Grand Gourmet Tower
Shipping

Highlights
- Six layers of premium gourmet treats, from velvety chocolates and crisp cookies to savory spiced snacks
- Perfect for gifting to family, friends, or clients
- Elegant gold packaging adds a festive touch
- Ideal for holiday celebrations or as a decorative centerpiece


Members who viewed this also viewed
DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes, $19.56, $0.14/sft
Sponsored$1956current price $19.56$0.14/sftFrom $19.56DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes
22314.5397 out of 5 Stars. 2231 reviews4.5397 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHarry & David Fudge Mint Cookies, $10.96
$1096current price $10.96Harry & David Fudge Mint Cookies
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupArtisan Selections Gift Basket, $29.98
$2998current price $29.98Artisan Selections Gift Basket
Available for ShippingShippingFruitfully Yours Gift Tower, $50.00
$5000current price $50.00Fruitfully Yours Gift Tower
2654.3925 out of 5 Stars. 265 reviews4.3925 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFestive Favorites Gift Basket, $24.98
$2498current price $24.98Festive Favorites Gift Basket
Available for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts Birthday Celebrations Gift Tower, $39.78
$3978current price $39.78Beyond the Bow Gifts Birthday Celebrations Gift Tower
Available for ShippingShippingMember's Mark Medium-Dark Roast Coffee Pods, Colombian, 100 ct., $32.98, $0.33/ea
$3298current price $32.98$0.33/eaMember's Mark Medium-Dark Roast Coffee Pods, Colombian, 100 ct.
8434.535 out of 5 Stars. 843 reviews4.535 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingbrittle-brittle Gourmet Peanut Brittle, 36 oz., $12.98
$1298current price $12.98brittle-brittle Gourmet Peanut Brittle, 36 oz.
40844.7929 out of 5 Stars. 4084 reviews4.7929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk., $13.98
$1398current price $13.98Gift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz., $16.97
$1697current price $16.97Dark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz.
4264.3592 out of 5 Stars. 426 reviews4.3592 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Farmhouse Coffee Table, $199.00
$19900current price $199.00Member's Mark Farmhouse Coffee Table
284.6786 out of 5 Stars. 28 reviews4.6786 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDelicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz, $14.98
$1498current price $14.98Delicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound, $19.66, $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47354.5956 out of 5 Stars. 4735 reviews4.5956 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g, $15.76
$1576current price $15.76Member's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g
5314.2279 out of 5 Stars. 531 reviews4.2279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingdetails by Becki Owens Ivy 7-Piece Expandable Dining Set, $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00details by Becki Owens Ivy 7-Piece Expandable Dining Set
834.3012 out of 5 Stars. 83 reviews4.3012 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Celebrate the Holidays with Luxury
This holiday season, make a statement with the Grand Gourmet Gift Tower. Featuring six elegantly stacked tiers wrapped in festive packaging and adorned with holiday accents, this gift tower redefines holiday indulgence with a touch of sophistication.A Feast of Premium Treats
Inside this stunning tower, you'll find a curated selection of the finest chocolates, cookies, and cakes. Each item has been handpicked for its exceptional quality and taste, ensuring a delightful experience for every recipient.The Perfect Gift for Any Occasion
Whether you're surprising a loved one, showing appreciation to a valued client, or hosting a grand holiday gathering, the Grand Gourmet Gift Tower is designed to impress. Its striking appearance and delectable contents make it a memorable centerpiece for any celebration.Elegance Meets Indulgence
More than just a gift, this tower is a true work of art. Combining visual appeal with mouthwatering flavors, it offers an elevated gifting experience that embodies the spirit of the season.Specifications
Size: 1 count (7.5" x 7.5" x 21")
Weight: 6.15 lbs
Included Items: Lindt Lindo Truffle Balls, Walker's Shortbread Fingers, Godiva Masterpiece Heavenly Milk Chocolate with Ganache, Truffettet de France Cocoa Dusted Truffles, Ghirardelli Square Milk Chocolate with Caramel Filling, St Michel Classic Madeleine, Panearte Limoncelli Cookies, Cookies for Santa Napoleon Biscuits, Candy Lane Confections Spice Drops, Cookie Gallery Spiced Waffle Cookies, St. Germain Palmiers, Tom Clark Churro Popcorn, Tom Clark Caramel Popcorn, Hammond's Butterscotch Candy
Allergen Information: Contains coconut, milk, wheat, hazelnuts, soy, and egg. Manufactured in a facility that may process products containing other tree nuts, peanuts, coconut, eggs, sesame, wheat, soy, and milk. May contain traces of other tree nuts, peanuts, coconut, soy, egg, milk, and sesame seeds
Additional Information: Contains bioengineered food ingredients
Packaging: Includes 14 gourmet food items in a reusable wooden container
Member ratings & reviews
Other popular items in Gift Baskets & Gourmet Food
Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket, $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket
Available for ShippingShippingGingerbread House Kit, $13.98
$1398current price $13.98Gingerbread House Kit
Available for ShippingShippingHappy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket, $50.00
$5000current price $50.00Happy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket
1034.2136 out of 5 Stars. 103 reviews4.2136 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk., $18.98, $0.34/oz
$1898current price $18.98$0.34/ozMember's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk.
21024.6 out of 5 Stars. 2102 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSavory and Sweet Snack Gift Basket, $45.74
$4574current price $45.74Savory and Sweet Snack Gift Basket
3044.1283 out of 5 Stars. 304 reviews4.1283 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl, $43.78
$4378current price $43.78Alder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl
Available for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct., $6.98, $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67814.8373 out of 5 Stars. 6781 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz., $15.28, $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128114.7767 out of 5 Stars. 12811 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs., $16.76, $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingVerona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz., $13.88
$1388current price $13.88Verona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz.
7804.1641 out of 5 Stars. 780 reviews4.1641 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLa Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct., $14.29
$1429current price $14.29La Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct.
2003.9 out of 5 Stars. 200 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz., $24.98
$2498current price $24.98Milk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz.
1374.0073 out of 5 Stars. 137 reviews4.0073 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk, $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGrinch Advent Calendar, 37.34 oz, $24.98
$2498current price $24.98Grinch Advent Calendar, 37.34 oz
Available for ShippingShipping