Member's Mark Chicken and Waffle Breakfast Sandwiches, Frozen, 8 ct.

Highlights
- Authentic Southern style inspired breakfast sandwich
- Belgian style waffle made with real pearl sugar that pairs perfectly with the breaded chicken fillet
- No artificial flavors
- 16g protein per serving
- Perfect for breakfast, brunch, lunch or dinner
Jimmy Dean Sweet Maple Griddle Cake Breakfast Sandwich, Frozen, 12 ct. $14.87 $1.24/ea

Jimmy Dean Sweet Maple Griddle Cake Breakfast Sandwich, Frozen, 12 ct.


Members who viewed this also viewed
Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
Sponsored$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75284.8103 out of 5 Stars. 7528 reviews4.8103 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct. $12.64 $1.58/ea
$1264current price $12.64$1.58/eaMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct.
72664.733 out of 5 Stars. 7266 reviews4.733 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct. $12.93 $0.40/oz
$1293current price $12.93$0.40/ozMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct.
32064.5203 out of 5 Stars. 3206 reviews4.5203 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz. $14.36
Sponsored$1436current price $14.36Member's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz.
213.9524 out of 5 Stars. 21 reviews3.9524 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct. $12.84 $0.80/ea
$1284current price $12.84$0.80/eaMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct.
58974.6039 out of 5 Stars. 5897 reviews4.6039 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRed's Sausage Egg and Cheese Breakfast Burrito, Frozen, 10 ct., 5 oz. Each $14.87
$1487current price $14.87Red's Sausage Egg and Cheese Breakfast Burrito, Frozen, 10 ct., 5 oz. Each
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk. $8.47 $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
37154.6794 out of 5 Stars. 3715 reviews4.6794 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk $12.42 $0.19/oz
$1242current price $12.42$0.19/ozMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk
11024.4374 out of 5 Stars. 1102 reviews4.4374 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs. $13.97 $4.66/lb
$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101154.3072 out of 5 Stars. 10115 reviews4.3072 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9074.5998 out of 5 Stars. 907 reviews4.5998 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
424004.8563 out of 5 Stars. 42400 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31734.7476 out of 5 Stars. 3173 reviews4.7476 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct. $11.47 $1.43/ea
$1147current price $11.47$1.43/eaSargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct.
1194.4286 out of 5 Stars. 119 reviews4.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryReal Good Foods Pancake & Sausage Breakfast on a Stick, Frozen, 16 Count, 42.33 oz. $13.86
$1386current price $13.86Real Good Foods Pancake & Sausage Breakfast on a Stick, Frozen, 16 Count, 42.33 oz.
453.0667 out of 5 Stars. 45 reviews3.0667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Chicken and waffles just became convenient with Member's Mark Chicken and Waffle Breakfast Sandwiches, Frozen, 8 ct. - we have made it easy for you! No need to mess up your kitchen, just pop one of these delicious sandwiches in the oven of your choice and have a flavorful meal in no time. This delightful sandwich treat features Liege style Vanilla Flavored Waffles, made with yeast raised brioche dough and real Belgian pearl sugar. Complimenting the waffle is a tender, juicy breaded whole muscle chicken breast with rib meat seasoned with a hint of dill. Enjoy this authentic Southern Style inspired sandwich anytime. Perfect for breakfast, brunch, lunch or dinner.
Heating Instructions
Air Fryer (recommended for crispier experience)
1. Remove sandwich from wrapper
2. Preheat air fryer to 375°F
3. Remove breaded chicken from waffle
4. To heat chicken: Place chiken fillet in air fryer for 10-14 minutes, flipping chicken at the halfway point
5. To heat waffle: Pause timer when 2 minutes are remaining, open tray and add waffle with the chicken. Close tray and heat for 2 minutes
6. Reassemble chicken and waffle and serve
Microwave (based on a 1200w oven)
1. Remove sandwich from wrapper
2. Wrap sandwich in a dry paper towel and microwave on high for 1 minute
3. Let sit for 3 minutes and serve
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Frozen
- Quantity: 8 ct. (individually wrapped portions)
Net Weight: 32 oz.
Ingredients: Breaded Chicken Breast (Chicken Breast With Rib Meat, Water, Seasoning [dextrose, Maltodextrin, Sugar, Spices, Garlic Powder, Modified Corn Starch, Contains 2% Or Less Of: Natural Flavors, Turmeric Extract, Onion Powder, Yeast Extract, Malic Acid, Soybean Oil, Silicon Dioxide {Processing Aid}], Modified Food Starch, Sodium Phosphate, Breaded With: Whole Wheat Flour, Enriched Wheat Flour [Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid], Sugar, Salt, Nonfat Dry Milk, Leavening (Baking Soda, Cream Of Tartar), Yeast Extract, Spices, Soybean Oil, Dextrose, Extractive Of Paprika, Predust And Battered With: Water, Whole Wheat Flour, Nonfat Dry Milk, Dried Eggs, Yeast Extract, Dried Garlic, Spices, Spice Extractive. Breading Is Set In Soybean Oil), Waffle (Wheat Flour, Water, Palm Oil, Sugar, Brown Sugar, Wheat Gluten, Whole Egg, Soy Flour, Soy Lecithin, Salt Natural Flavor, Yeast, High Heat Milk Solids [Nonfat Dry Milk, Whey Solids], Turmeric [Color], Annatto Extract [Color]).
Contains: Milk, Egg, Wheat, Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 101 reviews
Verified Purchase
Chicken and waffles
I prepared this product in an air fryer. The chicken texture is good and the quality of the chicken and waffles is great. A serving is plenty for me. However, other comments have mentioned the portion is more of a snack vs a meal - I suppose you can eat more than one in a sitting for it to be filling. 😁 Great product and I did purchase additional boxes.
Verified Purchase
Excellent Breakfast (or anytime) Sandwich!
Excellent!! So quick and easy to prepare right out of the freezer! Wish they hadn't been discontinued..
Verified Purchase
Highly Recommended
Great quality, taste and value. Very easy to heat up. Goes great with Mike's Hot Honey (also purchased at Sam's Club.)
Popular products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPOM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188694.4647 out of 5 Stars. 18869 reviews4.4647 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278484.8294 out of 5 Stars. 27848 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30134.7687 out of 5 Stars. 3013 reviews4.7687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery