Member's Mark 120ct LED Frosted Berry Lights, 39.6' Lighted Length

Highlights
- 120 LED Frosted Berry Lights on a clear wire
- Features 8 lighting functions
- Lighted length of 39.6'
- Suitable for both indoor and outdoor use
Cedar Hill 800 Lumen LED Wall Light, $24.98

Cedar Hill 800 Lumen LED Wall Light


Members who viewed this also viewed
Member's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box, $13.98, $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162574.7717 out of 5 Stars. 16257 reviews4.7717 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 200ct LED Mini Lights, 43.1' Lighted Length, $14.96
$1496current price $14.96Member's Mark 200ct LED Mini Lights, 43.1' Lighted Length
674.2836 out of 5 Stars. 67 reviews4.2836 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 120ct Twinkling LED Net Light, 6' x 4' Lighted Area, $22.94
$2294current price $22.94Member's Mark 120ct Twinkling LED Net Light, 6' x 4' Lighted Area
623.8387 out of 5 Stars. 62 reviews3.8387 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBentgo Kids Chill Lunch Box + Bentgo Kids Snack Box, $29.98
$2998current price $29.98Bentgo Kids Chill Lunch Box + Bentgo Kids Snack Box
13714.539 out of 5 Stars. 1371 reviews4.539 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Shatterproof Ornament Collection, 82 Count, $39.96
$3996current price $39.96Member's Mark Shatterproof Ornament Collection, 82 Count
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Flickering LED Candlestick Lights, 50ct, $17.94
$1794current price $17.94Member's Mark Flickering LED Candlestick Lights, 50ct
353.7714 out of 5 Stars. 35 reviews3.7714 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSalonpas Lidocaine Pain-Relieving Gel-Patch, 15 ct., $17.48, $1.17/ea
$1748current price $17.48$1.17/eaSalonpas Lidocaine Pain-Relieving Gel-Patch, 15 ct.
18254.5227 out of 5 Stars. 1825 reviews4.5227 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 300ct LED Icicle Lights, 18' Lighted Length, $22.97
$2297current price $22.97Member's Mark 300ct LED Icicle Lights, 18' Lighted Length
514.6471 out of 5 Stars. 51 reviews4.6471 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLittle Kids Light-Up Halloween Bubble Wand 2-Pack, $17.75, Was $21.97
Now$1775current price Now $17.75, Was $21.97$21.97Options from $17.75 – $21.97$4.22 offLittle Kids Light-Up Halloween Bubble Wand 2-Pack
144.3571 out of 5 Stars. 14 reviews4.3571 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAdult Licensed Christmas Holiday Silk Touch Throw Blankets, 60" x 70", $19.98
$1998current price $19.98Adult Licensed Christmas Holiday Silk Touch Throw Blankets, 60" x 70"
Available for ShippingShippingAzalea Park 36" x 72" Antique Gold Filigree Style Metal Leaner Floor Mirror, $169.00, Was $179.00
Now$16900current price Now $169.00, Was $179.00$179.00$10 offAzalea Park 36" x 72" Antique Gold Filigree Style Metal Leaner Floor Mirror
224.5909 out of 5 Stars. 22 reviews4.5909 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Salmon with Seafood Stuffing, 4 ct., priced per pound, $24.95, $9.98/lb
$2495current price $24.95avg. price$9.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Salmon with Seafood Stuffing, 4 ct., priced per pound
52634.5451 out of 5 Stars. 5263 reviews4.5451 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOral-B iO Series 5 Rechargeable Toothbrush Twin Pack, $169.98, $84.99/ea
$16998current price $169.98$84.99/eaOral-B iO Series 5 Rechargeable Toothbrush Twin Pack
8744.603 out of 5 Stars. 874 reviews4.603 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 9' Pre-Lit Decorated Garland, $59.96
$5996current price $59.96Member's Mark 9' Pre-Lit Decorated Garland
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTrue & Tidy DuoPress XL Iron & Steamer, $62.94
$6294current price $62.94True & Tidy DuoPress XL Iron & Steamer
4294.7459 out of 5 Stars. 429 reviews4.7459 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Bright and Festive LED Berry Lights
The Member's Mark 120ct LED Berry Lights are designed to bring a decorative winter touch to your home this holiday season. Featuring 120 frosted LED bulbs, these lights offer unique lighting effects to create a warm and inviting ambiance for all your holiday gatherings. Available in multicolor with a clear wire, they seamlessly coordinate with your décor.
Eight Stunning Lighting Effects
These berry lights come with 8 different function settings to suit your mood and style. Choose from combination, in waves, sequential, slow glow, chasing/flash, slow fade, twinkle/flash, or steady on. Whether you prefer a subtle glow or dynamic flashes, these lights provide versatile options to enhance your holiday decorations.
Durable Design
Recommended for both indoor and outdoor use, this 39.6-foot lighted strand is perfect for accenting rooflines, windows, porches, bannisters, and more. With an average bulb life of 25,000 hours, these LED lights are environmentally friendly and designed to last, reducing resource usage over time.
Safe and Easy to Use
The Member's Mark LED Berry Lights feature a total length of 44.6 feet, including a 5-foot lead cord for convenient setup. These lights remain cool to the touch when lit and stay illuminated even if one bulb burns out, ensuring hassle-free operation throughout the holiday season.
Exclusive Holiday Décor
Available exclusively at Sam’s Club, the Member's Mark 120ct LED Berry Lights are the perfect way to add festive flair to your home. Their vibrant colors and reliable performance are sure to brighten your holiday spirit and make your celebrations unforgettable.
Specifications
Light Count: 120 count berry lights
Lighted Length: 39.6'
Total Length: 44.6'
Lighting Features: 8 - Combination, In Waves, Sequential, Slow Glow, Chasing/Flash, Slow Fade, Twinkle/ Flash, Steady On
Wire: Transparent wire
Lead Wire Length: 5'
Usage: Suitable for both indoor and outdoor
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 26 reviews
So pretty!!
This light strand is great. I was surprised that the bulbs themselves are white but they light up with such a pretty soft white color. The cord itself is clear, which is a nice way to hide the cord in any greenery or other color of your choice. The light functions are cool with the options for blinking and other speeds as well as the traditional steady on. I’m going to go order more!
Vintage Style with Modern Touches
I received these lights in the Warm White option, and they are indeed a very warm white. Perhaps a little yellow, to be honest. That tends to work well with a lot of holiday décor, so I don't think it will be a problem for most people. These are a very cute shape that will stand out more than just the standard miniature lights. I love that the strand offers multiple functions, so you can choose to have your lights twinkle if you want. As is often the case with multi-function lights, that does mean you cannot connect multiple strands together. The wire is very flexible, but doesn't feel too thin. It's clear, so it should be easy to conceal in your Christmas greenery or any other decorations you are using them in. My only complaint is that one of the little caps came off of the lights when I was removing them from the box. It was only one, and it is simple enough to put back on, so I'm not taking away a star. Just be aware that the potential is there for those to come off and get lost.
A perfect finishing touch
We love these beautiful lights. The add a wonderful ambiance to any decoration for any occasion. My wife put them in this fall arrangement and the frosted lights add just the right touch. She already has plans for a Christmas centerpiece using these lights
Other popular items in Gather Around the Tree
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasonal Lounge Throw, 60"x70", $10.88
$1088current price $10.88More options from $9.23Member's Mark Seasonal Lounge Throw, 60"x70"
4284.8224 out of 5 Stars. 428 reviews4.8224 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 9' Pre-Lit Snowy Georgia Christmas Tree, $429.97
$42997current price $429.97Member's Mark 9' Pre-Lit Snowy Georgia Christmas Tree
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 7.5' Duchess Fir Pre-Lit Christmas Tree, $339.94
$33994current price $339.94Member's Mark 7.5' Duchess Fir Pre-Lit Christmas Tree
274.9 out of 5 Stars. 27 reviews4.9 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScentsicles 3-Pack Scented Stick Ornaments - White Winter Fir, O Christmas Tree, and Snowberry Pine, $15.96
$1596current price $15.96Scentsicles 3-Pack Scented Stick Ornaments - White Winter Fir, O Christmas Tree, and Snowberry Pine
34.7 out of 5 Stars. 3 reviews4.7 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 7.5' Pre-Lit Snowy Georgia Christmas Tree, $299.97
$29997current price $299.97Member's Mark 7.5' Pre-Lit Snowy Georgia Christmas Tree
374.6 out of 5 Stars. 37 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 150ct LED C6 Lights, 33.5' Lighted Length, $18.97
$1897current price $18.97Member's Mark 150ct LED C6 Lights, 33.5' Lighted Length
684.4412 out of 5 Stars. 68 reviews4.4412 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60214.0955 out of 5 Stars. 6021 reviews4.0955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88254.8367 out of 5 Stars. 8825 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938344.8417 out of 5 Stars. 193834 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery