(Pre-Order) Grand Theft Auto VI - PlayStation 5
Shipping

Highlights
- This product will only contain a download code inside the box to support pre-load starting on November 12. A disc will not be included in the box.
- Code can only be used by users holding an account for PlayStation® registered to the US or Canada.
- Pre-order to receive the Vintage Vice City Pack.
- Grand Theft Auto VI is a single-player experience.


Members also considered
Turtle Beach Stealth 600 Wireless Gaming Headset
SponsoredMembers-only priceTurtle Beach Stealth 600 Wireless Gaming Headset
4034.2605 out of 5 Stars. 403 reviews4.2605 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSony Pulse 3D Wireless Headset for PlayStation 5 – Midnight Black
Members-only priceSony Pulse 3D Wireless Headset for PlayStation 5 – Midnight Black
934.1398 out of 5 Stars. 93 reviews4.1398 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingXbox Wireless Controller – Robot White
Members-only priceXbox Wireless Controller – Robot White
6994.3305 out of 5 Stars. 699 reviews4.3305 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTurtle Beach Atlas 200 Wired Gaming Headset $34.00 Was $59.00
Instant Savings
SponsoredNow$3400current price Now $34.00, Was $59.00$59.00$25 offEnds Oct 04Turtle Beach Atlas 200 Wired Gaming Headset
524.4615 out of 5 Stars. 52 reviews4.4615 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWoojer Strap 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness $99.00
$9900current price $99.00Woojer Strap 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness
Available for ShippingShippingThrustmaster T-Flight Hotas One Flight Stick Controller for PC & Xbox Series X|S, Precision Joystick with Detachable Throttle, Realistic Flight Simulator Controller
Members-only priceThrustmaster T-Flight Hotas One Flight Stick Controller for PC & Xbox Series X|S, Precision Joystick with Detachable Throttle, Realistic Flight Simulator Controller
454.0889 out of 5 Stars. 45 reviews4.0889 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingRoblox Email Delivery Gift Card + Exclusive Virtual Item, Various Amounts $89.92
$8992current price $89.92More options from $22.48Roblox Email Delivery Gift Card + Exclusive Virtual Item, Various Amounts
5373.9255 out of 5 Stars. 537 reviews3.9255 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMaison Lude Mahjong Tiles - Cirquejong, 160 Tiles + Carrying Case $79.00
$7900current price $79.00Maison Lude Mahjong Tiles - Cirquejong, 160 Tiles + Carrying Case
224.1818 out of 5 Stars. 22 reviews4.1818 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBicycle Standard Playing Cards - 12 pks. $20.64
$2064current price $20.64Bicycle Standard Playing Cards - 12 pks.
6574.8752 out of 5 Stars. 657 reviews4.8752 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBicycle Jumbo Faces Playing Cards - 12 pks. $20.64
$2064current price $20.64Bicycle Jumbo Faces Playing Cards - 12 pks.
10014.8581 out of 5 Stars. 1001 reviews4.8581 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGamers Unite™ Pro-Series High Back Ergonomic Chair with AIR Lumbar $179.00
$17900current price $179.00Gamers Unite™ Pro-Series High Back Ergonomic Chair with AIR Lumbar
5614.6453 out of 5 Stars. 561 reviews4.6453 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHP OMEN 16" 2K Gaming Laptop Intel Core Ultra 5, 16GB Memory, 512SSD, RTX 5050 $1,299.00
$1,29900current price $1,299.00HP OMEN 16" 2K Gaming Laptop Intel Core Ultra 5, 16GB Memory, 512SSD, RTX 5050
544.2407 out of 5 Stars. 54 reviews4.2407 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping3-in-1 Floating Game Mat: Mahjong, Rummi Cube, and Waterproof Cards $149.00
$14900current price $149.003-in-1 Floating Game Mat: Mahjong, Rummi Cube, and Waterproof Cards
974.4536 out of 5 Stars. 97 reviews4.4536 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping4D Build, KPop Demon Hunters HUNTR/X Chibi 3D Puzzle, 212 Pieces $15.98
$1598current price $15.984D Build, KPop Demon Hunters HUNTR/X Chibi 3D Puzzle, 212 Pieces
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Key Item Features:
• This product will only contain a download code inside the box to support pre-load starting on November 12. A disc will not be included in the box.
• Pre-order to receive the Vintage Vice City Pack.
• Grand Theft Auto VI is a single-player experience.
Product Details:
Vice City, USA.
Jason and Lucia have always known the deck is stacked against them. But when an easy score goes wrong, they find themselves on the darkest side of the sunniest place in America, in the middle of a criminal conspiracy stretching across the state of Leonida — forced to rely on each other more than ever if they want to make it out alive
Enjoy complimentary Apple Service Trials with this purchase
Redemption instructions will be emailed post purchase. Terms apply.
Specifications
- Compatible Platform(s): PlayStation 5
- Software Format: Physical
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 23 reviews
Disc version
Love GTA. But everyone including me wants the disc. We want a physical edition.
why so much money when its a digital code for purchase. its not costing them more for digital game. it would be more if they had to print on CD and a case, so what the heck
You don't own this game!
Just a word of warning, if you redeem the code in this "physical box" you won't be elligible for a refund. That's to say if this game turns out bad. Also, you don't own this game, they do. it can be digitally ripped out your hands at any moment in the future like sony's digital movies.
Items you may like
Titan H7 Premium Zero Gravity Massage Chair with Heated Rollers $1,299.00
Sponsored$1,29900current price $1,299.00Titan H7 Premium Zero Gravity Massage Chair with Heated Rollers
35 out of 5 Stars. 3 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGlowline 5 Foot Air Powered Hockey Table $329.00
$32900current price $329.00Glowline 5 Foot Air Powered Hockey Table
Available for Pickup or ShippingPickupShippingStakmore Transitional Wood Folding Chair, 2 Pack $99.98
$9998current price $99.98Stakmore Transitional Wood Folding Chair, 2 Pack
374.6757 out of 5 Stars. 37 reviews4.6757 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHP Victus 15 Gaming Laptop, 15.6" 144Hz FHD Display, Intel Core i5-13420H, 8GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA RTX 3050, Windows 11 Home $799.00
$79900current price $799.00HP Victus 15 Gaming Laptop, 15.6" 144Hz FHD Display, Intel Core i5-13420H, 8GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA RTX 3050, Windows 11 Home
513.9804 out of 5 Stars. 51 reviews3.9804 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAcrylic 4 in a Row $62.98
$6298current price $62.98Acrylic 4 in a Row
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Club Exclusive: 6 Card Game Uno Bundle $29.98
$2998current price $29.98Sam's Club Exclusive: 6 Card Game Uno Bundle
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBarrington Billiards 8' Urban Slate-Tech Drop Pocket Table with Cover, Pool Ball and Cue Stick Set
Members-only priceBarrington Billiards 8' Urban Slate-Tech Drop Pocket Table with Cover, Pool Ball and Cue Stick Set
Available for ShippingShippingVIZIO 5.1 Channel Soundbar w/ Wireless Surrounds & Sub, Dolby Atmos & DTS:X, QuickFit® Compatible $199.00
$19900current price $199.00VIZIO 5.1 Channel Soundbar w/ Wireless Surrounds & Sub, Dolby Atmos & DTS:X, QuickFit® Compatible
774.026 out of 5 Stars. 77 reviews4.026 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBarrington Urban 10-Player Texas Hold'em Poker Table with Dining Tabletop with Bonus Dartboard
Members-only priceBarrington Urban 10-Player Texas Hold'em Poker Table with Dining Tabletop with Bonus Dartboard
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
