Gap Toddler Boys 2-Piece Outfit Set
Shipping

Highlights
- Soft and comfortable French terry fabric
- Relaxed fit for easy movement and comfort
- Available in two playful colorways with fun graphics
- Machine washable for everyday convenience
Gap Toddler Boys 2-Piece Outfit Set $16.98

Gap Toddler Boys 2-Piece Outfit Set


Members also considered
Huggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2
SponsoredMembers-only price$2 offHuggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2
5724.5787 out of 5 Stars. 572 reviews4.5787 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Girls Short Sleeve T-Shirt $1.81 Was $5.98
Now$181current price Now $1.81, Was $5.98$5.98$4.17 offMember's Mark Girls Short Sleeve T-Shirt
1914.8639 out of 5 Stars. 191 reviews4.8639 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark DreamMark Girls 2-Piece Pajama Set $7.98
$798current price $7.98Member’s Mark DreamMark Girls 2-Piece Pajama Set
264.8462 out of 5 Stars. 26 reviews4.8462 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Girls Sandwash Pullover $5.81 Was $9.98
Now$581current price Now $5.81, Was $9.98$9.98$4.17 offMember's Mark Girls Sandwash Pullover
484.6042 out of 5 Stars. 48 reviews4.6042 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Boys Favorite Soft Polo $6.98 Was $7.98
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offMember's Mark Boys Favorite Soft Polo
1234.6992 out of 5 Stars. 123 reviews4.6992 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 2-Pack Snug Fit Dreammark Sleep & Play $13.98
$1398current price $13.98Member's Mark 2-Pack Snug Fit Dreammark Sleep & Play
244.7083 out of 5 Stars. 24 reviews4.7083 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Toddler 2-Piece Holiday Pajamas $7.98
$798current price $7.98Member's Mark Toddler 2-Piece Holiday Pajamas
224.8636 out of 5 Stars. 22 reviews4.8636 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Baby 15-Piece Organic Layette Gift Set $50.00
$5000current price $50.00Member's Mark Baby 15-Piece Organic Layette Gift Set
464.8478 out of 5 Stars. 46 reviews4.8478 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Girls 2-Pack Cozy Pajama Set $9.98
$998current price $9.98Member's Mark Girls 2-Pack Cozy Pajama Set
194.9474 out of 5 Stars. 19 reviews4.9474 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Boys Favorite Jacket $11.81 Was $12.98
Now$1181current price Now $11.81, Was $12.98$12.98$1.17 offMember's Mark Boys Favorite Jacket
284.8571 out of 5 Stars. 28 reviews4.8571 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Baby Girl 2-Piece Pant Set $8.98
$898current price $8.98Member's Mark Baby Girl 2-Piece Pant Set
244.9167 out of 5 Stars. 24 reviews4.9167 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Boys 2-Piece Pant Set $8.98
$898current price $8.98Member's Mark Boys 2-Piece Pant Set
194.9474 out of 5 Stars. 19 reviews4.9474 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Boys 2-Piece Cozy Pajamas $9.98
$998current price $9.98Member's Mark Boys 2-Piece Cozy Pajamas
224.8182 out of 5 Stars. 22 reviews4.8182 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Boys 6- pack Organic Cotton Boxer Brief $9.98
$998current price $9.98Member's Mark Boys 6- pack Organic Cotton Boxer Brief
Available for ShippingShippingMember's Mark Baby 2-Pack Sleep Sack $19.98
$1998current price $19.98Member's Mark Baby 2-Pack Sleep Sack
624.8548 out of 5 Stars. 62 reviews4.8548 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Comfortable Two-Piece Set for Boys
This boys’ two-piece set features a cozy crewneck sweatshirt paired with matching joggers, offering a perfect blend of style and comfort. Designed for all-day wear, this set ensures your little one stays comfortable during playtime or relaxation.
Relaxed Fit for Easy Movement
The relaxed fit of both the sweatshirt and joggers allows for unrestricted movement, making it ideal for active days. Whether running around or lounging, this set provides the flexibility needed for any activity.
Soft Fabric for Everyday Wear
Crafted from soft, high-quality fabric, this set is gentle on the skin and durable enough for regular use. Its thoughtful design ensures a comfortable experience, making it a reliable choice for boys' wardrobes.
Effortless Outfit Coordination
With its matching design, this two-piece set simplifies outfit planning. The versatile style pairs well with other wardrobe staples, making it a practical and stylish addition to any boy's clothing collection.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 5 reviews
Cute and comfortable gap outfit
Cute and comfortable gap outfit for affordable prices. I love this gap jogger set. It's comfortable and cozy on my son. I love the cuffed ankles And wrists. The dinosaur pattern is absolutely adorable and my son is obsessed with everything dinosaurs right now.
Verified Purchase
Gap boys sweat outfit
Kids gap sweatpants outfit
Verified Purchase
Toddler Pant Set
This is so cute on my grandson. And it was such a great price.
Popular products in this category
Dr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk. $17.28 $0.04/foz
Sponsored$1728current price $17.28$0.04/fozDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk.
69204.7712 out of 5 Stars. 6920 reviews4.7712 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDior Sauvage Eau de Parfum $139.00
$13900current price $139.00More options from $99.98Dior Sauvage Eau de Parfum
314.2258 out of 5 Stars. 31 reviews4.2258 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Men's 5-Pack Cotton Stretch Boxer Brief $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Men's 5-Pack Cotton Stretch Boxer Brief
9034.3688 out of 5 Stars. 903 reviews4.3688 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
Sponsored$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58744.6961 out of 5 Stars. 5874 reviews4.6961 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fleece Wide Leg Pant $15.48
$1548current price $15.48Member's Mark Fleece Wide Leg Pant
224.7273 out of 5 Stars. 22 reviews4.7273 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHanes Men's Best 6-Pack Crew T-Shirt (Assorted Colors) $21.98
$2198current price $21.98Hanes Men's Best 6-Pack Crew T-Shirt (Assorted Colors)
9224.2 out of 5 Stars. 922 reviews4.2 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYves Saint Laurent Y Eau de Parfum, 2.0 fl oz $94.98
$9498current price $94.98Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum, 2.0 fl oz
284.6429 out of 5 Stars. 28 reviews4.6429 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59544.675 out of 5 Stars. 5954 reviews4.675 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30134.7687 out of 5 Stars. 3013 reviews4.7687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz. $5.54 $1.85/lb
$554current price $5.54$1.85/lbDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz.
73964.8634 out of 5 Stars. 7396 reviews4.8634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Granulated Sugar, 10 lbs. $6.58 $0.04/oz
$658current price $6.58$0.04/ozMember's Mark Granulated Sugar, 10 lbs.
72064.8063 out of 5 Stars. 7206 reviews4.8063 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound $16.39 $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
60144.4774 out of 5 Stars. 6014 reviews4.4774 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk. $13.98 $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54364.7011 out of 5 Stars. 5436 reviews4.7011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk. $6.34 Was $7.34 $0.04/foz
Instant Savings
Now$634current price Now $6.34, Was $7.34$7.34$0.04/fozFrom $6.34$1 offEnds Oct 25SunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk.
48584.7814 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct. $4.96 Was $5.96 $0.41/ea
Instant Savings
Now$496current price Now $4.96, Was $5.96$5.96$0.41/ea$1 offEnds Nov 06Member's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct.
115814.6342 out of 5 Stars. 11581 reviews4.6342 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery