Kleer Drain Bundle Kit with High Efficiency Toilet Attachment
Shipping

Highlights
- Designed for toilets, sinks, showers and most outdoor drains
- Blasts compressed air down to unclog drains easily
- Powers through tough clogs
- Uses low pressure
- Environmentally safe
- For commercial or residential use


Members who viewed this also viewed
Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal. $16.98 $0.13/oz
Sam's Cash Offer
Sponsored$1698current price $16.98$0.13/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
113574.7402 out of 5 Stars. 11357 reviews4.7402 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count $12.87 $0.08/foz
$1287current price $12.87$0.08/fozDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count
14324.6487 out of 5 Stars. 1432 reviews4.6487 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingClorox ToiletWand Toilet Cleaning Kit, Rainforest Rush, 1 ToiletWand Handle + 36 Refills $17.98 $0.50/ea
$1798current price $17.98$0.50/eaFrom $17.98Clorox ToiletWand Toilet Cleaning Kit, Rainforest Rush, 1 ToiletWand Handle + 36 Refills
15104.7636 out of 5 Stars. 1510 reviews4.7636 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total $18.78 $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434454.8217 out of 5 Stars. 43445 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Ultra Clean Tablets Toilet Bowl Cleaner, 6 ct., 3.5 oz. $13.78 $2.30/ea
$1378current price $13.78$2.30/eaClorox Ultra Clean Tablets Toilet Bowl Cleaner, 6 ct., 3.5 oz.
58994.7393 out of 5 Stars. 5899 reviews4.7393 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRID-X Septic Tank Treatment Powder, 49 oz. $16.98 $0.35/oz
$1698current price $16.98$0.35/ozRID-X Septic Tank Treatment Powder, 49 oz.
18994.7909 out of 5 Stars. 1899 reviews4.7909 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk. $11.48 $0.09/foz
$1148current price $11.48$0.09/fozLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk.
40124.7308 out of 5 Stars. 4012 reviews4.7308 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz. $12.48 $0.09/foz
$1248current price $12.48$0.09/fozClorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz.
52864.7777 out of 5 Stars. 5286 reviews4.7777 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count $13.98 $0.14/oz
$1398current price $13.98$0.14/ozScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count
3764.704 out of 5 Stars. 376 reviews4.704 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct. $10.68 $3.56/ea
$1068current price $10.68$3.56/eaScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct.
12174.6623 out of 5 Stars. 1217 reviews4.6623 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingClorox Clean-Up All-Purpose Cleaner + Bleach, Original Spray + Refill $16.48 $0.08/foz
$1648current price $16.48$0.08/fozClorox Clean-Up All-Purpose Cleaner + Bleach, Original Spray + Refill
160894.7551 out of 5 Stars. 16089 reviews4.7551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray $10.98
$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
The Kleer Drain system effectively clears clogged drains by using a blast of CO2 to safely move the blockage through the pipe. This technology has been used by professionals for years and is the quickest way to remove stubborn clogs with little effort. This starter pack includes the Kleer Drain plunger tool, four CO2 cartridges, six disposable power discs, a splash guard, a toilet attachment, and a reversible rubber cup that fits drain openings which are 1-4 inch in diameter. Each CO2 cartridge provides the ideal amount of pressure needed to remove clogs safely, without damaging pipes. Only Kleer Drain replacement cartridges should be used with this product to ensure safe usage. These cartridges are available for purchase as a refill pack but are sold separately. The power discs instantly direct pressurized air into the drain to allow airburst technology to clear clogs up to 50 ft. The included toilet attachment creates the perfect seal and tunnels air pressure directly into the clogged toilet. The included splash guard helps prevent unwanted splash back if the unit isn’t tightly sealed over the clogged drain. The Kleer Drain technology can be used in commercial and residential applications for showers, sinks, toilets, and outdoor drains. The Kleer Drain system is intended for use in water drains only. To ensure proper usage, refer to the included instructions that detail how to use the Kleer Drain system. Try this chemical-free way of removing clogs for an environmentally safe and effective way to keep your drains working properly.
ABOUT THE BRAND:
Kleer Drain is very effective and environmentally safe by design. It clears your drain without the use of harmful or toxic chemicals. Periodic use of the Kleer Drain products will help keep drains clean and clear. The Kleer Drain system is intended for use in water drains only. This technology has been used by professionals for years and is the quickest way to remove stubborn clogs with little effort. Only use Kleer Drain refill packs containing compatible CO2 cartridges, disposable power packs and splash guard (sold separately).
Specifications
- Starter pack includes:
- Kleer Drain plunger tool with reversible rubber cup that fits drains that are 1"-4" in diameter
- Toilet attachment to create perfect seal
- 4 one time use CO2 cartridges
- 6 disposable power discs
- Splash guard
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 10 reviews
So much easier to clear drains
The kleer drain system make clearing a drain so much easier. However, this is not a grab and plunge plunger and you need to read carefully first. My toilet was taking several flush’s so was not completely backed up and this did the job quickly without much effort. I would definitely recommend this!
Extremely powerful! Clogs are gone quick!
Wow! This is a fun product - If you have any sort of clog this is sure to get it cleaned out. My son clogged our basement sink with Orbeez beads (water beads that expand). They had turned to mush basically and the drain was completely closed with them. I used this and within a split second they were GONE. This device is ridiculously powerful. I was a little nervous to use at first but it’s great. I highly recommend!!
Excellent plunger
This plunger works very well, it is easy to use, and works on very stubborn clogs. I used this plunger on a plugged drain after unsuccessfully using a standard plunger. The plugged drain was cleared very quickly and easily with this plunger.
Items you may like
Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
Sponsored$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68344.7905 out of 5 Stars. 6834 reviews4.7905 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Commercial Hospitality Bath Towels, 8-Pack, White $34.48 $4.31/ea
$3448current price $34.48$4.31/eaMember's Mark Commercial Hospitality Bath Towels, 8-Pack, White
10324.4981 out of 5 Stars. 1032 reviews4.4981 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Commercial Hospitality Washcloths, White, 24-Pack $17.98 $0.75/ea
$1798current price $17.98$0.75/eaMember's Mark Commercial Hospitality Washcloths, White, 24-Pack
8154.6331 out of 5 Stars. 815 reviews4.6331 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Hotel Premier 6-Piece Towel Set $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Hotel Premier 6-Piece Towel Set
18904.7201 out of 5 Stars. 1890 reviews4.7201 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Hotel Premier Luxury Hand Towel $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Hotel Premier Luxury Hand Towel
31504.7921 out of 5 Stars. 3150 reviews4.7921 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278394.8293 out of 5 Stars. 27839 reviews4.8293 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 2-Pack Kids Beach Towel, 30" x 60" $17.96
$1796current price $17.96Member's Mark 2-Pack Kids Beach Towel, 30" x 60"
124.9167 out of 5 Stars. 12 reviews4.9167 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 2-Pack Oversized Beach Towel, 40" x 72" $21.96 Was $25.96
Now$2196current price Now $21.96, Was $25.96$25.96$4 offMember's Mark 2-Pack Oversized Beach Towel, 40" x 72"
414.8537 out of 5 Stars. 41 reviews4.8537 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 2-Piece 100% Cotton Bath Rug Set $28.98
$2898current price $28.98Member's Mark 2-Piece 100% Cotton Bath Rug Set
774.2338 out of 5 Stars. 77 reviews4.2338 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 2-Pack Adult Sand-Friendly Beach Towels, 40" x 72" $25.96
$2596current price $25.96Member's Mark 2-Pack Adult Sand-Friendly Beach Towels, 40" x 72"
154.4667 out of 5 Stars. 15 reviews4.4667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Quick-Dry 4-Layer Memory Foam Bath Mat, 24" x 36" $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Quick-Dry 4-Layer Memory Foam Bath Mat, 24" x 36"
984.7245 out of 5 Stars. 98 reviews4.7245 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Everwash Polyester Printed Bath Mat $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Everwash Polyester Printed Bath Mat
Available for Pickup or ShippingPickupShipping
