Member's Mark Chicken Salad Croissant Tray, 5 ct., priced per pound

Highlights
- Prepared fresh in club daily
- Creamy chicken salad and lettuce between a flakey golden brown croissant
- Great for an easy dinner, snack, or to bring to your next gathering
- Serves ~5-7 people
- Ready to eat
- This item may be prepared with or without leaf lettuce depending on seasonal availability
Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct. $6.98 $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Members also considered
Member's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound $14.92 $4.44/lb
$1492current price $14.92avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
42084.1043 out of 5 Stars. 4208 reviews4.1043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound $34.86 $4.98/lb
$3486current price $34.86avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound
38394.2709 out of 5 Stars. 3839 reviews4.2709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound $17.43 $4.98/lb
$1743current price $17.43avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound
40324.6059 out of 5 Stars. 4032 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound $14.25 $4.44/lb
$1425current price $14.25avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound
20434.0176 out of 5 Stars. 2043 reviews4.0176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82024.6932 out of 5 Stars. 8202 reviews4.6932 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
For parties, dinners or gatherings, the Member’s Mark Chicken Salad Sandwich Tray is a great way to keep guests satisfied while saving you time in the kitchen.
Convenient and Delicious
Sam’s Club offers a delicious and ready-to-serve Member’s Mark Chicken Salad Sandwich Tray. Each sandwich in the tray is quite large and is ready to serve ~5-7 people. To maintain the highest standards of freshness and quality, this item may be prepared with or without leaf lettuce depending on seasonal availability.
Always a Member Favorite
The quality of Member’s Mark Chicken Salad Sandwich Tray is first rate. The creamy chicken salad and fresh club-baked croissants make the perfect pairing. In addition, Member’s Mark brand is known for delicious food because of the experience team behind it. Not only are recipes tested rigorously until they are just right, but high-quality ingredients are used so that you'll be able to taste and feel good about what you’re eating.
Uses For Sandwich Trays
Sandwich trays are a must for events or entertaining. They are great at birthdays, celebrations, brunch, funeral gatherings, tailgating and unexpected dinner guests. A sandwich party tray is a convenient item to keep in the fridge for any sized household. Sandwich trays like this also make prepping lunches easy; all you have to do is wrap one up and you’re good to go. Parents will love the ease of making lunches for school and work with this party tray in the fridge.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is the exclusive brand of Sam’s Club offering high-quality products at incredible value. From eco-friendly packaging to organic and fair-trade ingredients, Member’s Mark is designed to bring exceptional quality to your table.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container
- Quantity: 5 ct.
- Follow use-by date on label
Net weight: 2.21 - 2.61 lbs.
Ingredients: CHICKEN SALAD: COOKED SEASONED CHICKENBREAST (CHICKEN BREAST WITH RIB MEAT, WATER, CONTAINS 2% OR LESS OF SEASONING [MALTODEXTRIN, ONION POWDER, SPICES, GARLIC POWDER, NATURAL FLAVOR], SALT, RICE STARCH, SOY OIL, SODIUM PHOSPHATE, SEASONING [CHICKEN FAT, CHICKEN BROTH, NATURAL FLAVOR], BLACK PEPPER, PAPRIKA), MAYONNAISE (SOY OIL, WATER, CORN SYRUP, EGG YOLKS, DISTILLED VINEGAR, CONTAINS 2% OR LESS MUSTARD SEED, SALT, CALCIUM DISODIUM EDTA [ADDED TO PROTECT FLAVOR]), CELERY, CONTAINS 2% OR LESS OF DISTILLED VINEGAR, SUGAR, FOOD STARCH-MODIFIED, GLUCONO DELTA LACTONE, LEMON JUICE CONCENTRATE, SALT, GARLIC POWDER, ONION POWDER, SPICE. CROISSANT: ENRICHED FLOUR (WHEAT FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, ASCORBIC ACID [DOUGH CONDITIONER], THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, ENZYME, FOLIC ACID), BUTTER (CREAM), WATER, LIQUID EGG, SUGAR, YEAST, SALT, DRY WHOLE MILK, MALTED BARLEY FLOUR, NATURAL FLAVOR, ASCORBIC ACID, XYLANASE, AMYLASE, SOY AND/OR CANOLA OIL. LETTUCE.
Contains: MILK, EGGS AND WHEAT.
CONTAINS A BIOENGINEERED FOOD INGREDIENT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 236 reviews
Verified Purchase
Member's Mark Chicken Salad Croissant Tray
These sandwiches are delicious! I was doing some lunchtime shopping, and thought these would be great for a midday snack for myself and my boys. I got to enjoy one sandwich and my boys devoured the rest! So tasty, I will definitely be buying these again!
Verified Purchase
Perfect amount of delicious filling!
These were very delicious! Perfect amount of filling. Cut them in halves and took to a small ladies' lunch group. We all loved them! Went well with soup and other sides that were brought. I honestly can't wait for the opportunity to get them again. Give them a try!
Verified Purchase
Chicken salad croissants
These chicken sandwiches were excellent. Loaded with chicken salad. Very tasty. Will definitely buy again
Items you may like
Ball Park Beef Franks, 24 ct. $10.98 $3.91/lb
Sponsored$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
93044.687 out of 5 Stars. 9304 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18904.3381 out of 5 Stars. 1890 reviews4.3381 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound $16.45 $9.14/lb
$1645current price $16.45avg. price$9.14/lbFinal cost by weightMember's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound
18304.324 out of 5 Stars. 1830 reviews4.324 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.) $7.28 $0.30/oz
Sponsored$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42544.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314724.4708 out of 5 Stars. 31472 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk. $8.47 $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
37154.6794 out of 5 Stars. 3715 reviews4.6794 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk. $8.24 $3.30/lb
$824current price $8.24$3.30/lbExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk.
55694.6267 out of 5 Stars. 5569 reviews4.6267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk. $9.97 $0.25/oz
$997current price $9.97$0.25/ozOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk.
38274.5911 out of 5 Stars. 3827 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct. $7.96 $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88884.6041 out of 5 Stars. 8888 reviews4.6041 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct. $7.48 $0.10/oz
$748current price $7.48$0.10/ozPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct.
35884.7489 out of 5 Stars. 3588 reviews4.7489 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOH SNAP! Dilly Bites Dill Pickle Snack Packs, 3.25 fl. oz., 12 ct. $10.98 $0.92/ea
$1098current price $10.98$0.92/eaOH SNAP! Dilly Bites Dill Pickle Snack Packs, 3.25 fl. oz., 12 ct.
10864.6934 out of 5 Stars. 1086 reviews4.6934 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
Related pages
- catering & buffet trays
- salad 'n snack - $2.41 per lunch
- easy pizza rolls - $1.54 per lunch
- turkey slider - $1.90 per lunch
- chicken salad picnic -$2.48 per lunch
- lunch meat
- rotisserie chicken bites - $2.12 per lunch
- member's mark food service
- member's mark hummus, dips & salsa
- member's mark hot dogs & sausage links