Kahlua The Original Rum and Coffee Liqueur, 750 ml
Curbside Pickup

Highlights
Available in select clubs and also with curbside pickup and/or delivery from select clubs.
- Aroma of bittersweet coffee bean and roasted chestnuts
- Deep brown color
- Made in Mexico
- ABV: 20%
5-hour ENERGY Shot, Regular Strength, Berry 1.93 oz., 24 pk. $39.98 $0.86/foz

5-hour ENERGY Shot, Regular Strength, Berry 1.93 oz., 24 pk.


Members also considered
Wright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb. $20.47 $5.12/lb
Sponsored$2047current price $20.47$5.12/lbWright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb.
110944.7431 out of 5 Stars. 11094 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2404.0667 out of 5 Stars. 240 reviews4.0667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2114.2464 out of 5 Stars. 211 reviews4.2464 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
1294.1008 out of 5 Stars. 129 reviews4.1008 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
424.5476 out of 5 Stars. 42 reviews4.5476 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk.
554.4545 out of 5 Stars. 55 reviews4.4545 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
174.4118 out of 5 Stars. 17 reviews4.4118 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
Available for ShippingShippingMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct. $9.98 $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct.
7484.6404 out of 5 Stars. 748 reviews4.6404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Cups 16 oz., 132 ct. $11.28 $0.09/ea
$1128current price $11.28$0.09/eaMember's Mark Clear Plastic Cups 16 oz., 132 ct.
23314.8258 out of 5 Stars. 2331 reviews4.8258 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Cups 9 oz., 264 ct. $12.28 $0.05/ea
$1228current price $12.28$0.05/eaMember's Mark Clear Plastic Cups 9 oz., 264 ct.
24294.7106 out of 5 Stars. 2429 reviews4.7106 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Translucent Plastic Cups 12 oz., 300 ct. $13.14 $0.04/ea
$1314current price $13.14$0.04/eaFrom $13.14Member's Mark Translucent Plastic Cups 12 oz., 300 ct.
22274.7369 out of 5 Stars. 2227 reviews4.7369 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk. $15.98 Was $17.48 $0.80/ea
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.48$17.48$0.80/ea$1.5 offJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk.
14604.6164 out of 5 Stars. 1460 reviews4.6164 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMt. Olive Kosher Dills Fresh Pack Pickles, 1 gal. $6.34 $0.05/oz
$634current price $6.34$0.05/ozMt. Olive Kosher Dills Fresh Pack Pickles, 1 gal.
25964.5173 out of 5 Stars. 2596 reviews4.5173 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Originating in Mexico in 1936, Kahlúa is a rum and coffee liqueur loved all around the world. The star ingredient of numerous cocktails, the slight sweetness and classic coffee flavor of Kahlúa make it the perfect addition to drinks made with milk or cream, and is best enjoyed served over ice. Hailing from Veracruz, Mexico, Kahlúa coffee liqueur is lovingly crafted using only the finest ingredients, such as 100 percent Arabica coffee beans (which are light-bodied and smooth thanks to the Veracruz climate) and real sugarcane, giving it the mouthwatering flavor and slight kick loved by many. Beloved cocktails such as the sophisticated White Russian, the sometimes dangerous Mind Eraser, or the edgy Espresso Martini simply wouldn't be the same without the world's best-selling coffee liqueur, while the delicate notes of vanilla bean and caramel also make for an easy-drinking, smooth liqueur to enjoy over ice. Looking for something a little different? Why not try a Kahlúa and ginger ale or Kahlúa sour, for a fresh twist on this classic liqueur?
Mudslide Recipe
Ingredients:
- Ice Cubes
- 1 part Kahlúa
- 1 part Absolut Vodka
- 1.5 parts Irish Cream Liqueur
Instructions:
- Add the Kahlúa coffee liqueur, Absolut Vodka and Irish cream liqueur into a shaker.
- Add in lots of ice and shake together.
- Serve in a rocks glass with fresh ice.
Specifications
- Kahlúa comes from Veracruz, Mexico
- 20% ABV
- Serving size: 2.5 fl oz (74ml)
- Servings per container: 10 (750ml)
- Nutritional info per serving (74ml): Alcohol 11.7 (g), Calories 200 (kcal), Total Fat 0 (g), Saturates 0 (g), Carbohydrates 29.7 (g), Sugars 29.7 (g), Proteins 0 (g)
Warnings and disclaimers
Disclaimer
The sale of alcohol to minors is prohibited. By using SamsClub.com, including use of Curbside Pickup, to order alcoholic beverages, you are acknowledging that you are over the age of 21. At the time of pickup, you must show a valid photo ID. Acceptable forms of ID include a driver's license, passport, other government issued identification and other legally approved identification that includes your date of birth.
Final sales tax for this item will be calculated upon pickup and added to the amount due at Club checkout.
GOVERNMENT WARNING: (1) According to the Surgeon General, women should not drink alcoholic beverages during pregnancy because of the risk of birth defects. (2) Consumption of alcoholic beverages impairs your ability to drive a car or operate machinery, and may cause health problems.
You agree that any alcohol purchased from Sam’s Club is intended for your personal consumption and not for resale.
Curbside Pickup orders that include alcoholic beverages will not be sold to persons who appear to be visibly intoxicated.
Alcoholic beverages may not be available in certain Sam’s Club locations and/or during certain hours or days due to local laws and regulations and certain licensing restrictions.
You are solely responsible for the purchase of any alcohol from Sam’s Club, including compliance with the law of your local jurisdiction. The unlawful purchase of alcohol either for yourself or for others may subject you to criminal penalties including significant fines, suspension of your driver's license, community service and/or jail.
No discounts, coupons or tax-exempt sales may be applied to alcohol.
Sam's Club reserves the right to refuse orders for alcoholic beverages for any reason without explanation.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 3,182 reviews
Verified Purchase
So this is a yummy enhancement to any favorite hot or cold beverage. I love it with coffee ☕️ as a latte or with a little mint and half. Nice pick me up or wind down at night. or as a relaxing hot beverage anytime of day. measure for your desired taste. I find it most effective as a hot beverage. It works as a cold beverage as well. I so love this liqueur. I think you will too.
Verified Purchase
good 4 me. rather expensive. 2x other types of liquers and brands. but.... it's a treat about 3x a year. so I keep buying. thank you.
Verified Purchase
I love this brand, but the version available on Mexico isn't "watered down" with rum, so I like it better.
Items you may like
Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
SponsoredMembers-only priceIceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
9444.4905 out of 5 Stars. 944 reviews4.4905 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavy-Duty Blue Plastic Cups 18 oz., 240 ct. $12.74 $0.05/ea
$1274current price $12.74$0.05/eaMember's Mark Heavy-Duty Blue Plastic Cups 18 oz., 240 ct.
1684.7798 out of 5 Stars. 168 reviews4.7798 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml $18.99 $0.75/foz
$1899current price $18.99$0.75/fozLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml
9714.7951 out of 5 Stars. 971 reviews4.7951 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cayenne Pepper, 16 oz. $7.58 $0.47/oz
$758current price $7.58$0.47/ozFrom $7.58Member's Mark Cayenne Pepper, 16 oz.
9024.7716 out of 5 Stars. 902 reviews4.7716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSamuel Adams Octoberfest Lager Beer, 12 fl. oz. bottle, 28 pk. $29.99 $1.07/ea
$2999current price $29.99$1.07/eaSamuel Adams Octoberfest Lager Beer, 12 fl. oz. bottle, 28 pk.
8744.8593 out of 5 Stars. 874 reviews4.8593 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMeiomi Pinot Noir Wine, 750 ml $19.99 $0.79/foz
$1999current price $19.99$0.79/fozMeiomi Pinot Noir Wine, 750 ml
13234.808 out of 5 Stars. 1323 reviews4.808 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L $19.99 $0.20/foz
$1999current price $19.99$0.20/fozBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L
8414.5529 out of 5 Stars. 841 reviews4.5529 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Translucent Plastic Portion Cups 1 fl. oz., 2,500 ct. $38.48 $0.02/ea
$3848current price $38.48$0.02/eaMember's Mark Translucent Plastic Portion Cups 1 fl. oz., 2,500 ct.
1774.6271 out of 5 Stars. 177 reviews4.6271 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Red Blend Wine, 1.5 L $9.99 $0.20/foz
$999current price $9.99$0.20/fozMember's Mark Red Blend Wine, 1.5 L
1284.4531 out of 5 Stars. 128 reviews4.4531 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml $10.59 $0.42/foz
$1059current price $10.59$0.42/fozMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml
11944.7613 out of 5 Stars. 1194 reviews4.7613 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery