Member's Mark Caramelized Banana Pecan Loaf, 31 oz.

Highlights
- Baked fresh in-club daily
- Moist cake with a creamy sweet taste and topped with crunchy pecans and caramel topping
- Great for breakfast, a mid-day snack, or an after dinner treat
- Serves ~12 slices per loaf
- Made with real bananas
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz., $4.28, $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
21934.1423 out of 5 Stars. 2193 reviews4.1423 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct., $9.62, $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8183.5856 out of 5 Stars. 818 reviews3.5856 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct.
8283.8 out of 5 Stars. 828 reviews3.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea
Instant Savings
Now$762current price Now $7.62, Was $8.62$8.62$0.85/ea$1 offEnds Oct 01Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct., $5.98, $0.75/ea
$598current price $5.98$0.75/eaMember's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct.
78984.2793 out of 5 Stars. 7898 reviews4.2793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct.
41314.6107 out of 5 Stars. 4131 reviews4.6107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
A Decadent Treat for Any Occasion
Member’s Mark Caramelized Banana Nut Loaf is a comforting delight that combines rich, moist cake with the natural sweetness of real bananas. Each bite offers a perfect balance of buttery, creamy flavors and crunchy pecans, topped with a caramelized pecan and caramel finish. This loaf is a versatile treat, ideal for breakfast, lunch, or as a satisfying snack or dessert.
Perfect for Sharing
Whether you're hosting a celebration or enjoying a casual gathering, this loaf includes ~12 slices per loaf and is a crowd-pleaser. Share it with family, friends, or coworkers, and make any occasion special. Its irresistible flavor and texture are sure to impress, making it a great addition to any table.
Convenient and Ready to Enjoy
No prep work is needed with this ready-to-slice loaf, packaged in a resealable container for easy storage. Enjoy leftovers at your convenience without compromising freshness. Pair it with your favorite hot or cold beverage for a delightful experience anytime.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
Specifications
- No refrigeration required
- Resealable container
- Quantity: 1 ct.
- Follow use-by date on label
Net weight: 31 oz.
Ingredients: Bleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Ascorbic Acid Added As Dough Conditioner, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid, Enzyme), Sugar, Eggs, Soy Oil, Water, Banana Puree, Pecans, Contains 2% Or Less Of: Food Starch-modified, Corn Syrup, Oats, Salted Butter (Cream, Salt), Evaporated Milk With Vitamin D Added (Milk, Dipotassium Phosphate, Carrageenan, Vitamin D3), Palm Oil, Agar-agar, Citric Acid, Whey (Milk), Propylene Glycol Mono And Diesters Of Fats And Fatty Acids, Mono- And Diglycerides, Soy Lecithin, Natural Flavor, Baking Soda, Sodium Aluminum Phosphate, Canola Oil, Salt, Wheat Gluten, Calcium Propionate (Preservative), Xanthan Gum.
Contains: Milk, Eggs, Pecans, Wheat And Soy.
Contains Bioengineered Food Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 278 reviews
Verified Purchase
Delicious Banana Bread
My sister bought me this delicious bread and then I bought one to share with my prayer group. I also bought two more to give to friends. I hope they sell it year round. It is delicious but most especially the toppings. It is moist and I will continue to buy one. Price is affordable too.
Verified Purchase
Amazing
Super yummy it’s like Candied nuts on top and so soft and moist it has a wonderful banana flavor I can’t make it from scratch taste as wonderful
Verified Purchase
The Bread I Didn't Know I Needed
Hubby and I normally buy one snack when we go shopping, and this is what we (he) decided on this time around. I wasn't excited. I should have been. It is delicious! Dude. I'll have to go back and buy a few loaves to put in the freezer. It's fantastic as a breakfast bread (I mean, it's bananas, right?) or an after dinner treat.
Other popular items in Bread & Bakery
Member's Mark Blueberry Muffins, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Blueberry Muffins, 6 ct.
544.4 out of 5 Stars. 54 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7704.3026 out of 5 Stars. 770 reviews4.3026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct.
7194.5 out of 5 Stars. 719 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk., $9.98, $0.31/ea
$998current price $9.98$0.31/eaHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.
17294.6859 out of 5 Stars. 1729 reviews4.6859 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5803.7086 out of 5 Stars. 580 reviews3.7086 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blueberry Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Blueberry Sliced Bagels, 6 ct.
4924.3 out of 5 Stars. 492 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3483.8793 out of 5 Stars. 348 reviews3.8793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Variety Pack Muffins, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Variety Pack Muffins, 6 ct.
834.6 out of 5 Stars. 83 reviews4.6 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Double Chocolate Muffins, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Double Chocolate Muffins, 6 ct.
294.5 out of 5 Stars. 29 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrench Toast Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaFrench Toast Sliced Bagels, 6 ct.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Banana Nut Muffin, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Banana Nut Muffin, 6 ct.
1504.08 out of 5 Stars. 150 reviews4.08 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct., $80.72, $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery