Goslings Tropical Tonic Water, 7.5 fl. oz. can, 24 pk.

Highlights
Available in select clubs and also with curbside pickup and/or delivery from select clubs
Must be 21 or older to purchase
- Non-Alcoholic Mixer
- Pineapple, guava, and mango flavors
- 80 calories per 7.5 fl. oz. serving
- Refrigerate after opening
- Pairs well with flavored liqueurs, coconut tequila, or rum
SanPellegrino CIAO! Rainbow Cans, 11.15 fl. oz., 24 pk., $17.98, $0.07/foz

SanPellegrino CIAO! Rainbow Cans, 11.15 fl. oz., 24 pk.


Members who viewed this also viewed
SanPellegrino CIAO! Rainbow Cans, 11.15 fl. oz., 24 pk., $17.98, $0.07/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.07/fozSanPellegrino CIAO! Rainbow Cans, 11.15 fl. oz., 24 pk.
7414.5425 out of 5 Stars. 741 reviews4.5425 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Flickering LED Candlestick Lights, 50ct, $17.94
$1794current price $17.94Member's Mark Flickering LED Candlestick Lights, 50ct
353.7714 out of 5 Stars. 35 reviews3.7714 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Kid's Character Chair, $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Kid's Character Chair
244.9167 out of 5 Stars. 24 reviews4.9167 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk., $11.48, $0.04/foz
Sponsored$1148current price $11.48$0.04/fozWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk.
9334.4823 out of 5 Stars. 933 reviews4.4823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk., $17.97, $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2404.0667 out of 5 Stars. 240 reviews4.0667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct., $10.58, $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64444.8412 out of 5 Stars. 6444 reviews4.8412 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs., $15.98
$1598current price $15.98HERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk., $8.47, $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
36984.6812 out of 5 Stars. 3698 reviews4.6812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pre-Lit Wreath Décor with Velvet Sash, $79.94
$7994current price $79.94Member's Mark Pre-Lit Wreath Décor with Velvet Sash
94.7 out of 5 Stars. 9 reviews4.7 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHeart Life Music By Kenny Chesney, Hardcover, $18.98
$1898current price $18.98Heart Life Music By Kenny Chesney, Hardcover
Available for ShippingShipping
About this item
Product details
Flavor Profile
Using only the highest quality ingredients, Goslings has created tonic water with a taste that’s approachable yet unique, zingy yet balanced. Your cocktail is now island-bound with hints of cardamom and ginger tempered by tropical fruits. This effervescent mixer is destined to be mixed with flavored liqueurs, coconut tequila, or rum, and it is delicious on its own.
Goslings Brand
The Gosling family has once again achieved perfection in a soda can by carefully crafting Goslings Finest Tonic Waters. Using only the highest quality ingredients, they’re proud to introduce a tonic water with a taste that’s approachable yet unique, zingy yet balanced. It’s the idea mixer for the professional bartender or the home mixologist – in perfectly portioned, 7.5 oz cans.
Tropical Storm Recipe
Ingredients
- 1.5 fl. oz. Goslings Black Seal Rum
- 4 fl. oz. Goslings Tropical Tonic Water
- 1 fl. oz. Passion Fruit Juice
Garnish
- Pineapple Wedge
Instructions
- Combine Tonic Water and Passionfruit juice over ice and gently stir
- Float the rum on top
- Garnish with a pineapple wedge
Specifications
Net Weight: 13.4 lbs.
Package Type: Can
Ingredient Information: Carbonated Water, High Fructose Corn Syrup, Citric Acid, Natural Flavors, Quinine
Nutrition Information: Serving Size: 7.5 fl. oz. can; 80 Calories, 0g Total Fat, 0mg Sodium, 21g Carbohydrate, 0g Protein
Allergy Information: Contains No Juice
Member ratings & reviews
Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197684.7977 out of 5 Stars. 19768 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60214.0955 out of 5 Stars. 6021 reviews4.0955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88254.8367 out of 5 Stars. 8825 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937854.8417 out of 5 Stars. 193785 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
Members-only price$211.19 offShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
2054.0341 out of 5 Stars. 205 reviews4.0341 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
29994.7683 out of 5 Stars. 2999 reviews4.7683 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173484.8551 out of 5 Stars. 17348 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping