Fujifilm instax SQ1 Camera Bundle, Orange
Current price is USD$149.00
Max 10 per membership.
Prices may vary in club and online

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- Rounded + textured grip for a comfortable hold, selfie mirror, one-touch selfie mode, automatic exposure for bright images, and more
- Uses Instax Square instant film
- Includes instax square SQ1 orange instant camera, case, film, and accessories
- Model #
We also recommend
Canon EOS R50 RF-S18-45mm Tripod Grip Bundle, $954.91

$95491
current price $954.91Canon EOS R50 RF-S18-45mm Tripod Grip Bundle
5 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Fujifilm instax SQ1 Camera Bundle, Orange, 0 of 5
Members who viewed this also viewed
Iceman by Chefman Slush-Ease 88 oz. Total / 64 oz. Drink Capacity Slushy Maker with Touchscreen
SponsoredMembers-only price$100 offIceman by Chefman Slush-Ease 88 oz. Total / 64 oz. Drink Capacity Slushy Maker with Touchscreen
35494.5692 out of 5 Stars. 3549 reviews4.5692 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingArctic Zone PRO 50 Can Wheeled Cooler with Cart, $35.72, Was $59.98
Now$3572current price Now $35.72, Was $59.98$59.98$24.26 offArctic Zone PRO 50 Can Wheeled Cooler with Cart
954.3368 out of 5 Stars. 95 reviews4.3368 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingShokz OpenRun Pro Open-Ear Endurance Wireless Bluetooth Headphones
Members-only price$39.09 offShokz OpenRun Pro Open-Ear Endurance Wireless Bluetooth Headphones
38154.3919 out of 5 Stars. 3815 reviews4.3919 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz., $18.98, $0.05/foz
Sponsored$1898current price $18.98$0.05/fozClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz.
112554.8257 out of 5 Stars. 11255 reviews4.8257 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPioneer Portable Bluetooth Boombox Party Speaker, $149.00
$14900current price $149.00More options from $119.91Pioneer Portable Bluetooth Boombox Party Speaker
604.75 out of 5 Stars. 60 reviews4.75 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSamsung Galaxy Tab A11+ Widescreen Tablet, 128GB, Gray (2 Year Warranty)
Members-only priceSamsung Galaxy Tab A11+ Widescreen Tablet, 128GB, Gray (2 Year Warranty)
83.375 out of 5 Stars. 8 reviews3.375 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCanon EOS Rebel T7 DSLR Camera Kit, $599.00
$59900current price $599.00Canon EOS Rebel T7 DSLR Camera Kit
1384.6014 out of 5 Stars. 138 reviews4.6014 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLenovo IdeaPad 1 15.6" FHD Laptop | Intel Core i5-1335U | 16GB RAM | 256GB SSD | Windows 11 Home, $499.00
$49900current price $499.00Lenovo IdeaPad 1 15.6" FHD Laptop | Intel Core i5-1335U | 16GB RAM | 256GB SSD | Windows 11 Home
54.6 out of 5 Stars. 5 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Mediterranean Sea Salt Grinder, 14.9 oz., $5.48, $0.37/oz
$548current price $5.48$0.37/ozMember's Mark Mediterranean Sea Salt Grinder, 14.9 oz.
12034.7174 out of 5 Stars. 1203 reviews4.7174 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Sea Salt, 36 oz., $3.98, $0.11/oz
$398current price $3.98$0.11/ozFrom $3.98Member's Mark Sea Salt, 36 oz.
21254.8108 out of 5 Stars. 2125 reviews4.8108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTech Squared 10K mAh Power Bank, $34.92
$3492current price $34.92Tech Squared 10K mAh Power Bank
1744.1724 out of 5 Stars. 174 reviews4.1724 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk., $10.98, Was $12.98, $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100064.838 out of 5 Stars. 10006 reviews4.838 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLicensed Tilt and Turn 3-Wheel Scooter with Light up Wheels, $23.54, Was $39.77
Now$2354current price Now $23.54, Was $39.77$39.77$16.23 offLicensed Tilt and Turn 3-Wheel Scooter with Light up Wheels
334.7273 out of 5 Stars. 33 reviews4.7273 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Capture more of the moment with the Instax Square SQ1 instant camera. The SQ1 is a stylish and an exceptional performer and has many easy-to-use creative features.
Features
Automatic exposure controlInstax Square SQ1 Instant Film Camera features automatic exposure control, which adjusts the shutter speed and flash output to optimize your photos to the lighting conditions. This makes it easy to take great photos in a variety of situations, indoors or outdoors. Built-in selfie mirror
It's even easier now to take selfies and group photos with friends using the built-in selfie mirror located next to the lens, so you see yourself in true composure. Utilize the selfie mode with just a twist of the lens for optimal results. Print your photos instantly
Approximately 2.4in x 2.4in (film size). The film sheets are durable and can perform at temperatures as low as 41°F and as high as 104°F and develop in approximately 90 seconds with a glossy finish. High-quality images
Extend the lens with just a simple twist. Using the mirror, check your framing and take your shot with hi-speed ISO 800 Instax Instant Film. Capture crisp, quality images with an automatically adjusting shutter speed of 1/2 to 1/400 sec. Slow synchro for low light.
What's Included
This bundle includes the Instax Square SQ1 Terracotta Orange instant camera, Instax Square SQ1 Terracotta Orange camera case, Instax Square instant film twin pack (20 sheets), Idea book, Hand strap, Thumb grip attachment, 2 CR2 batteries, Instruction manual and 1 year limited warranty.
Enjoy complimentary Apple Service Trials with this purchase.
Redemption instructions will be emailed post purchase. Terms apply.
info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.
Specifications
- Bundle includes INSTAX SQUARE SQ1 Terracotta Orange instant camera, INSTAX SQUARE SQ1 Terracotta Orange camera case, INSTAX SQUARE instant film twin pack (20 sheets), Idea book, Hand strap, Thumb grip attachment, 2 CR2 batteries, Instruction manual and 1 year limited warranty
- Prints square images, 1.5x the size of an INSTAX MINI photo
- Uses INSTAX SQUARE instant film only.
- INSTAX SQUARE film print Size: 86mm x 72mm (3.39” x 2.83”), Image size: 62mm x 62mm (2.44” x 2.44”)
- Selfie Mirror and One-Touch Selfie Mode
- Automatic Exposure for bright images
- Rounded and textured grip for a comfortable hold and simple operation
Warnings and disclaimers
Ingestion Hazard
This product contains a battery. Death or serious injury can occur if ingested. A swallowed battery can cause Internal Chemical Burn in as little as 2 hours. Keep new and used batteries OUT OF REACH OF CHILDREN. Seek Immediate medical attention if a battery is suspected to be swallowed or inserted inside any part of the body.
Member ratings & reviews
0 out of 5 stars
Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197684.7977 out of 5 Stars. 19768 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60214.0955 out of 5 Stars. 6021 reviews4.0955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88254.8367 out of 5 Stars. 8825 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938344.8417 out of 5 Stars. 193834 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
Members-only price$211.19 offShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
2054.0341 out of 5 Stars. 205 reviews4.0341 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery