Kraft Dip & Drizzle Sauce, 3 pk.

Highlights
- Includes one 16 ounce Honey Mustard, one 16 ounce Buttermilk Ranch, one 18 ounce Sweet & Spicy Barbecue
- Dressing is rich and thick for easy spreading and dipping
- Squeeze bottle makes it easier to dispense the right amount
- Works well as a marinade or dipping sauce for chicken
- Versatile and delicious flavors
Chick-fil-A Original Dipping Sauce, 24 oz., 2 pk. $8.48 $0.18/oz

Chick-fil-A Original Dipping Sauce, 24 oz., 2 pk.


Members also considered
Olive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk. $7.98 $0.17/foz
Sponsored$798current price $7.98$0.17/fozOlive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk.
43134.808 out of 5 Stars. 4313 reviews4.808 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68344.7905 out of 5 Stars. 6834 reviews4.7905 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHeinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk. $10.98 $0.08/oz
$1098current price $10.98$0.08/ozHeinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk.
314644.8433 out of 5 Stars. 31464 reviews4.8433 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNissin Top Ramen, Chicken, 24 pk. $5.98 Was $6.98 $0.25/ea
Instant Savings
SponsoredNow$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Nissin Top Ramen, Chicken, 24 pk.
4404.6659 out of 5 Stars. 440 reviews4.6659 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKraft Original Macaroni and Cheese Easy Microwavable Dinner, 2.05 oz., 12 pk. $9.98 $0.83/ea
$998current price $9.98$0.83/eaKraft Original Macaroni and Cheese Easy Microwavable Dinner, 2.05 oz., 12 pk.
70794.6714 out of 5 Stars. 7079 reviews4.6714 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk. $9.98 Was $10.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $10.98$10.98$0.17/oz$1 offEnds Oct 04StarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk.
88324.6913 out of 5 Stars. 8832 reviews4.6913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk. $12.48 $0.16/oz
$1248current price $12.48$0.16/ozHidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.
209414.8749 out of 5 Stars. 20941 reviews4.8749 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPrego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk. $7.98 Was $8.98 $0.06/oz
Instant Savings
Now$798current price Now $7.98, Was $8.98$8.98$0.06/oz$1 offEnds Nov 01Prego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk.
55234.7753 out of 5 Stars. 5523 reviews4.7753 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBertolli Alfredo Sauce with Aged Parmesan Cheese, 15 oz., 3 pk. $7.54 $0.17/oz
$754current price $7.54$0.17/ozBertolli Alfredo Sauce with Aged Parmesan Cheese, 15 oz., 3 pk.
68564.7297 out of 5 Stars. 6856 reviews4.7297 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVelveeta Shells and Cheese Original Microwavable Sauce Cups, 2.39 oz., 12 ct. $9.98 $0.35/oz
$998current price $9.98$0.35/ozVelveeta Shells and Cheese Original Microwavable Sauce Cups, 2.39 oz., 12 ct.
41204.6917 out of 5 Stars. 4120 reviews4.6917 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chicken Broth, 32 oz., 6 pk. $7.98 $0.04/foz
$798current price $7.98$0.04/fozMember's Mark Chicken Broth, 32 oz., 6 pk.
81614.8106 out of 5 Stars. 8161 reviews4.8106 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk. $6.98 $0.09/oz
$698current price $6.98$0.09/ozSweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.
69594.8608 out of 5 Stars. 6959 reviews4.8608 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKraft Original Macaroni and Cheese Dinner 18 pk. $14.96 $0.83/ea
$1496current price $14.96$0.83/eaKraft Original Macaroni and Cheese Dinner 18 pk.
109974.7053 out of 5 Stars. 10997 reviews4.7053 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNissin Cup Noodles, Chicken Flavor 2.25 oz., 24 ct. $10.98 $0.46/ea
$1098current price $10.98$0.46/eaNissin Cup Noodles, Chicken Flavor 2.25 oz., 24 ct.
17824.5376 out of 5 Stars. 1782 reviews4.5376 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHellmann's Real Mayonnaise, 64 fl. oz. $9.98 $0.16/foz
$998current price $9.98$0.16/fozHellmann's Real Mayonnaise, 64 fl. oz.
120524.6642 out of 5 Stars. 12052 reviews4.6642 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Flavorful Variety Pack
The Kraft Dip & Drizzle Sauce Pack is an exceptional blend of flavors that will elevate your meals. This pack includes Honey Mustard, Buttermilk Ranch, and Sweet and Spicy Barbecue Sauce, offering a range of tastes to suit various dishes. Whether you prefer sweet, tangy, zesty, or spicy, this variety pack has it all.
Sweet and Tangy Honey Mustard
With a 16-oz bottle of Kraft Honey Mustard, you can add a sweet, tangy mustard flavor to almost anything. This versatile sauce is perfect for dipping, drizzling, or even as a marinade. Enjoy it with chicken, fries, veggies, and much more.
Zesty Buttermilk Ranch
The pack also includes a 16-oz bottle of Kraft Buttermilk Ranch. This sauce brings a zesty ranch punch to your favorite meals. Its creamy texture and rich flavor make it a great addition to salads, sandwiches, and other dishes.
Spicy and Sweet Barbecue Sauce
Finally, the 18-oz Kraft Sweet and Spicy Barbecue Sauce rounds out the pack. This sauce delivers a tried-and-true blend of chipotle chili pepper, garlic, onion, and paprika, resulting in a spicy flavor with a hint of sweetness. It's the perfect complement to grilled meats and other barbecue favorites.
Endless Possibilities
With the Kraft Dip & Drizzle Sauce Pack, the culinary possibilities are endless. Use these sauces to dip, drizzle, and flavor your favorite foods. They're great for enhancing everyday meals, snacks, and even parties.
Specifications
Net Weight: 50 ounces
Honey Mustard Dressing Ingredients: vinegar, water, vegetable oil (soybean and/or canola oil), sugar, honey, dijon mustard (water, mustard seed, vinegar, salt, white wine, citric acid, tartaric acid, fruit pectin, sugar, spices), modified food starch, contains less than 2% of salt, egg yolks, mustard seed, natural flavor, dried onions, spices, beta-carotene (color), sorbic acid and calcium disodium edta (to protect flavor). Contains egg.
Sweet and Spicy BBQ Sauce Ingredients: high fructose corn syrup, vinegar, tomato puree (water, tomato paste), molasses, modified food starch, salt, contains less than 2% of natural hickory smoke flavor, mustard flour, chipotle chili pepper*, onion*, spices, paprika, garlic*, natural flavor, potassium sorbate (to preserve freshness). *dried
Buttermilk Ranch Dressing Ingredients: vegetable oil (soybean and/or canola oil), water, buttermilk, vinegar, sugar, egg yolks, salt, contains less than 2% of whey (from milk), modified food starch, dried onion, monosodium glutamate, phosphoric acid, xanthan gum, dried garlic, spices, polysorbate 60, sorbic acid and calcium disodium edta (to protect flavor). Contains milk, egg.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 492 reviews
It is a great bbq sauce
This is a very good sauce when used on ribs, chicken or even pork it attaches well to the meat, and the flavor soaks in well for a sweet and Smokey taste.
Great product!!
Kraft dip & drizzle had a great flavor, taste always good, would definitely like to use again. The ingredients were fresh just overall a great experience.
Great honey mustard!!!
I love this honey mustard dressing by Kraft. It's thick and rich. I love that it's equally sweet and savory from the mustard. It coats anything you put on it well. Even though it's amazing in salads, I like to dip chicken fingers in them. Easy to pour and delicious. Love it.
Popular products in this category
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304484.8387 out of 5 Stars. 30448 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPrimal Kitchen Ranch , 31 fl.oz. $10.98 $0.35/foz
$1098current price $10.98$0.35/fozPrimal Kitchen Ranch , 31 fl.oz.
Available for ShippingShippingKewpie Spicy Mayo, 24oz. $6.88 Was $7.48 $0.29/oz
Now$688current price Now $6.88, Was $7.48$7.48$0.29/oz$0.6 offKewpie Spicy Mayo, 24oz.
Available for ShippingShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197854.7978 out of 5 Stars. 19785 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySmash Kitchen USDA Organic Yellow Mustard, 20 oz., 2 pk. $5.98 $0.15/oz
$598current price $5.98$0.15/ozSmash Kitchen USDA Organic Yellow Mustard, 20 oz., 2 pk.
Available for ShippingShippingMember's Mark Cafe Pizza Sauce, Refrigerated, Case, 4 ct. $38.28 $0.91/lb
$3828current price $38.28$0.91/lbMember's Mark Cafe Pizza Sauce, Refrigerated, Case, 4 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423834.8563 out of 5 Stars. 42383 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314724.4708 out of 5 Stars. 31472 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173864.8552 out of 5 Stars. 17386 reviews4.8552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245534.8631 out of 5 Stars. 24553 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113794.6276 out of 5 Stars. 11379 reviews4.6276 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222474.7305 out of 5 Stars. 22247 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery