M&M'S Pop'd Caramel Crunchy & Airy Milk Chocolate Candy, 19 oz.
Shipping

Highlights
- Contains one (1) 19-ounce bag of M&M'S Pop'd Caramel Milk Chocolate Crunchy Candy Bag
- M&M'S Pop'd offers your favorite chocolate and caramel candy, but now with a crunchy & airy twist
- This resealable candy bag of airy treats keeps the staleness out and keeps the crunch in
- Make M&M'S Pop'd Caramel freeze-dried candy your new movie night treat or go-to snack for binging the new season of your favorite show
M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.


Members also considered
Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz., $11.92, Was $13.98, $0.40/oz
Now$1192current price Now $11.92, Was $13.98$13.98$0.40/oz$2.06 offMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz.
50524.8672 out of 5 Stars. 5052 reviews4.8672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct., $12.64, $0.63/ea
$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
Sponsored$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37054.8032 out of 5 Stars. 3705 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132184.7812 out of 5 Stars. 13218 reviews4.7812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102554.7514 out of 5 Stars. 10255 reviews4.7514 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingREESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz., $13.98, Was $15.98, $0.38/oz
Instant Savings
Now$1398current price Now $13.98, Was $15.98$15.98$0.38/oz$2 offEnds Sep 30REESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz.
534.7358 out of 5 Stars. 53 reviews4.7358 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs., $22.98, Was $23.98, $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4224.6043 out of 5 Stars. 422 reviews4.6043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz., $15.28, $0.69/oz
$1528current price $15.28$0.69/ozMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz.
20074.6781 out of 5 Stars. 2007 reviews4.6781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/ea$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40344.708 out of 5 Stars. 4034 reviews4.708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz., $15.28, $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128114.7767 out of 5 Stars. 12811 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67794.8373 out of 5 Stars. 6779 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz., $16.98, $0.31/oz
$1698current price $16.98$0.31/ozM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz.
37794.7978 out of 5 Stars. 3779 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Introducing NEW M&M'S Pop'd Caramel
A bite sized, freeze-dried, crunchy candy that not only satisfies your sweet cravings, but also offers a unique texture and eating experience! That classic combination of caramel and milk chocolate has Pop'd into a crunchy & airy treat. Still in the iconic color blend, crunch on sweet caramel-flavored freeze-dried candy, in this convenient resealable bag made for sharing and resealing for future enjoyment.
Perfect for Any Occasion
Movie night could get loud, but it's worth it. Choose M&M'S Pop'd freeze-dried candy as your new movie night treat or binge snack, right next to the popcorn. Game night with friends just got way more...crunchier, thanks to caramel-flavored, chocolate candy. Crunch through that midday slump with the sweet and airy taste of M&M'S Pop'd. Experience the iconic crunch of M&M'S Pop'd Caramel Candy today.
Specifications
Net Weight: 19 oz.
Includes: (1) 19 oz.
Ingredients: Milk Chocolate (Sugar, Chocolate, Cocoa Butter, Skim Milk, Lactose, Milkfat, Soy Lecithin, Salt, Natural Flavor), Sugar, Corn Syrup, Hydrogenated Vegetable Oil (Coconut And Palm Oils), Skim Milk, Milkfat; Less Than 2% Of: Cornstarch, Lactose, Dextrin, Salt, Carnauba Wax, Colors (Includes Blue 1 Lake, Yellow 6, Red 40, Yellow 5, Blue 1, Yellow 6 Lake, Red 40 Lake, Yellow 5 Lake, Blue 2 Lake, Blue 2), Chocolate, Artificial Flavor, Gum Acacia. Contains: Milk And Soy. May Contain Peanuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 148 reviews
Verified Purchase
Crunchy caramel goodness
Much much better than I expected. So good i had to put it behind a cub board so it was out of sight out of mind. My kids fun it and devoured it in 1 sitting! Punks!
My new favorite candy!
I love these. I like crunchy food and this is very crunchy but not hard. Airy like good seafoam candy. I don't really know how to descibe it. I hope they aren't canceling it because it was marked way down today. It's probably a good thing because I have a hard time stopping putting them in my mouth.
Verified Purchase
M&M pops
Chocolate and Carmel two of my favorites! After trying them, I went back and bought two more bags. Yes I like them very much.
Items you may like
Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk.
49124.7404 out of 5 Stars. 4912 reviews4.7404 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs., $26.98, Was $29.98, $0.09/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2698current price Now $26.98, Was $29.98$29.98$0.09/ea$3 offEnds Sep 30Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
5774.8336 out of 5 Stars. 577 reviews4.8336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
741184.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews4.6651 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937144.8418 out of 5 Stars. 193714 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314184.4705 out of 5 Stars. 31418 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs., $15.98
$1598current price $15.98HERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk., $52.98, $0.79/oz
$5298current price $52.98$0.79/ozREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.
13464.7288 out of 5 Stars. 1346 reviews4.7288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk., $48.98, $2.04/ea
$4898current price $48.98$2.04/eaTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk.
2574.5759 out of 5 Stars. 257 reviews4.5759 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk., $27.84, $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk.
224.0909 out of 5 Stars. 22 reviews4.0909 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
11614.745 out of 5 Stars. 1161 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
45744.7073 out of 5 Stars. 4574 reviews4.7073 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping