Huggies Little Movers Baby Diapers, Sizes 3-8

Highlights
Looking for your size? It's now part of Huggies Plus—our most absorbent diaper yet. Shop Huggies Plus HERE.
- Up to 100% Leak-Free Baby Diapers: Available in Size 3-8
- Little Movers daytime diapers are designed for active play
- Little Movers diapers are free of fragrance and harsh ingredients perfect for sensitive skin
- Little Movers feature fun Disney The Lion King designs
- Unique waistband helps to prevent leaks and keep baby comfortable
Huggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7

Huggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7


Members also considered
Pedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk. $13.98 $0.14/foz
Sponsored$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
119674.7824 out of 5 Stars. 11967 reviews4.7824 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz. $24.48 $0.14/foz
Sam's Cash Offer
$2448current price $24.48$0.14/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Dreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz.
33584.5188 out of 5 Stars. 3358 reviews4.5188 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb. $24.98 $0.32/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17104.8269 out of 5 Stars. 1710 reviews4.8269 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
41694.786 out of 5 Stars. 4169 reviews4.786 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59194.6499 out of 5 Stars. 5919 reviews4.6499 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29434.6874 out of 5 Stars. 2943 reviews4.6874 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk. $14.98 $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2534.668 out of 5 Stars. 253 reviews4.668 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
47224.6866 out of 5 Stars. 4722 reviews4.6866 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
Sam's Cash Offer
Members-only priceEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Pampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
23474.5492 out of 5 Stars. 2347 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24924.5361 out of 5 Stars. 2492 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz. $53.98 $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7164.8408 out of 5 Stars. 716 reviews4.8408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
17284.6916 out of 5 Stars. 1728 reviews4.6916 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Looking for your size? It's now part of Huggies Plus—our most absorbent diaper yet. Shop Huggies Plus HERE.
Designed for Active Babies
Huggies Little Movers Baby Diapers are designed to stay in place through active play. Little Movers Diapers are available in size 3 (16-28 lbs), size 4 (22-37 lbs), size 5 (27+ lbs), size 6 (35+ lbs), size 7 (41+ lbs), size 8 (46+ lbs). These daytime disposable baby diapers are designed for worry-free running, jumping and playing without any leaks or disruptions. Each Little Movers diaper is up to 100% leak-free (even for blowouts.) and offers up to 12 hours of comfortable protection to keep your baby active and clean.
Flexible and Secure Fit
Our diapers feature a curved and stretchy fit and a flexible, yet secure waistband designed to prevent leaks and help keep your baby comfortable while on the move. Double Grip Strips provide a secure, flexible fit and the diaper is designed to help eliminate gaps at the legs and waist to protect against leaks and irritation.
Comfort and Protection
These Huggies diapers are extra soft and contoured around the legs to help provide red-mark free, gentle protection. Little Movers are made with a fast-absorbing Dry Touch Liner and our baby diaper locks away 99% of wetness to help keep skin dry. Plus, a wetness indicator easily lets you know when your baby is ready for a diaper change. Little Movers diapers are free of fragrance and harsh ingredients.
Specifications
| Size | Weight | Count |
| Size 3 | 16-28 lbs. | 192 ct. |
| Size 4 | 22-37 lbs. | 168 ct. |
| Size 5 | 27+ lbs. | 148 ct. |
| Size 6 | 35+ lbs. | 120 ct. |
| Size 7 | 41+ lbs. | 96 ct. |
| Size 8 | 46+ lbs. | 88 ct. |
| Key Specifications | |
| Diaper Type: | Daytime |
| Key Features: | 100% leak free, blowout blocker, double grip strips waistband, fast-absorbing Dry Touch Liner |
| Free From: | Free of fragrance and harsh ingredients |
| Gender: | All |
| Design: | Disney's Lion King |
| Hypoallergenic (Yes or No): | Yes |
| Allergens: | Free of fragrance and harsh ingredients |
| Use/Disposal Instructions: | Dispose in garbage, do not flush |
| Disclaimers: | Packaging may vary. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 11,593 reviews
Verified Purchase
Love these diapers!!
Just what my great grandson needed!!!
Verified Purchase
[This review was collected as part of a promotion.] Have been using Huggies on my daughter since she was born. She is 18 months now and I have never had a problem with spill/leaks from this diaper!
Great Diapers
I didn't use huggies little snugglers because they seemed to leak, but Little Movers are awesome. I used to use Pampers Cruisers, but they did not hold up well during the night. Little Movers do not leak during the night and the outside does not feel wet like Cruisers. I recommend these to anyone who has a toddler.
Popular products in this category
Hyland's Kids Cold & Cough Day & Night, Grape Flavor, 4 fl. oz., 3 pk. $16.37 $1.36/foz
Sponsored$1637current price $16.37$1.36/fozHyland's Kids Cold & Cough Day & Night, Grape Flavor, 4 fl. oz., 3 pk.
514.6863 out of 5 Stars. 51 reviews4.6863 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58694.6965 out of 5 Stars. 5869 reviews4.6965 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24034.8186 out of 5 Stars. 2403 reviews4.8186 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk. $17.98 $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1114.0901 out of 5 Stars. 111 reviews4.0901 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33494.8343 out of 5 Stars. 3349 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes $14.28 $0.11/sft
$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126614.5108 out of 5 Stars. 12661 reviews4.5108 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct. $17.98 Was $19.88 $0.11/ea
Now$1798current price Now $17.98, Was $19.88$19.88$0.11/ea$1.9 offOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct.
8574.5858 out of 5 Stars. 857 reviews4.5858 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk. $12.98 $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk.
9854.8112 out of 5 Stars. 985 reviews4.8112 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct. $10.78 $0.04/ea
$1078current price $10.78$0.04/eaMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct.
3804.6737 out of 5 Stars. 380 reviews4.6737 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
864.686 out of 5 Stars. 86 reviews4.686 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk. $12.98 $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk.
15954.8144 out of 5 Stars. 1595 reviews4.8144 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
Members-only priceGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
24364.4803 out of 5 Stars. 2436 reviews4.4803 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Kids Craft Cart $36.98
$3698current price $36.98Member's Mark Kids Craft Cart
144.9286 out of 5 Stars. 14 reviews4.9286 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBe Smart Get Prepared First Aid Kit OSHA/ANSI, 351 ct. $28.52
$2852current price $28.52Be Smart Get Prepared First Aid Kit OSHA/ANSI, 351 ct.
5474.6947 out of 5 Stars. 547 reviews4.6947 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping