HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate & Sweets Candy, Variety Pack, 365 pcs.
Shipping

Highlights
- Contains one (1) 85.4-ounce, 365-piece bulk bag of Hershey Assorted Flavored Halloween Candy
- Enjoy a 365-piece mixed variety bag of candies for piƱatas, gifts or lunchtime treat
- Share a mixture of sweets at your next costume party, scary movie marathon, campfire or tailgate gathering
- Use this Hershey candy assortment for back to school preparation, anniversary dates, concessions and birthday parties
- Put out these terrifyingly delicious assorted treats at your ghostly Halloween party and fill trick or treat bags throughout the night
Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98

Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.


Members who viewed this also viewed
Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs., $26.98, Was $29.98, $0.09/ea
Instant Savings
Now$2698current price Now $26.98, Was $29.98$29.98$0.09/ea$3 offEnds Sep 30Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
5774.8336 out of 5 Stars. 577 reviews4.8336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs., $22.98, Was $23.98, $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4224.6043 out of 5 Stars. 422 reviews4.6043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/ea$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40344.708 out of 5 Stars. 4034 reviews4.708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98
$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFrankford Mega Mix Halloween Candy, Variety Pack, 600+ pcs., $28.98
$2898current price $28.98Frankford Mega Mix Halloween Candy, Variety Pack, 600+ pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs., $24.98, $0.06/ea
$2498current price $24.98$0.06/eaNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.
574.6667 out of 5 Stars. 57 reviews4.6667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs., $13.32, $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
22994.6625 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6625 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs., $14.48, Was $16.48, $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs., $34.48
$3448current price $34.48HERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs., $23.98
$2398current price $23.98SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
934.7 out of 5 Stars. 93 reviews4.7 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Enjoy a delicious treat anytime, anywhere with Hershey assorted flavored Halloween candy in a bulk bag, perfect for trick or treat or trunk or treat nights, sharing at Halloween parties or simply enjoying all season long. Offering five crowd-pleasing favorites, this candy assortment is perfect for sharing with family, friends and Halloween night visitors. Whether you love chocolate, peanut butter, wafer, caramel or fruity sweets, there's something for everyone to enjoy. This assorted bag of candies contains KIT KATĀ® milk chocolate wafer bars, ROLOĀ® rich chocolate caramel candy, WHOPPERS malted milk balls candy, JOLLY RANCHER Chews candy, and REESE'S milk chocolate peanut butter cups. Take this Halloween candy variety bag into the office break room, pour individually wrapped candies into your jar at home or take a bag to your next costume party to make a lasting impression. Hershey candy is also great for parties, holidays, lunch boxes, desserts, picnics, tailgate events and more. You really can't go wrong when you have a Halloween candy assortment with chocolate, peanut butter, wafer and fruit flavored sweets on hand. Add them to your scary and silly Halloween festivities, no matter where the season takes you. Just don't forget to save a few treats for yourself.
Specifications
Net Weight: 85.4 oz.
Includes: 365 pieces.
Indivdiual count varied per bag:
- KIT KAT Milk Chocolate Wafer Bar Miniatues
- REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cup Miniatures
- ROLO Rich Chocolate Caramel Candy
- JOLLY RANCHER Chews Candy
- WHOPPERS Malted Milk Balls Candy
Ingredients (KIT KAT Milk Chocolate Wafer Bar Miniatues): sugar, wheat flour, cocoa butter, chocolate, lactose (milk), vegetable oil (palm oil, palm kernel oil), skim milk, milk fat, contains 2% or less of: lecithin (soy), pgpr, vanillin (artificial flavor), salt, yeast, baking soda. Contains: milk, wheat, soy.
manufactured in a facility that processes peanuts.
Ingredients (REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cup Miniatures): milk chocolate (sugar, cocoa butter, chocolate, skim milk, milk fat, lactose, lecithin (soy), pgpr), peanuts, sugar, dextrose, salt, tbhq & citric acid (to maintain freshness). Contains: peanuts, milk, soy.
Ingredients (ROLO Rich Chocolate Caramel Candy): sugar, vegetable oil (palm oil, shea oil, sunflower oil, palm kernel oil, &/or safflower oil), corn syrup, high fructose corn syrup, hydrogenated vegetable oil (palm kernel oil, soybean oil), skim milk, lactose (milk), reduced protein whey (milk), chocolate, contains 2% or less of: cocoa, cocoa processed with alkali, lecithin (soy), salt, baking soda, vanillin (artificial flavor). Contains: milk, soy.
Ingredients (JOLLY RANCHER Chews Candy): sugar, corn syrup, palm oil, contains 2% or less of: malic acid, gelatin, natural & artificial flavor, glyceryl monostearate, artificial color (red 40, yellow 5, blue 1, yellow 6), lecithin (soy). Contains: soy.
Ingredients (WHOPPERS Malted Milk Balls Candy): sugar, corn syrup solids, whey (milk), hydrogenated palm kernel oil, palm kernel oil, cocoa, malted milk (barley malt, wheat flour, milk, salt, baking soda), corn syrup, confectioner's glaze, sorbitan tristearate, lecithin (soy), salt, artificial flavor, tapioca dextrin, calcium carbonate. Contains: milk, wheat, soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 6 reviews
Verified Purchase
Candy for the teachers
I volunteer in the elementary school library where my daughter is the media specialist. After the pandemic I promised the teachers I would keep the chocolate jar stocked always. The least I could do for some hard working teachers who love what they do, and aren't recognized enough!
Verified Purchase
Candy!!
We have a candy drawer at home. This was the perfect mixture and amount for the price. We will purchase again when the drawer gets empty.
Verified Purchase
Hershey's Halloween candy
Mixed candy for treaters. The kids love it.?
Items you may like
Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs., $29.88, $1.00/ea
$2988current price $29.88$1.00/eaFrom $29.88Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
10604.8019 out of 5 Stars. 1060 reviews4.8019 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk., $51.98, Was $59.98, $1.00/ea
Instant Savings
Now$5198current price Now $51.98, Was $59.98$59.98$1.00/ea$8 offEnds Nov 01HERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk.
10964.7308 out of 5 Stars. 1096 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37054.8032 out of 5 Stars. 3705 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk., $57.18, $1.10/ea
$5718current price $57.18$1.10/eaMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
4104.778 out of 5 Stars. 410 reviews4.778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs., $15.98
$1598current price $15.98HERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk., $52.98, $0.79/oz
$5298current price $52.98$0.79/ozREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.
13464.7288 out of 5 Stars. 1346 reviews4.7288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk., $27.84, $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk.
224.0909 out of 5 Stars. 22 reviews4.0909 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk., $22.48, $0.94/ea
$2248current price $22.48$0.94/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk.
1534.7255 out of 5 Stars. 153 reviews4.7255 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBazooka Candy, Variety Pack, 40 ct., $26.98, $0.67/ea
$2698current price $26.98$0.67/eaBazooka Candy, Variety Pack, 40 ct.
4164.8582 out of 5 Stars. 416 reviews4.8582 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingREESE'S Miniatures Milk Chocolate Peanut Butter Cups Candy, 56 oz., $18.98
$1898current price $18.98REESE'S Miniatures Milk Chocolate Peanut Butter Cups Candy, 56 oz.
6554.858 out of 5 Stars. 655 reviews4.858 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping