Ghirardelli Indulgence Gift Basket
Shipping

Highlights
- The ultimate chocolate indulgence for the holidays in a collectible tin
- Crafted with Ghirardelli’s signature attention to detail and premium ingredients, these chocolates are a luxurious treat that will make anyone feel special
- The embossed San Francisco cityscape tin is as beautiful as it is functional. After the chocolates are enjoyed, it can be used to store keepsakes or holiday decorations, making it a lasting part of the holiday season
- These indulgent chocolates bring a taste of joy to every celebration, from cozy nights by the fire to festive holiday parties


Members who viewed this also viewed
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98
Sponsored$1098current price $10.98Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArtisan Selections Gift Basket $29.98
$2998current price $29.98Artisan Selections Gift Basket
Available for ShippingShippingHarry & David Fudge Mint Cookies $10.96
$1096current price $10.96Harry & David Fudge Mint Cookies
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupGhirardelli 12 Day Calendar Countdown with Treats $29.98
$2998current price $29.98Ghirardelli 12 Day Calendar Countdown with Treats
Available for ShippingShippingFestive Favorites Gift Basket $24.98
$2498current price $24.98Festive Favorites Gift Basket
Available for ShippingShippingJack Link’s Savory Herb Mini Turkey Stick, 0.5 oz., 24 pk. $13.98 $0.58/ea
$1398current price $13.98$0.58/eaJack Link’s Savory Herb Mini Turkey Stick, 0.5 oz., 24 pk.
18903.6524 out of 5 Stars. 1890 reviews3.6524 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs. $11.97 $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
111964.5255 out of 5 Stars. 11196 reviews4.5255 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct. $46.97 $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51754.5376 out of 5 Stars. 5175 reviews4.5376 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeyond the Bow Gifts Spoonful of Comfort Gift Basket $50.00
$5000current price $50.00Beyond the Bow Gifts Spoonful of Comfort Gift Basket
Available for ShippingShippingGrand Gourmet Tower $34.98
$3498current price $34.98Grand Gourmet Tower
Available for ShippingShippingMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound $19.66 $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47494.5957 out of 5 Stars. 4749 reviews4.5957 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGingerbread House Kit $13.98
$1398current price $13.98Gingerbread House Kit
Available for ShippingShippingTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs. $14.98 $4.28/lb
$1498current price $14.98$4.28/lbTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs.
78074.5138 out of 5 Stars. 7807 reviews4.5138 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeyond the Bow Gifts White Tea & Warm Ginger Relaxation Gift Basket $50.00
$5000current price $50.00Beyond the Bow Gifts White Tea & Warm Ginger Relaxation Gift Basket
Available for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts Espresso Martini Cocktail Gift Basket $59.98
$5998current price $59.98Beyond the Bow Gifts Espresso Martini Cocktail Gift Basket
Available for ShippingShipping
About this item
Product details
Celebrate the Holidays with Ghirardelli
Indulge in the magic of the season with the Ghirardelli Holiday Gift Basket. This beautifully crafted gift set comes in a reusable embossed tin, showcasing the iconic San Francisco cityscape. Inside, you'll discover a luxurious assortment of Ghirardelli’s finest chocolates, including smooth milk chocolate and rich dark chocolate, perfect for every chocolate enthusiast.
A Gift Basket for Every Occasion
Whether you're celebrating the holidays, a special birthday, or a housewarming event, this gift basket is a thoughtful way to show your love and appreciation. Its elegant presentation and premium contents make it an ideal choice for gifting or enjoying during cozy moments with loved ones.
Quality and Craftsmanship by Houdini Inc.
Houdini Inc. has been a trusted name in gift baskets across the U.S., known for delivering exceptional value and quality. Their dedication to curating premium food and wine gifts ensures that every basket is a memorable experience. From anniversaries to festive celebrations, Houdini Inc. offers the perfect gift for any occasion.
Specifications
Size: 7.25" x 7" x 14"
Net Weight: 6.15 lbs
Included Items: Ghirardelli Squares Dark Chocolate Mint Nutcracker, Ghirardelli Squares Dark & Caramel Sea Salt, Ghirardelli Dark Chocolate Wafers Double Gable, Ghirardelli - Tom Clark Milk Chocolate Drizzled Caramel Corn, Ghirardelli Square Milk Chocolate Blue, Ghirardelli Square Milk Chocolate with Caramel Filling Gold
Allergen + Warning Information: Contains Milk, Soy, Wheat, and Egg. May contain peanuts and tree nuts
Member ratings & reviews
Other popular items in Gift Baskets & Gourmet Food
Gardetto's Honey Mustard Snack Mix $7.98
Sponsored$798current price $7.98Gardetto's Honey Mustard Snack Mix
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAlder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket
Available for ShippingShippingSavory and Sweet Snack Gift Basket $45.74
$4574current price $45.74Savory and Sweet Snack Gift Basket
3044.1283 out of 5 Stars. 304 reviews4.1283 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKinder's Meat Stick, Chicken Teriyaki, 12 Pack $15.98
Sponsored$1598current price $15.98Kinder's Meat Stick, Chicken Teriyaki, 12 Pack
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCalifornia Festive Trio Fruit Gift Box $34.94
$3494current price $34.94California Festive Trio Fruit Gift Box
4544.3238 out of 5 Stars. 454 reviews4.3238 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPlanters Special Reserve Salted Peanuts, 34 oz. $14.98
$1498current price $14.98Planters Special Reserve Salted Peanuts, 34 oz.
Available for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz. $13.48 $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67904.8365 out of 5 Stars. 6790 reviews4.8365 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz. $15.28 $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128184.7767 out of 5 Stars. 12818 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs. $16.76 $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingWILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz $8.28
$828current price $8.28WILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz
Available for ShippingShippingMember's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g $15.76
$1576current price $15.76Member's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g
5314.2279 out of 5 Stars. 531 reviews4.2279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLa Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct. $14.29
$1429current price $14.29La Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct.
2003.9 out of 5 Stars. 200 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz. $16.97
$1697current price $16.97Dark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz.
4264.3592 out of 5 Stars. 426 reviews4.3592 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping