Member’s Mark All-Terrain Folding Wagon

Highlights
- Excellent for camping, yard work, or sporting events
- Durable design supports up to 300 lbs.
- 8" oversized all-terrain wheels
- Mesh bottom for convenient cleaning and foldable base for support
- Environmentally-friendly recycled polyester fabric
Large Disc-O-Bed Single Cot with Side Organizer $149.98 Was $179.98

Large Disc-O-Bed Single Cot with Side Organizer
Members who viewed this also viewed
Igloo 150 Quart MaxCold Cooler $94.98
Sponsored$9498current price $94.98Igloo 150 Quart MaxCold Cooler
4214.6033 out of 5 Stars. 421 reviews4.6033 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark All Terrain Folding Wagon $50.69
$5069current price $50.69Options from $50.69 – $69.98Member’s Mark All Terrain Folding Wagon
6244.6186 out of 5 Stars. 624 reviews4.6186 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMac Sports Folding Wagon with Tailgate and Table $79.98
$7998current price $79.98Mac Sports Folding Wagon with Tailgate and Table
34794.7591 out of 5 Stars. 3479 reviews4.7591 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimpli-Magic Foldable Platform Push Cart Hand Truck Dolly, 330 lb Capacity, Steel Flatbed with Swivel Wheels $54.98
Sponsored$5498current price $54.98Simpli-Magic Foldable Platform Push Cart Hand Truck Dolly, 330 lb Capacity, Steel Flatbed with Swivel Wheels
124.25 out of 5 Stars. 12 reviews4.25 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingJeep Wrangler Deluxe Stroller Wagon + Accessories Black/Green
Members-only priceJeep Wrangler Deluxe Stroller Wagon + Accessories Black/Green
1024.4314 out of 5 Stars. 102 reviews4.4314 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCOSCO Folding 2-in-1 Hand Truck, 300 lb. Capacity, Multi-Position $72.24
$7224current price $72.24COSCO Folding 2-in-1 Hand Truck, 300 lb. Capacity, Multi-Position
7494.5714 out of 5 Stars. 749 reviews4.5714 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 8' Beach Umbrella $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 8' Beach Umbrella
3784.2566 out of 5 Stars. 378 reviews4.2566 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Adult Hard Arm Chair $24.98
$2498current price $24.98Member's Mark Adult Hard Arm Chair
29464.5655 out of 5 Stars. 2946 reviews4.5655 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSmart Design NCAA Heavy-Duty Collapsible Sports Wagon $99.98 Was $149.98
Now$9998current price Now $99.98, Was $149.98$149.98$50 offSmart Design NCAA Heavy-Duty Collapsible Sports Wagon
544.4074 out of 5 Stars. 54 reviews4.4074 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Powerful and Convenient Transportation
Maximize your hauling power with the Member’s Mark™ All-Terrain Folding Wagon. This robust wagon is your perfect companion for transporting essential items at the campsite, tailgate, backyard, or any outdoor adventure. With a large capacity and a durable steel frame, it can support up to 300 pounds, making it easy to haul items like chairs, coolers, and more. The steel frame is hammer-tone painted to help prevent rust, ensuring the wagon's longevity.
All-Terrain Capability
Designed with 8-inch all-terrain wheels, this wagon is capable of traversing most terrains. Whether you’re fishing, camping, or gardening, you can rely on this wagon to move your items smoothly and efficiently. When not in use, the wagon stands upright in the folded position and comes fully assembled for your convenience.
Easy Maneuvering and Storage
The Member’s Mark All-Terrain Folding Wagon boasts front wheels that rotate 360-degrees and a telescoping handle, making maneuvering and steering a breeze. It also features a compact, quad folding design for easy storage and transportation, ensuring it won’t take up much space in your trunk or closet.
Practical Design Features
For added convenience, this wagon is equipped with a side pocket and two cup holders, keeping important items and drinks within reach. Make hauling items during your next outdoor activity easier and with fewer trips. Whether you’re setting up the campsite, doing yard work, bringing in groceries or anything else, the Member’s Mark All-Terrain Folding Wagon is designed to make your hauling tasks easy and efficient!
Specifications
Size: 35.5"L
Weight: 24.3 lbs
Maximum Load Capacity: 300 lbs
Design: Quad folding for space efficiency
Wheels: 8" oversized wheels with plastic molding and center rubber tread for noise reduction
Handle: Extra-long telescoping handle for easy towing
Cup Holders: 2 integrated mesh cup holders
Side Pockets: Additional storage space
Usage: Suitable for camping, yard work, or sporting events
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 5 reviews
Verified Purchase
Great cart!
Great cart used it on vacation at the beach to transport all the stuff.
Popular products
Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1546294.8587 out of 5 Stars. 154629 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10714.7274 out of 5 Stars. 1071 reviews4.7274 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304484.8387 out of 5 Stars. 30448 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423984.8563 out of 5 Stars. 42398 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197854.7978 out of 5 Stars. 19785 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173884.8553 out of 5 Stars. 17388 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113794.6276 out of 5 Stars. 11379 reviews4.6276 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery