Hefty Ultra Strong Tall Kitchen Drawstring Trash Bags, Fabuloso Watermelon Scent, 13 gal., 130 ct.
Shipping

Highlights
- Package includes 130 vibrant pink trash bags, each with a 13-gallon capacity
- 6-in-1 protection with flex strength, secure-fit closure, odor control, and resistance to leaks, punctures, and rips
- Hefty's strongest tall kitchen trash bags with a secure, break-resistant drawstring
- Fabuloso watermelon scent with extended scent release for lasting freshness
Glad ForceFlex MaxStrength with Clorox Tall Kitchen Drawstring Trash Bags, Lemon Fresh Scent, 13 Gallon, 120 ct. $21.48 $0.18/ea

Glad ForceFlex MaxStrength with Clorox Tall Kitchen Drawstring Trash Bags, Lemon Fresh Scent, 13 Gallon, 120 ct.


Members who viewed this also viewed
Glad ForceFlex MaxStrength with Clorox Tall Kitchen Drawstring Trash Bags, Lemon Fresh Scent, 13 Gallon, 120 ct. $21.48 $0.18/ea
Sponsored$2148current price $21.48$0.18/eaGlad ForceFlex MaxStrength with Clorox Tall Kitchen Drawstring Trash Bags, Lemon Fresh Scent, 13 Gallon, 120 ct.
56974.7367 out of 5 Stars. 5697 reviews4.7367 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHefty Ultra Strong Kitchen Drawstring Trash Bags, Fabuloso Scent 13 gal., 130 ct. $19.98 $0.15/ea
$1998current price $19.98$0.15/eaHefty Ultra Strong Kitchen Drawstring Trash Bags, Fabuloso Scent 13 gal., 130 ct.
17354.6403 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6403 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173854.8553 out of 5 Stars. 17385 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal. $16.98 $0.13/oz
Sam's Cash Offer
Sponsored$1698current price $16.98$0.13/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
113574.7402 out of 5 Stars. 11357 reviews4.7402 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHefty Ultra Strong Drawstring Trash Bags, Unscented 33 gal., 90 ct. $22.88 $0.25/ea
$2288current price $22.88$0.25/eaHefty Ultra Strong Drawstring Trash Bags, Unscented 33 gal., 90 ct.
88104.7944 out of 5 Stars. 8810 reviews4.7944 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Ultra Strong Kitchen Drawstring Trash Bags 13 gal., 150 ct. $19.98 $0.13/ea
$1998current price $19.98$0.13/eaHefty Ultra Strong Kitchen Drawstring Trash Bags 13 gal., 150 ct.
11894.6442 out of 5 Stars. 1189 reviews4.6442 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 4-Gallon Drawstring Trash Bags, Fresh, 200 ct. $12.48 $0.06/ea
$1248current price $12.48$0.06/eaMember's Mark 4-Gallon Drawstring Trash Bags, Fresh, 200 ct.
594.3559 out of 5 Stars. 59 reviews4.3559 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Lavender, 200 ct. $19.98 $0.10/ea
$1998current price $19.98$0.10/eaMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Lavender, 200 ct.
77834.8205 out of 5 Stars. 7783 reviews4.8205 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct. $19.98 $0.10/ea
$1998current price $19.98$0.10/eaMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct.
77834.8594 out of 5 Stars. 7783 reviews4.8594 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct. $19.98 $0.22/ea
$1998current price $19.98$0.22/eaMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct.
4094.8362 out of 5 Stars. 409 reviews4.8362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavy Duty 18-Gallon Kitchen & Compactor Trash Bags, 50 ct. $11.48 $0.23/ea
$1148current price $11.48$0.23/eaMember's Mark Heavy Duty 18-Gallon Kitchen & Compactor Trash Bags, 50 ct.
11804.8127 out of 5 Stars. 1180 reviews4.8127 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 33 Gallon Trash Bags, Lavender, 90 ct. $19.98 $0.22/ea
$1998current price $19.98$0.22/eaMember's Mark Power Flex 33 Gallon Trash Bags, Lavender, 90 ct.
434.907 out of 5 Stars. 43 reviews4.907 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
6-in-1 Protection for Ultimate Durability
Trust Hefty Ultra Strong 13-Gallon Trash Bags to keep your kitchen waste securely contained from the can to the curb. With 6-in-1 Protection, these tall kitchen trash bags provide flexible strength, a secure closure, and resistance to leaks, punctures, and rips. Enjoy the highest level of protection in flexible 13-gallon trash bags.
Expandable Bags with Flex Strength
Hefty’s innovative stretchy strength ensures you won't have to worry about unexpected bag breakage or messy spills. The break-resistant grip drawstring makes it easy to close the bag securely and transport it without hassle, offering convenience and reliability.
Vibrant Pink Color with a Fresh Watermelon Scent
Add a pop of fun to your kitchen with these vibrant pink trash bags. Infused with a Fabuloso Watermelon scent and continuous odor control, these bags help keep unpleasant smells at bay while keeping your space smelling fresh and clean. Perfect for use in the kitchen, laundry room, basement, and more.
100% Satisfaction Guarantee
All Hefty trash bags are backed by a 100% satisfaction guarantee, ensuring you can trust their quality and performance. *Fabuloso and associated designs are trademarks of Colgate-Palmolive Company and are used under license.
Specifications
| Key Specifications | |
| Quantity | 130 Trash Bags |
| Gallons | 13 Gallons |
| Capasity | 13 Gallons |
| Drawstring | Yes |
| Bag Dimensions | N/A |
| Features | Vibrant Pink Color |
| Scent | Fabuloso Watermelon with Extended Scent Release |
| Product Claims | 6-in-1 Protection: flex strength, secure fit closure, odor control resistance to leaks, punctures, and rips |
Member ratings & reviews
Other popular items in Shareable Packs
Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk $32.88 Was $33.88 $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$3288current price Now $32.88, Was $33.88$33.88$0.01/sftFrom $32.88$1 offEnds Nov 18Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk
29104.6409 out of 5 Stars. 2910 reviews4.6409 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Multipurpose Absorbent Pads, 23" x 24", 120 ct. $17.68 $0.15/ea
$1768current price $17.68$0.15/eaMember's Mark Multipurpose Absorbent Pads, 23" x 24", 120 ct.
34704.4787 out of 5 Stars. 3470 reviews4.4787 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPurina Fancy Feast Variety Pack, Wet Cat Food, 48 ct., 3 oz., Choose Flavor $40.26 $0.28/oz
$4026current price $40.26$0.28/ozMore options from $38.74Purina Fancy Feast Variety Pack, Wet Cat Food, 48 ct., 3 oz., Choose Flavor
9034.7398 out of 5 Stars. 903 reviews4.7398 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPOM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188584.4651 out of 5 Stars. 18858 reviews4.4651 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278394.8293 out of 5 Stars. 27839 reviews4.8293 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScott 1000 1-Ply Toilet Paper 45 rolls, 1,000 sheets/roll $30.48 $0.01/sft
$3048current price $30.48$0.01/sftScott 1000 1-Ply Toilet Paper 45 rolls, 1,000 sheets/roll
214304.4788 out of 5 Stars. 21430 reviews4.4788 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct. $16.58 $0.07/ea
$1658current price $16.58$0.07/eaFrom $16.58Hefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct.
165524.7943 out of 5 Stars. 16552 reviews4.7943 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Everyday 1-Ply White Napkins 4 pks., 300 napkins/pk. $12.84 $0.01/ea
$1284current price $12.84$0.01/eaMember's Mark Everyday 1-Ply White Napkins 4 pks., 300 napkins/pk.
116044.7059 out of 5 Stars. 11604 reviews4.7059 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz. $18.98 $0.05/foz
$1898current price $18.98$0.05/fozClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz.
112584.8256 out of 5 Stars. 11258 reviews4.8256 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct. $13.78 $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137244.8518 out of 5 Stars. 13724 reviews4.8518 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct. $16.82 $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct.
59564.819 out of 5 Stars. 5956 reviews4.819 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct. $16.82 $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct.
52454.7929 out of 5 Stars. 5245 reviews4.7929 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box $13.98 $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162694.7714 out of 5 Stars. 16269 reviews4.7714 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs. $22.62 $0.51/lb
$2262current price $22.62$0.51/lbFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs.
120794.784 out of 5 Stars. 12079 reviews4.784 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping