3.50 CT.T.W. Lab Created Oval Cut Three-Stone Diamond Ring in 14K White Gold
Item # 990498464
Current price is USD$2,299.00
Prices may vary in club and online
3.50 CT.T.W. Lab Created Oval Cut Three-Stone Diamond Ring in 14K White Gold3 50 CT T W Lab Created Oval Cut Three Stone Diamond Ring in 14K White Gold3 50 CT T W Lab Created Oval Cut Three Stone Diamond Ring in 14K White Gold3 50 CT T W Lab Created Oval Cut Three Stone Diamond Ring in 14K White Gold3 50 CT T W Lab Created Oval Cut Three Stone Diamond Ring in 14K White Gold
Ring Size:6
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit when you open an account and use it to make $30 in eligible Sam's Club purchases within 30 days¹.
Highlights
We also recommend
3.50 CT.T.W. Lab Created Oval Cut Three-Stone Diamond Ring in 14K White Gold $2,299.00

$2,29900
current price $2,299.003.50 CT.T.W. Lab Created Oval Cut Three-Stone Diamond Ring in 14K White Gold
Sponsored


Hero image 0 of 3.50 CT.T.W. Lab Created Oval Cut Three-Stone Diamond Ring in 14K White Gold, 0 of 5
Members also considered
3.50 CT.T.W. Lab Created Oval Cut Three-Stone Diamond Ring in 14K White Gold $2,299.00
Sponsored$2,29900current price $2,299.003.50 CT.T.W. Lab Created Oval Cut Three-Stone Diamond Ring in 14K White Gold
Available for ShippingShipping3.50 CT.T.W. Lab Created Round Cut Diamond in 14K White Gold $2,299.00
$2,29900current price $2,299.003.50 CT.T.W. Lab Created Round Cut Diamond in 14K White Gold
44 out of 5 Stars. 4 reviews4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLab Created Oval Cut Solitaire Semi-Eternity Diamond Ring in 18K Gold $2,999.00
$2,99900current price $2,999.00More options from $1,999.00Lab Created Oval Cut Solitaire Semi-Eternity Diamond Ring in 18K Gold
55 out of 5 Stars. 5 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping4.00 C.T.T.W. Lab Created Cushion Cut Center with Pear Cut Side Diamond Ring in 18K White Gold $2,499.00
Sponsored$2,49900current price $2,499.004.00 C.T.T.W. Lab Created Cushion Cut Center with Pear Cut Side Diamond Ring in 18K White Gold
35 out of 5 Stars. 3 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping5.50 CT.T.W.Lab Created Cushion Cut Cluster Diamond Ring in 14K White Gold $3,499.00
$3,49900current price $3,499.005.50 CT.T.W.Lab Created Cushion Cut Cluster Diamond Ring in 14K White Gold
44 out of 5 Stars. 4 reviews4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLab Created 3.48 CT. T.W. Elongated Cushion Cut Pave Diamond Ring $2,399.00
$2,39900current price $2,399.00Lab Created 3.48 CT. T.W. Elongated Cushion Cut Pave Diamond Ring
85 out of 5 Stars. 8 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping2.37 CT.T.W. Lab Created Diamond Three Stone Ring in 18K Gold $1,599.00
$1,59900current price $1,599.002.37 CT.T.W. Lab Created Diamond Three Stone Ring in 18K Gold
44.75 out of 5 Stars. 4 reviews4.75 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLab Created Diamond 3.60 CT.T.W. Oval Cut Bridal Set $2,199.00
$2,19900current price $2,199.00Lab Created Diamond 3.60 CT.T.W. Oval Cut Bridal Set
194.5263 out of 5 Stars. 19 reviews4.5263 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLab Created Diamond Radiant Engagement Ring in 18K White Gold $2,599.00
$2,59900current price $2,599.00Lab Created Diamond Radiant Engagement Ring in 18K White Gold
103.9 out of 5 Stars. 10 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping3.60 CT.T.W. Lab Created Radiant Cut Diamond Bridal Set $2,399.00
$2,39900current price $2,399.003.60 CT.T.W. Lab Created Radiant Cut Diamond Bridal Set
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping2.23 CT. T.W. Lab Created Oval & Baguette Cut Lab Created Diamond Ring in 18K Gold $1,699.00
$1,69900current price $1,699.002.23 CT. T.W. Lab Created Oval & Baguette Cut Lab Created Diamond Ring in 18K Gold
74.4286 out of 5 Stars. 7 reviews4.4286 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping3.00 CT.T.W. Lab Created Oval Cut 3 Stone Diamond Ring in 14K Gold $2,199.00
$2,19900current price $2,199.003.00 CT.T.W. Lab Created Oval Cut 3 Stone Diamond Ring in 14K Gold
Available for ShippingShippingLab Created Oval Cut Diamond Solitaire Ring $1,699.00
$1,69900current price $1,699.00Lab Created Oval Cut Diamond Solitaire Ring
314.3871 out of 5 Stars. 31 reviews4.3871 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping2.46 CT.T.W. Moval & Half Moon Cut Lab Created Diamond Ring in 18K Gold $1,999.00
$1,99900current price $1,999.002.46 CT.T.W. Moval & Half Moon Cut Lab Created Diamond Ring in 18K Gold
54 out of 5 Stars. 5 reviews4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLab Created Round Cut Solitaire Diamond Ring $1,699.00
$1,69900current price $1,699.00Lab Created Round Cut Solitaire Diamond Ring
264.6923 out of 5 Stars. 26 reviews4.6923 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Celebrate Forever with Unmatched Elegance Make every moment unforgettable with this breathtaking 3.50 Cttw lab-created oval-cut diamond bridal ring, set in luxurious 14K white gold. A true symbol of timeless love, it combines exceptional brilliance with sophisticated design. Perfect for engagements, weddings, and anniversaries, this ring promises elegance that lasts a lifetime. Slip it on once—and you’ll never want to take it off. A sustainable, conflict-free diamond ring that speaks from the heart, destined to become a treasured piece in her jewelry collection forever.
info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
| Carat Total Weight: | 3.50 CT.TW |
| Metal Type: | 14K |
| Metal Weight: | 2.32 Grams |
| Metal Finish: | Rhodium |
| Diamond Quality: | Thirteen |
Member ratings & reviews
0 out of 5 stars
Other popular items in Lab-Created Diamond Rings
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery3.75 CT.T.W. Lab Created Marquise Diamond Ring in 18K Gold $2,399.00
$2,39900current price $2,399.003.75 CT.T.W. Lab Created Marquise Diamond Ring in 18K Gold
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLab Created Emerald Cut Gemstone and Diamond Ring in Sterling Silver $209.00
$20900current price $209.00More options from $165.00Lab Created Emerald Cut Gemstone and Diamond Ring in Sterling Silver
Available for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $6.98 Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245504.8631 out of 5 Stars. 24550 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping