Hefty Supreme Foam Hinged Lid Container, 3-Compartment 125 ct.
Shipping

Highlights
- 125 ct. pack of foam carryout containers
- 3 compartments with hinged lid
- Durable foam construction
- Soak-proof layer
- Great for catering, parties and concessions
Hefty Supreme Foam Oval Platters, 12.5" x 10", 100 ct., $16.68, $0.17/ea

Hefty Supreme Foam Oval Platters, 12.5" x 10", 100 ct.


Members also considered
Ziploc Brand Gallon Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 208 ct., $17.38, $0.08/ea
Sponsored$1738current price $17.38$0.08/eaZiploc Brand Gallon Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 208 ct.
57874.757 out of 5 Stars. 5787 reviews4.757 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173484.8551 out of 5 Stars. 17348 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDixie Ultra Heavyweight Dinner Paper Plates, 10", 186 ct., $19.98, $0.11/ea
Sponsored$1998current price $19.98$0.11/eaFrom $19.98Dixie Ultra Heavyweight Dinner Paper Plates, 10", 186 ct.
105934.8474 out of 5 Stars. 10593 reviews4.8474 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278254.8294 out of 5 Stars. 27825 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct., $13.78, $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137174.8519 out of 5 Stars. 13717 reviews4.8519 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc Brand Gallon Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 152 ct., $16.48, $0.11/ea
$1648current price $16.48$0.11/eaZiploc Brand Gallon Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 152 ct.
155994.8177 out of 5 Stars. 15599 reviews4.8177 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct.
77834.8596 out of 5 Stars. 7783 reviews4.8596 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct., $16.82, $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct.
52444.7929 out of 5 Stars. 5244 reviews4.7929 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct., $19.98, Was $20.98, $0.22/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.22/ea$1 offMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct.
4094.8362 out of 5 Stars. 409 reviews4.8362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc Brand Sandwich Bags with EasyGuide Texture, Grip ’n Seal Technology, 580 ct., $12.98, $0.02/ea
$1298current price $12.98$0.02/eaZiploc Brand Sandwich Bags with EasyGuide Texture, Grip ’n Seal Technology, 580 ct.
71724.7586 out of 5 Stars. 7172 reviews4.7586 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc Brand Quart Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 216 ct., $14.78, $0.07/ea
$1478current price $14.78$0.07/eaZiploc Brand Quart Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 216 ct.
110404.8611 out of 5 Stars. 11040 reviews4.8611 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Snack/Dip Paper Bowls, 12 oz., 200 ct., $11.98, $0.06/ea
$1198current price $11.98$0.06/eaMember's Mark Snack/Dip Paper Bowls, 12 oz., 200 ct.
53924.8221 out of 5 Stars. 5392 reviews4.8221 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Lavender, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Lavender, 200 ct.
77834.8205 out of 5 Stars. 7783 reviews4.8205 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Ultra Strong Drawstring Trash Bags, Unscented 33 gal., 90 ct., $22.88, $0.25/ea
$2288current price $22.88$0.25/eaHefty Ultra Strong Drawstring Trash Bags, Unscented 33 gal., 90 ct.
88084.7944 out of 5 Stars. 8808 reviews4.7944 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Make taking home leftovers simple and mess-free with these Hefty Supreme Three-Compartment Foam Hinged Lid Containers. They're great for use at restaurants and catered events. Since these foam carryout containers feature divided sections, food items can be easily kept separated.
Durable Containers
These foam hinged containers are specifically crafted to be durable. They're soak-proof and boast dual-tab closures, so food stays in and doesn't drip. In addition to being super strong, these foam containers are easy to open and close. They're also sturdy enough for stacking, saving space on counters and when packing into bags.
Convenient Foam Take-Out Containers with Lids
These Hefty Supreme Three-Compartment Foam Hinged Lid Containers can be exceptionally useful at a variety of functions thanks to their practicality. As a bulk item, they're an economical choice for households and businesses. These foam containers come in a 125-ct. pack that can be stored in a pantry or cabinet until needed. They're also conveniently disposable.
Leftover Containers Perfect for Large Gatherings
Anyone serving food to a large or small group of people can use these foam carryout containers. They're ideal to have on hand for family gatherings and catered events. With these three-compartment hinged lid containers, guests can take home their favorite dishes with ease. Besides restaurants, they're also ideal for concession stands, caterers, cafeterias and other food-service operations.
Specifications
This product is restricted in the following states:
CA, WA, AK, NJ, NY, OR, MD, HI
- Hinged lid container
- Dual-tab closure
- Compartment Type: 3-Compartment
- Dimensions: 9.5"L x 9"W x 3"H
- Quantity: 125 ct.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 769 reviews
Verified Purchase
Large 3 compartment plates
Great and sturdy for full plates
Verified Purchase
Best product
Best price, size and qty
Verified Purchase
God's work
Helps me sever.My people.
Other popular items in Restaurant Supplies
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197684.7977 out of 5 Stars. 19768 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stainless Steel Airpot with Lever (2.2 L), $21.98
$2198current price $21.98Member's Mark Stainless Steel Airpot with Lever (2.2 L)
5724.6521 out of 5 Stars. 572 reviews4.6521 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Legal Writing Pad - Perforated Canary 15-Pack, $11.47
$1147current price $11.47Member's Mark Legal Writing Pad - Perforated Canary 15-Pack
3484.6351 out of 5 Stars. 348 reviews4.6351 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDixie PerfecTouch White Insulated Paper Cups, Various Sizes
SponsoredMembers-only priceDixie PerfecTouch White Insulated Paper Cups, Various Sizes
644.5938 out of 5 Stars. 64 reviews4.5938 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 14" Aluminum Nonstick Restaurant Fry Pan, $37.98
$3798current price $37.98Member's Mark 14" Aluminum Nonstick Restaurant Fry Pan
1704.7765 out of 5 Stars. 170 reviews4.7765 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWinCup Foam Drink Cups 18 Series, White, Multi ct., $38.98
$3898current price $38.98More options from $27.98WinCup Foam Drink Cups 18 Series, White, Multi ct.
964.4167 out of 5 Stars. 96 reviews4.4167 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDixie to go Insulated Paper Cups, Choose Size
Members-only priceDixie to go Insulated Paper Cups, Choose Size
61994.5691 out of 5 Stars. 6199 reviews4.5691 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPanSaver Ovenable Pan Liners for 4” to 6" Medium and Deep Third and Quarter Size Pans 100 pk., $29.98, $0.30/ea
$2998current price $29.98$0.30/eaPanSaver Ovenable Pan Liners for 4” to 6" Medium and Deep Third and Quarter Size Pans 100 pk.
34.6667 out of 5 Stars. 3 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Aluminum Steam Table Pans, 1/3 Size 30 ct., $14.48, $0.48/ea
$1448current price $14.48$0.48/eaFrom $14.48Member's Mark Aluminum Steam Table Pans, 1/3 Size 30 ct.
9354.8118 out of 5 Stars. 935 reviews4.8118 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk., $12.64, $0.04/ea
$1264current price $12.64$0.04/eaMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk.
11464.7068 out of 5 Stars. 1146 reviews4.7068 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark White 3-Ply Tissue Tablecovers, 54" x 108", 10 pk., $10.78, $1.08/ea
$1078current price $10.78$1.08/eaMember's Mark White 3-Ply Tissue Tablecovers, 54" x 108", 10 pk.
6184.7621 out of 5 Stars. 618 reviews4.7621 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Aluminum Steam Table Pans, Half Size (100 ct.), $42.24, $0.42/ea
$4224current price $42.24$0.42/eaMember's Mark Aluminum Steam Table Pans, Half Size (100 ct.)
6624.7991 out of 5 Stars. 662 reviews4.7991 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128904.7744 out of 5 Stars. 12890 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery