Like Air Cinnamon Bun Puffcorn, 14 oz.

Highlights
- 14 oz. shareable bag
- Popcorn that won't get stuck in your teeth
- No artificial ingredients, flavors or preservatives, gluten free
- Kosher OU Pareve
- Made in nut-free facility
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98

Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk


Members also considered
Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz. $11.22 $0.80/oz
Sponsored$1122current price $11.22$0.80/ozFrom $11.22Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz.
32414.7825 out of 5 Stars. 3241 reviews4.7825 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk. $14.26 $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31094.6362 out of 5 Stars. 3109 reviews4.6362 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk. $11.92 $0.28/oz
$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18734.4501 out of 5 Stars. 1873 reviews4.4501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
Sponsored$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44214.4574 out of 5 Stars. 4421 reviews4.4574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz. $13.98 $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
236624.8198 out of 5 Stars. 23662 reviews4.8198 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk. $19.36 $0.24/oz
$1936current price $19.36$0.24/ozFrom $19.36Kar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk.
42574.7242 out of 5 Stars. 4257 reviews4.7242 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz. $5.98 Was $6.48 $0.17/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.48$6.48$0.17/oz$0.5 offMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz.
95224.653 out of 5 Stars. 9522 reviews4.653 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk. $15.98 Was $17.98 $1.42/oz
Instant Savings
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16774.641 out of 5 Stars. 1677 reviews4.641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz. $14.98 $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz.
21604.5009 out of 5 Stars. 2160 reviews4.5009 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz. $5.98 $0.35/oz
$598current price $5.98$0.35/ozSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz.
40924.7287 out of 5 Stars. 4092 reviews4.7287 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz. $11.98 $1.00/oz
$1198current price $11.98$1.00/ozMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz.
60064.5823 out of 5 Stars. 6006 reviews4.5823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz. $17.98 $0.75/oz
$1798current price $17.98$0.75/ozWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz.
86574.7973 out of 5 Stars. 8657 reviews4.7973 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz. $14.98 $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz.
24974.4433 out of 5 Stars. 2497 reviews4.4433 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk. $15.98 Was $17.48 $0.80/ea
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.48$17.48$0.80/ea$1.5 offJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk.
14604.6164 out of 5 Stars. 1460 reviews4.6164 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Lightly Salted Whole Cashews, 33 oz. $13.98 $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Lightly Salted Whole Cashews, 33 oz.
102684.7935 out of 5 Stars. 10268 reviews4.7935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
America's New Favorite Salty Snack
Do you love popcorn but hate that it gets caught in your teeth? Or do you no longer eat it due to teeth or digestive issues? Then this brand new snack is for you! Like Air® Puffcorn is better than traditional popcorn—it won’t get caught in your teeth.
Easier to Eat Than Popcorn
Boasting only 50 calories per cup with an amazing melt-in-your-mouth texture, it is gluten-free and contains no artificial ingredients, flavors or preservatives. Unlike typical popcorn, Like Air’s innovative Puffcorn doesn’t contain hulls or kernels, making it a simple and easily digestible snack that every member of the family can enjoy anywhere, anytime. The large 14 oz. pillow-size bag is perfect for sharing with family and friends or simply enjoyed solo while streaming your favorite show or movie.
Cinnamon Bun Puffcorn: Your New Favorite Guiltless Pleasure
Introducing Like Air® Cinnamon Bun Puffcorn, the perfect blend of sweet cinnamon and indulgent frosting flavor, all wrapped up in a light and airy snack. Their latest creation captures the irresistible taste of freshly baked cinnamon buns without the guilt. With just 50 calories per cup and 50% less sugar than traditional kettle corn, you can satisfy your sweet tooth cravings while maintaining a healthier snacking routine. Don't miss out on this amazing limited time flavor and pick up a bag today.
Is Like Air® Natural?
Like Air® is made from non-GMO corn and contains no artificial ingredients, flavors or preservatives.
Is Like Air® Allergen Friendly?
Yes! Like Air® is gluten free and is manufactured in a nut-free facility. The products are free from eight of the major allergens including wheat, soy, peanuts, tree nuts, eggs, fish, shellfish and sesame. Like Air’s Cinnamon Bun and Pancake flavors are also dairy-free.
About Like Air®
Like Air® launched in 2020 with the mission to improve better-for-you snacking without compromising flavor. The family-run brand’s signature Puffcorn is better than traditional popcorn; it won’t get caught in your teeth.
Specifications
Net Weight: 14 oz.
Includes: 1, 14 oz. bag
Ingredients: Non-GMO Corn Meal, Non-GMO Sunflower Oil And/Or Non-GMO Canola Oil, Non-GMO Cinnamon Seasoning (Tapioca Sugar, Brown Sugar Cinnamon, Spices, Fructose, Salt, Natural Flavors).
Allergy Information: Dairy-Free. Made in a nut free facility.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 188 reviews
Verified Purchase
Love them
I Love these please bring them back
Verified Purchase
Extremely tasty and a niche crunch. I just wish these large bags weren't so much money, but they are more affordable per ounce than buying a regular 4 ounce size bag.
Verified Purchase
Best Cinnamon Bun Puffcorn EVER!
This is the BEST puffcorn (popcorn) on the market! The Cinnamon Bun in particular is so full of flavor. If you love cinnamon, cinnamon toast in particular, you'll love this! It's so addicting and you can have 3 cups for only 17 carbs. It's a huge bag for under $6. We bought 2 bags and went through the first one so fast that we ordered 4 more. Sam's shipped quickly with no damage.
Other popular items in Chips
Doritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1.75 oz., 64 pk. $43.98 $0.39/oz
$4398current price $43.98$0.39/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1.75 oz., 64 pk.
2224.6261 out of 5 Stars. 222 reviews4.6261 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35624.7504 out of 5 Stars. 3562 reviews4.7504 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9064.5993 out of 5 Stars. 906 reviews4.5993 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48584.7645 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12914.7196 out of 5 Stars. 1291 reviews4.7196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk. $12.98 Was $14.98 $0.43/ea
Now$1298current price Now $12.98, Was $14.98$14.98$0.43/ea$2 offPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk.
5744.5052 out of 5 Stars. 574 reviews4.5052 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct.
5384.5929 out of 5 Stars. 538 reviews4.5929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk. $14.38 $0.34/ea
$1438current price $14.38$0.34/eaUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk.
21364.537 out of 5 Stars. 2136 reviews4.537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozFritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk.
11964.7567 out of 5 Stars. 1196 reviews4.7567 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRuffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozRuffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12074.657 out of 5 Stars. 1207 reviews4.657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18144.5777 out of 5 Stars. 1814 reviews4.5777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping