Malibu Original Coconut Flavored Rum 1.75 L
Curbside Pickup

Highlights
Available in select clubs and also with curbside pickup and/or delivery from select clubs.
- World's best selling Carribean rum
- Coconut aroma with a coconut and vanilla custard taste
- Perfect base for tropical cocktails
- ABV: 21%
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Peach Mango 1.93 oz., 24 pk. $42.84 $0.92/foz

5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Peach Mango 1.93 oz., 24 pk.


Members also considered
Goslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2404.0667 out of 5 Stars. 240 reviews4.0667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2114.2464 out of 5 Stars. 211 reviews4.2464 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
1294.1008 out of 5 Stars. 129 reviews4.1008 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
424.5476 out of 5 Stars. 42 reviews4.5476 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk.
554.4545 out of 5 Stars. 55 reviews4.4545 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
174.4118 out of 5 Stars. 17 reviews4.4118 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
Available for ShippingShippingMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct. $9.98 $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct.
7484.6404 out of 5 Stars. 748 reviews4.6404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Cups 16 oz., 132 ct. $11.28 $0.09/ea
$1128current price $11.28$0.09/eaMember's Mark Clear Plastic Cups 16 oz., 132 ct.
23314.8258 out of 5 Stars. 2331 reviews4.8258 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk. $15.98 Was $17.48 $0.80/ea
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.48$17.48$0.80/ea$1.5 offJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk.
14604.6164 out of 5 Stars. 1460 reviews4.6164 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Translucent Plastic Cups 12 oz., 300 ct. $13.14 $0.04/ea
$1314current price $13.14$0.04/eaFrom $13.14Member's Mark Translucent Plastic Cups 12 oz., 300 ct.
22274.7369 out of 5 Stars. 2227 reviews4.7369 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb. $20.47 $5.12/lb
$2047current price $20.47$5.12/lbWright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb.
110914.743 out of 5 Stars. 11091 reviews4.743 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMt. Olive Kosher Dills Fresh Pack Pickles, 1 gal. $6.34 $0.05/oz
$634current price $6.34$0.05/ozMt. Olive Kosher Dills Fresh Pack Pickles, 1 gal.
25954.5171 out of 5 Stars. 2595 reviews4.5171 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz. $4.98 $0.08/oz
$498current price $4.98$0.08/ozLa Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz.
25644.8108 out of 5 Stars. 2564 reviews4.8108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
It's summer year-round when you enjoy sips of coconut liqueur-infused Malibu® Rum Caribbean (1.75 L). The bestselling Caribbean rum deserves a special place in any home or restaurant and is the gateway to a variety of delicious and fun tropical cocktails.
About Malibu Rum Caribbean
Within its signature bottle adorned with palm trees and a sunset is the sweet and fragrant beverage known the world-over as Malibu Rum. It combines Caribbean rum with coconut liqueur for a taste that is naturally sweet and creamy. Every sip offers flavors of coconut and vanilla custard, with the coconut aroma taking front stage. It's a popular base for many classic cocktails.
Who will love this Malibu Rum?
It's a staple in homes, bars and restaurants across the nation thanks to its consistent popularity with fans of tiki drinks, tropical cocktails and more. Use it to create your very own tiki drinks at home. Malibu Rum also makes a wonderful gift for anyone who needs a bit of sunshine in their life! Just tie a ribbon around the neck and give it someone special on any occasion.
How should I serve Malibu Rum Caribbean?
There are so many ways to enjoy delicious Malibu Rum! For starters, Malibu mixed drinks are a delicious and sure to transport the drinker to an island paradise. Here are some of the classic cocktails that are best when enjoyed with Malibu Rum:
- Pina colada - mixed with pineapple juice
- Strawberry daiquiri - with lime and strawberry juices
- Paloma - with grapefruit juice and tequila
- Punch - with an array of citrus and berry juices
Along with these Malibu Rum recipes, you can serve Malibu Rum cocktails with basically any sweet treat: pineapple upside cake, vanilla custard or flan, tres leches cake and more. It's also delicious with buttery finger foods, like those made with crisp phyllo dough.
Amp Up Your Cocktails with Member's Markâ„¢ Pineapple Spears
When it comes to tropical cocktails, coconut and pineapple are an unbeatable pair. So if you’re planning on making drinks with Malibu Original Coconut Flavored Rum, pick up a jar of Member’s Mark Pineapple Spears in Coconut Water too. Blend the pineapple spears with the rum for a spiked smoothie or mix the coconut water-infused syrup with the rum for a refreshing cocktail. Whatever drink you make, serve it with a pineapple spear for that special touch. Get Member’s Mark Pineapple Spears in Coconut Water while they’re still around!
Specifications
Warnings and disclaimers
Disclaimer
The sale of alcohol to minors is prohibited. By using SamsClub.com, including use of Curbside Pickup, to order alcoholic beverages, you are acknowledging that you are over the age of 21. At the time of pickup, you must show a valid photo ID. Acceptable forms of ID include a driver's license, passport, other government issued identification and other legally approved identification that includes your date of birth.
Final sales tax for this item will be calculated upon pickup and added to the amount due at Club checkout.
GOVERNMENT WARNING: (1) According to the Surgeon General, women should not drink alcoholic beverages during pregnancy because of the risk of birth defects. (2) Consumption of alcoholic beverages impairs your ability to drive a car or operate machinery, and may cause health problems.
You agree that any alcohol purchased from Sam’s Club is intended for your personal consumption and not for resale.
Curbside Pickup orders that include alcoholic beverages will not be sold to persons who appear to be visibly intoxicated.
Alcoholic beverages may not be available in certain Sam’s Club locations and/or during certain hours or days due to local laws and regulations and certain licensing restrictions.
You are solely responsible for the purchase of any alcohol from Sam’s Club, including compliance with the law of your local jurisdiction. The unlawful purchase of alcohol either for yourself or for others may subject you to criminal penalties including significant fines, suspension of your driver's license, community service and/or jail.
No discounts, coupons or tax-exempt sales may be applied to alcohol.
Sam's Club reserves the right to refuse orders for alcoholic beverages for any reason without explanation.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 6,355 reviews
Verified Purchase
great when paired with pineapple soda.
Verified Purchase
$5 higher than other places
Verified Purchase
makes for good chilled drink on a hot day!
Items you may like
Igloo Bone White and Gray 60-Quart Sunset Roller Cooler $49.98
$4998current price $49.98Igloo Bone White and Gray 60-Quart Sunset Roller Cooler
6894.238 out of 5 Stars. 689 reviews4.238 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pinot Grigio DOC Delle Venezie, 1.5 L $11.99 $0.24/foz
$1199current price $11.99$0.24/fozMember's Mark Pinot Grigio DOC Delle Venezie, 1.5 L
6284.4347 out of 5 Stars. 628 reviews4.4347 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKendall-Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 ml $12.99 $0.51/foz
$1299current price $12.99$0.51/fozKendall-Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 ml
4974.7545 out of 5 Stars. 497 reviews4.7545 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJosh Cellars Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml $14.99 $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozJosh Cellars Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
9394.737 out of 5 Stars. 939 reviews4.737 out of 5 starsAvailable for PickupPickupStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242843.8123 out of 5 Stars. 24284 reviews3.8123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Red Blend Wine, 1.5 L $9.99 $0.20/foz
$999current price $9.99$0.20/fozMember's Mark Red Blend Wine, 1.5 L
1284.4531 out of 5 Stars. 128 reviews4.4531 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCorona Extra Coronita Mexican Lager Beer, 7 fl. oz. bottle, 24 pk. $20.99 $0.87/ea
$2099current price $20.99$0.87/eaCorona Extra Coronita Mexican Lager Beer, 7 fl. oz. bottle, 24 pk.
5734.8255 out of 5 Stars. 573 reviews4.8255 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFranzia Chardonnay White Wine, 5 L $21.99 $0.13/foz
$2199current price $21.99$0.13/fozFranzia Chardonnay White Wine, 5 L
3044.5855 out of 5 Stars. 304 reviews4.5855 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml $10.59 $0.42/foz
$1059current price $10.59$0.42/fozMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml
11944.7613 out of 5 Stars. 1194 reviews4.7613 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sparkling Wine, 1.5 L $13.99 $0.28/foz
$1399current price $13.99$0.28/fozMember's Mark Sparkling Wine, 1.5 L
2614.5632 out of 5 Stars. 261 reviews4.5632 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApothic Winemaker's Red Blend Red Wine, 750 ml $11.99 $0.47/foz
$1199current price $11.99$0.47/fozApothic Winemaker's Red Blend Red Wine, 750 ml
25204.5103 out of 5 Stars. 2520 reviews4.5103 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery