0.47/ozFrom $7.58Member's Mark Cayenne Pepper, 16 oz.
8984.7706 out of 5 Stars. 898 reviews4.7706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIgloo Bone White and Gray 60-Quart Sunset Roller Cooler, $49.98
$4998current price $49.98Igloo Bone White and Gray 60-Quart Sunset Roller Cooler
6854.2423 out of 5 Stars. 685 reviews4.2423 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527714.6058 out of 5 Stars. 52771 reviews4.6058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245354.8632 out of 5 Stars. 24535 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKendall-Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 ml, $12.99, $0.51/foz
$1299current price $12.99$0.51/fozKendall-Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 ml
4974.7545 out of 5 Stars. 497 reviews4.7545 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKim Crawford Sauvignon Blanc Wine, 750 ml, $14.99, $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozKim Crawford Sauvignon Blanc Wine, 750 ml
13044.7209 out of 5 Stars. 1304 reviews4.7209 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L, $19.99, $0.20/foz
$1999current price $19.99$0.20/fozBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L
8414.5529 out of 5 Stars. 841 reviews4.5529 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml, $10.59, $0.42/foz
$1059current price $10.59$0.42/fozMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml
11894.7653 out of 5 Stars. 1189 reviews4.7653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sangria, 1.5 L, $8.99, $0.18/foz
$899current price $8.99$0.18/fozMember's Mark Sangria, 1.5 L
15264.6356 out of 5 Stars. 1526 reviews4.6356 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery